Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok és reformátusok,...

Katolikusok és reformátusok, szerintetek van más bolygón is élet?

Figyelt kérdés
előre is köszi a válaszokat
2011. júl. 31. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Evangélikusok nem is válaszolhatnak? (amúgy református vagyok)
2011. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár se katolikus se református nem vagyok, de ha abból indulok ki, hogy ők is hisznek Istenben és a mennyországban akkor szerintem ők is hisznek abban, hogy van más bolygón is élet. ez szerintem logikus :)
2011. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Az egek az Istené,a földet az embereknek adta.

Attól még hogy valami logikus ,nembiztos hogy igaz.

Fantáziálni lehet vele,de ez semmire sem jó,mivel a mi helyzetünkön nem változtat.

2011. aug. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok. Attól, hogy nincs erre utalás a Bibliában, még nem biztos, hogy a mi földünk az egyetlen föld. Nem tartom kizártnak, hogy más bolygón is kialakulhatott élet. Az értelmes és technikailag fejlett élet kialakulása sem lehetetlen, de esélye annyira csekély, hogyha van is, akkor olyan valószínüleg nem 100 000 fényéven belül van. Ha esetleg van is ilyen élet, mi van ha az a csillagrendszerünknek a másik oldalán van a középponthoz képest? Akkor már millió fényéves nagyságokban lehet mérni a távolságot, hanem nagyobban.


Mi van akkor, ha csillagrendszerenként átlagban csak 1 bolygón jöhet létre ilyen élet, vagy még annyin sem? Ez esetben pedig már tuti, hogy 100 milió fényéves távolságoktól is durvább nagyságrendekben kell gondolkodni, olyan távolságokban, amiket mi teleszkópokkal is csak úgy látunk, ahogy többszázmillió évvel ezelőtt kinéztek.


Ezek a távolságok gyakorlatilag áthídalhatatlanok az ember számára, még akkoris, ha képes lenne fénysebességgel közlekedni. Ha létre is lehet valamikor olyan anomáliákat hozni, amikkel ez áthídalható lenne, ahhoz meg szerintem több csillag energiája is kevés lenne. Bele kell törődni, hogy egyedül vagyunk. Az emberiség fejlődése természeti katasztrófák felé, önpusztítás felé halad, a mai tendenciák szerint sosem leszünk képesek felvenni kapcsolatot valamely más bolygó értelmes lényeivel. Az sem sokkal valószínűbb, hogy idegen élet találna ránk, és ez meg talán jobb is így. :-)

2011. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs, vagy van de olyan messze hogy ne lehessen kapcsolat köztünk.

Nekem sokkal valószínűbbnek tűnik hogy ez a hazugság atyjának a modernkori trükkje. Úgy gondolom hogy a legtöbb ufóhívő nem hisz Istenben, vagy ha mégis akkor is ez tévhit rossz irányba viszi őket. Az ufó és idegen lény észlelések angyalok művei lehetnek, leginkább bukott angyalok művei, akik így próbálják megtéveszteni az embereket.

Hallottam történetet olyan megszállottról aki amikor a szabadító imát mondták fölötte, úgy csinált mintha Lélekben nyugodna. És ezt azért csinálta hogy abbahagyják a szabadító imát (Ha Lélekben nyugszik akkor nem kell imádkozni érte hiszen ilyenkor a Szentlélek gyógyítja, szabadítja)! Ezt csak azért írtam hogy ezek a démonok nagyon ravaszak, nem szabad őket lebecsülni.


Egyébként ha léteznének földönkívüli lények akkor rájuk is érvényes lenne Jézus áldozata? Ez egy olyan kérdés amire nem nagyon lehet jó választ adni, ezért ebből arra is lehet következtetni hogy nincsenek.

2011. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

kedves első,tényleg,az evangélikusakat véletlen kihagytam

2011. aug. 1. 10:30
 7/7 Tyler913 ***** válasza:
Reformatus vagyok,es szerintem valoszinubb,hogy van elet mashol is,mint hogy nincs.A vilagegyetem irdatlan nagy,az sem kizart,hogy a mi anyagi valosagunkon tul meg szamtalan dimenzio letezik,es "sok minden lehet eg es fold kozt,amirol nem tudunk".De abban igaza van a tobbieknek,hogy a hatalmas tavolsagok miatt kicsi az eselye,hogy belathato idon belul eljussunk meg akar csak a legkozelebbi szomszedos naprendszerbe is,tehat elofordulhat,hogy soha nem bizonyosodhatunk meg mas civilizaciok letezeserol.
2011. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!