Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok es reformatusok...

Katolikusok es reformatusok segitenetek donteni?

Figyelt kérdés

Reformatuskent vagyok megkeresztelkedve de meg nem konfirmaltam.Gondolkozom mely vallas all kozelebb hozzam.

En ugy latom hogy a szentsegek kozul az alabiak elfogadhatok

1. keresztseg

2. bermalas vagy konfirmalas

3. hazassag (ez alatt ertem hogy elvalni semmi esetre max kulonelni, de a hazzasag elott viszont elfogadhatonak tartom a nemi eletet is)

4.A gyonas- de nem ugy mint a katolikusoknal hogy csak a pap elott gyonhatsz mert Isten-nek es Jezus-nak is van hatalma bunt megbocsajtani tehat immaval lehet kozvetlenul megbanast tanusitani es bunbocsanatot nyerni

5.Oltariszentseg - nem az elfogatott katolikus tanitas szerint hanem inkabb a reformacio szerint mikor is elismerik Jezus lathatatlan jelenletet de a kenyer es bor nem vatozik at Jezus testeve es vereve

6.Betegek kenete -errol nem tudok nyilatkozni

7.papsag (ez inkabb az ortodox valashoz all kozel mert szerintem nem ves eltorolhetetlne jelet a papra Isten mivel ha a pap vetkezik es sulyosan valamint nem erdemel valamiert bocsanatot az elvetetik es igy nem lehetseges az eltorolhetetlen jegy)


Valamint Maria szeplotelen fogantatasat is elvetem mert szerintem Isten kiemelte ot a bunosok kozul es utolag lett buntetlen de amugy o is bunben szuletett.

De nem hiszem a predestinatiot sem inkabb amit a katolikus tanitas most hogy az igaz hogy Isten ismeri a kimetelet eletunknek de iteletet eletunk vegen hoz es nem megszuletesunk elott.


Szoval akkor melyik vallas is van kozelebb hozzam?????


2011. okt. 21. 11:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha Mária szeplőtelen fogantatását is elveted, akkor szerintem se református, sem pedig katolikus vallást ne gyakorolj! Legyél inkább Zsidó vagy Jehova vagy valami más szekta tagja!
2011. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
65%

Csinálj egy saját vallást. pénzt is lehet vele keresni.

Nekem ez nem tiszta, mindenki úgy hisz ahogy kedve tartja? azt hittem csak 1 igazság van.

amugy annyira nem értek hozzá de szerintem pár dolog amit felsoroltál kizárja a katolikus vallást, bár lehet manapság ők is engedékenyebbek.

nehéz kérdés. most akkor az egyház istentől számrazik? vagy csak a poén kedvéért jött létre és mindenki válogathat? mert akkor én egyháztagadó istenhívő lennék.

2011. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem Mária fogant szeplőtlenül, hanem Jézus Krisztus!:) Egyébként pedig a szeplőtlen fogantatást akár egy ateista is elfogadhatja, hiszen létezik olyan, hogy szűznemzés (csak nagyon-nagyon ritka).
2011. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, nem teljesen a konkrét témához vágó, de a szűznemzésről eszembe jutott valami, korábban olvastam az oldalon, és rákerestem:

"Szűz Mária esetében biztosan nem szűznemzésről van szó, hiszen ebben az esetben lányt kellett volna világra hoznia.

Fiú csak akkor születhet, ha a hiányzó y-kromoszómát a férfi ivarsejtje biztosítja. A hím iversejt (xy) 23 kromoszómája egyesülve a nöi ivarsejt (xx) 23 kromoszómájával adja az új egyedet, akinek 46 kromoszómája van (xx-xy), mint minden embernek, mégpedig a 23-23 kromoszóma kombinációjának megfelelően.

Szűznemzéskor a női ivarsejt (haploid ovum) megduplázza önmagát és a kettő női ivarsejt (xx-xx) együtt (diploid ovum) hozzák létre az új egyedet. Ebben az esetben azonban hiányzik az y-kromoszóma, ami nélkül nem születhet fiú.

Szűz Mária fiút szült, nem pedig lányt. Ezért az ő esetében nem lehet szó szűznemzésről."

2011. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem tök mindegy? Egy Isten van meg egy igazság a többi csak mellébeszélés. Állítom, hogy az összes vallás alapja is egy, csak úgy terjedt kb mint a pletyka.
2011. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
A jelenlegi állapotod szerint - egyik sem, illetve egyformán távol. Sajnos fogalmad sincs azokról, amit felsoroltál, és nem tudod, hogy mi mit jelent. Ha valóban többet szeretnél tudni Istenről, kezdd el figyelmesen olvasni naponta a bibliát, mondjuk a Márk evangéliumát. Egy egy fejezet elég, gondolkozz rajta - majd magad is rájössz, hogy hogy van ez.
2011. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%
Imádkozz azért hogy Isten segítsen neked dönteni. Kérhetsz jelet is. De semmiképp se az alapján dönts hogy az itteni kommentelők miket írnak be.
2011. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló gondolataim és küzdelmeim voltak, és hívő reformátusból katolizáltam. De nem csak úgy pikk-pakk, hanem rengetegrengetegrengeteg ima után és alapján. Neked is az imádságot és a Biblia komoly olvasását ajánlom, ha valóban Istent keresed. Majd tudni fogod, mi az utad. Ne Te akarj spekulálni, csak törekedj Isten megismerésére.
2011. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.A donteshez a bibliat vennem alapul de mar az elejen talatam egy hibat.Kalvin azt mondta hogy a bibliat vette alapul tetelei kidolgozasahoz de a sakramentumokat ugy jellemzi hogy azok jegyek melyeket Jezus alkotott.De mivel az Atya is alkotott ot sem lehet kihagyni igy a hazassag szentseget melyet Jezus kijelentett azaz csak paraznasag eseten va;lhatsz el nem tartalmazza a kate.Katolikusoknal pedig az oltari szentseggel van problemam, mert nem talatam (de lehet hogy attol,meg van) a bibliaban utalast, hogy kotelezo a papnak aldozni es aldoztatni a hivoket, mert szerintem Jezus aldozata egyszeri volt mely eleg az emberiseg megvaltasahoz nem kell hetente ujabb aldozatot bemutatni mely kenyerben es borban benne van Jezus teste es vere.Valamint a gyonas sem kotelezo csak papok elott hiasz imadsag utjan mely lehet a elso szobaban lehet bunbanatot tartani es kerni Jezus neveben bocsanatat.
2011. okt. 24. 10:34
 10/42 anonim ***** válasza:

Nos, református hitvallás alapmegegyezése, hogy azt tekintik szentségnek, amit a Bibliában Jézus alapított, és szavaival szólította fel az embereket, hogy ezt tegyék. Így lett a keresztség és az úrvacsora a 2 elfogadott szentség.


Az, hogy a kenyér valóban Jézus teste-e? Elhiszem-e, hogy amit Jézus mond, az igaz? Vagy csak azt hiszem el belőle, ami nekem tetszik? Ez itt pont nem szimbolikus beszéd, nem példázat, nem hasonlat. Konkrétum. A 3 szinoptikus evangéliumban elhangzik az utolsó vacsorán (Mt 26, Mk 14, Lk 22 és az 1Kor 11-ben is) Jézus szájából: EZ az én testem, EZ az én vérem. Nem "emlékezet a véremre", vagy "szimbolikusan", vagy "ez olyan, mint a testem"... EZ az én testem, EZT cselekedjétek. Isten időtlenségben lakik, így egyszerre feltámadott, szenvedő, megdicsőült, és minden, ami csak történt Vele. Minden pillanatban átéli azt, ami akkor történt vele a Gecsemánéban, a Golgotán, a mi bűneinkért. Hisz hogyan is lenne annak értelme, hogy 2000 évvel ezelőtt az én bűneimért meghalt, amikor nem is léteztem, és bűneim sem voltak? Az egy dolog, hogy Ő mindent tud, de nem determinál, elvileg előfordulhatna, hogy nem követek el életemben bűnöket - az Ő kegyelméből. De talán érthetőbb, hogy igen, folyamatosan megfeszítik Krisztust azokkal a bűnökkel, amik folyamatosan jelen vannak a világban - így sajnos én is azt teszem. Hogyan engesztelhetném hát ki az Atyát? Áldozatot kellene bemutatnom. De nekem nincs mit, semmi nem elég erre - mim van? Csak az, amit Isten adott nekem, csak azt adhatom Neki. Mit kaptam Tőle? Jézust. Az Ő áldozata az engesztelés. Tegnap, ma és mindörökké.


Az utolsó vacsorán az apostolokra bízta mindezt - akik Jézus kézrátétele által azok, akik. Ez a papság szentsége később, és visszavezethető Jézusig. Ő rátette a kezét tanítványaira, akik a következő tanítványokra és így tovább - az Egyházban így folyamatos. Már ahol szentségnek tekintik a papságot. S ahol nem, ott nem is valósulhat meg az, hogy Krisztus testévé lesz valóságosan a kenyér, mivel az apostolokra és az ő folyamatos utódaikra bízta ezt. Ahol megszakadt, ott nem megy...


A gyónás szentségét is az apostolokra bízta: olvasd el János evangéliumából a 20. fejezetet. A feltámadt Krisztus így szól tanítványaihoz, az apostolokhoz (- későbbi papok!: Jézus erre ismét ezt mondta nekik: "Békesség néktek! Ahogyan engem elküldött az Atya, én is elküldelek titeket." 22Ezt mondván, rájuk lehelt, és így folytatta: "Vegyetek Szentlelket! 23Akiknek megbocsátjátok a bűneit, azok bocsánatot nyernek, akikéit pedig megtartjátok, azoknak a bűnei megmaradnak."

Most akkor ezt csak a semmibe mondta? A gyónás végén elhangzik a pap szájából, hogy az Egyház szolgálata által Jézus nevében oldoz fel. Tehát ő közvetíti Isten szavát.


Remélem, van, amiben segítettem ezzel.


Isten áldjon, és ne feledd, imádkozz!

2011. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!