Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvallottátok a vallási...

Megvallottátok a vallási hovatartozásotokat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 15:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Én ateista vagyok és a többi ateistát is arra biztatom hogy vallja meg, így legalább a kormány rájön, hogy nem kell erőltetni a kereszténységet ebben az országban. (mondjuk amien hülyék...)
2011. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én megvallottam. Te szégyelled a hovatartozásodat?
2011. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vallanám meg?

miért kellene titkolnom?

Nem is értem a kérdést!

2011. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert én - bár keresztény elveket vallok, és azok szerint is élek - a papságban nem hiszek. Meg engem kicsit undorít, ami a vallás nevében mostanában megy. (Politizálás a templomban, pénzszedés, fenyegetőzés a pokollal, ájtatoskodás...)

Szóval, ha beírtam volna, hogy keresztény, akkor kimutatnák a statisztikában, hogy lám, mindenki imád templomba járni, és egyházi iskolák kellenek, még több... Holott én ehhez nem szeretnék "hozzájárulni".

2011. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ja igen, persze mert ti hisztek :) Én nem vallottam meg, és igen szégyellem! Megkereszteltek babaként és azóta is ég a pofám a katolikus egyház miatt :/ ÉS nem akarom, h engem számon tartsanak a népszámláláskor és felhasználjanak plusz egy embert arra h igazolják mennyire faszák! Ateista amúgy nem vagyok, de aki az, az szerintem is nyugodtan megvallhatja!
2011. okt. 6. 16:07
 6/25 Idegbeteg számlálóbiztos ***** válasza:
100%

Meglepően sokan vállalták a hovatartozásukat.

Jedivel is csak itt találkoztam. Élőben, mikor föléjük tornyosulok, már nem akarnak jópofizni...

2011. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is megvallottam, hogy ateista vagyok.

De ha jól rémlik van olyan, hogy nem tartozom felekezethez/nem vagyok hívő, tehát nyugodtan választhatod azt is!

2011. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
jaja van itt minden :D
2011. okt. 6. 17:58
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor hadd világosítsalak fel, hogy nem vagy katolikus attól, mert kisbabaként megkereszteltek.


Sem jogi szempontból, ugyanis a vallásszabadság értelmében mindenki olyan vallású, amilyennek vallja magát (s minthogy az állam az egyház fölött áll, ezen nem változtat egy kanál víz), sem vallási szempontból, ugyanis az adott valláshoz való tartozás feltétele a hit és a rendszeres vallásgyakorlás.


Arról nem szólva, hogy alapból paradoxon, hogy keresztény légy, ha nem is hiszel a keresztényégben.

2011. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Én nem is gondolom h az lennék, DE a katolikus egyház mindenkit be akar söpörni magának ezen a népszámláláson h igazolják h ők a Janik, elég undi amit művelnek!
2011. okt. 6. 18:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!