Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan jött "e világra"?...

Isten hogyan jött "e világra"? (Nem vagyok vallásos tehát a Bibliát nem ismerem)

Figyelt kérdés

Tegnap ezen gondolkozdtam hogy miképp jött "e világra" hisz olyan nincs (mármint szerintem) hogy mindig is létezett

(Ismétlem nem vagyok vallásos tehát a Bibliát nem ismerem úgyhogy ha benne van akkor elnézést a fölösleges kérdésért)


2009. máj. 1. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Márpedig a keresztény egyházak mindegyike azt fogja mondani, hogy Ő mindig is létezett.

Ez olyan dolog, hogy hinni kell és kész. Érteni úgysem leht, max. sejteni.

2009. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy,elkézelheted ha a világegyetemet igazgatja akkor mekkora lehet,akkor viszont hol fér el.
2009. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
ez egy olyan kérdés,amire a válasz az,hogy igen,ő mindig is létezett.persze az ember ezt nem tudja felfogni,mert nem tudjuk elképzelni,hogy milyen az,hogy mindig is létezet...erről lehetne órákig filozofálni:D
2009. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Pedig el kell fogadnod,hogy mindig is létezett.Mármint ha elfogadod Istent.
2009. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem bármiben hiszel, vagy nem hiszel, azt el kell fogadnod - több kevesebb gonodlkodás után - hogy valami kellett legyen, ami mindig is létezett, mert ha semmi vagy senki sem létezett volna, akkor most sem létezne senki és semmi. Tehát vagy volt egy Teremtő, vagy pedig mindig létezett az anyag, amiből minden keletkezett. Ha az anyagból minden magától keletkezett, akkor az anyag vagy eleve intelligens volt, és magát megszervezte, ez esetben önmaga volt a teremtő, vagy nem volt intelligens, de akkor vagy mi sem vagyunk azok. Ha mégis, akkor az intelligencia valahonnan kivűlről jött be, - Teremtő.
2009. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
szerintem ez egy hihetö válasz: Isten az evolúcióval jött a világra ugyanúgy emberként aztán továbbfejlödött és léleklénnyé vált, akinek teste is van, mi az ö lélekgyermekei vagyunk, nem a teremtményei és léleklényként élünk vele az ö világában míg meg nem születünk, aztán a halál után hozzá térünk majd vissza.
2009. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem is értelemmel kell felfogni, hanem szívvel és hittel.Amihez persze el kell fogadnod az Ő fiát Jézust.
2009. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is kell vallásosnak lenni,csak hinni kell!
2009. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt-e Isten létének kezdete?

Zsolt 90:2: „Mielőtt a hegyek megszülettek, s mintegy vajúdva világra hoztad a földkerekséget és a termékeny földet, időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten.”

Ésszerű ez? Értelmünk nem képes teljesen felfogni. Ez azonban nem nyomós ok az elutasításhoz. Vedd figyelembe a következő példákat: 1. Az idő. Senki sem képes megmondani azt a bizonyos pillanatot, amikor az idő kezdetét vette. És tény, hogy még ha az életünk véget ér is, az időnek nincs vége. Mégsem vetjük el az idő fogalmát csak azért, mert vannak olyan jellemzői, amelyeket nem tudunk teljesen megérteni. Ellenkezőleg, hozzá igazítjuk az életünket. 2. A világűr. A csillagászok nem találják sem azt, hogy hol kezdődik, sem azt, hogy hol ér véget a világűr. Minél messzebbre hatolnak a világegyetembe fürkésző tekintetükkel, annál nagyobbnak vélik. De nem utasítják el azt, amire a bizonyítékok mutatnak; sokan úgy utalnak a világegyetemre, mint ami végtelen. Ugyanez az alapelv vonatkozik Isten létére is.

Más példák: 1. A csillagászok azt mondják, hogy a Nap hőmérséklete a magjában 15 millió Celsius-fok. Elvetjük-e ezt a kijelentést csupán azért, mert ekkora meleget képtelenek vagyunk elképzelni? 2. Azt mondják, a Tejút kiterjedése olyan nagy, hogy 100 000 évre lenne szükség ahhoz, hogy egy 300 000 kilométer/másodperces sebességgel haladó fénysugár átmenjen rajta. Képesek vagyunk igazán felfogni egy ekkora távolságot? Mégsem kételkedünk benne, mert tudományos bizonyítékok támasztják alá.

Mi az ésszerűbb? Az, hogy a világegyetem élő, értelmes Teremtő alkotása, vagy az, hogy élettelen kezdettel, intelligens irányítás nélkül, véletlenül alakult ki? Egyesek azért fogadják el az utóbbi változatot, mert egyébként el kellene ismerniük a Teremtő létezését, akinek tulajdonságait képtelenek teljesen megérteni. De közismert, hogy a tudósok sem az élő sejtben levő gének működését nem értik teljesen, sem azt, hogy mi határozza meg ezeknek a sejteknek a növekedését. Még az emberi agy működését sem értik egészen. Mégis ki tagadná, hogy ezek léteznek? Valóban elvárhatjuk, hogy mindent felfogjunk arról a Személyről, aki oly hatalmas, hogy létre tudta hozni a mérhetetlenül bonyolult tervezésű és elképesztő méretű világegyetemet?

2009. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!