Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi, Baptisták,...

A Jehova Tanúi, Baptisták, adventisták között vannak animefanok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy buta kérdésnek tűnik
2011. okt. 11. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ilyesmi gondolat már bennem is fölmerült. :)

Szerintem ők csak egyvalakinek a fan-jai (nem pejoratív értelemben), a többit legfeljebb kedvelik.

2011. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Én csak az utolsó csoport nevében tudok felelősen nyilatkozni, szerintem a "fan"-ság egy olyan szintű rajongást enged meg, ami egy adventista vallású ember életében nem elképzelhető.


Léteznek olyan animációs filmek, melyeket megnéztem, és tetszettek, főképpen olyan témákban, melyek komolyabb mondanivalót is hordozhatnak. Számunkra azonban a filmek csak eszközők, melyek segítenek egy-egy komolyabb gondolat és mondanivaló mélyebb megértésében. Ezekért rajongani helytelen lenne.


Üdv. Péter

2011. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen,van. Csak tudj mértéket tartani,szóval ne az az anime legyen a mindened,hanem Isten :)
2011. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
66%

A fan helyett más szót használnák, mégpedig azt, hogy szeretik-e nézni.

Én például a Dragon Ball Z-t szeretem. Az a lényeg, hogy ne akörül forogjon az életünk, és ne legyen ránk hatással.

Ez lelkiismereti kérdés, mindenki maga dönti el, hogy néz-e ilyent vagy sem. Amúgy a többi anime sorozatot ki nem állhatom.

Egy Jehova Tanúja

2012. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó, kissé erős kijelenteni, hogy a többit utálod, hiszen nagyon sok létezik, és sok szül felnőtteknek. Ez alatt nem azt értem, hogy csöpög az erőszaktól, hanem, hogy elgondolkodtató, vagy egy gyerek, kamasz számára unalmas. Nem írtad, hogy fiú vagy lány, de érdemes belenézned azokba a sorozatokba, amiket a Noitmaina Stúdió készített. Például a Honey and Clover (itthon Méz és lóhere), ami főiskolásokról szól, de nem úgy, mint az amerikai filmek, amikben csak isznak meg drogoznak. Itt az élet, a barátságok, a kemény munka a történet fő szála, és az egyéni útkeresés.


ui: Nem akarom, hogy megnézz bármit is, amit írtam, csak ha kíváncsi vagy rá, tégy akaratod szerint. Én soha senkire nem erőltetem, mit szeretek, mert nem vagyunk egyformák.


Esetleg még a Studio Ghibli filmjei, amik teljesen mások, mint az animék úgy általában. Innen a Könyvek hercegét és a Yesterday - Visszatérés a gyermekkorba című rajzfilmeket ajánlom.

2012. jan. 6. 07:17
 6/12 anonim válasza:

Ezeket nem ismerem, de köszi mindent...

A Dragon Ball Z-t is biztosan azért bírom mert gyerekkoromban, a 90-es években volt nagy sláger :)


Amúgy: 21 F

2012. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed, ha nem, a felsorolás tagjai egytől egyig emberek. Vannak köztük, akik szeretik a sportot, vannak akik utálják. Van akit érdekel a divat, van akit nem. vannak akik szeretnek strandra járni, vannak akik nem. Van akiket érdekel a művészet, van akiket nem. Had ne soroljam tovább. Isten az emberek személyiségét nem veszi el, meghagyja mindenkinek az egyéniségét. Tehát ugyan azok a dolgok igazak ránk is, mint általában minden emberre. Egyébként szeretem a rajzfilmeket. Ha ez fan-ság akkor ez fantasztikus.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez a kérdés tetszik...

:)

Szerintem csekély rá az esély. A legtöbb amimében akadnak nagy mellű csajok, harcok, fegyverek,.... szerintem ez nekik nem fér bele.

2012. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 12:22


Ha néha megnézel egy-egy rajzfilmet, az még nem fanság. Az, ha nekiülsz és egyben végignézed a Mézga Család mindhárom évadját, valahol ott kezdődik a fanság. És még rajongsz is érte külön, képeket töltesz le, és lelkesen keresed azokat az embereket, akik hozzád hasonlóan rajonganak. Szinte benne élsz a történet világában, holott tudod, hogy ez csak kitaláció. Ez a fanság.


Én tudom, hogy ti is emberek vagytok. Viszont valami fannak lenni (animefan, képregényfan, gamefan) megkövetel egy olyan életfelfogást, amit nem tudok elképzelni együtt ezzel a két felekezettel.

2012. febr. 15. 13:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Most lett előttem tiszta fan szó jelentése. :D

Azt hiszem az vagyok...És nem vagyok hívő.

2012. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!