Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények hány százaléka,...

A keresztények hány százaléka, hisz vallása kizárólagosságában illetve abban, hogy a többi vallás követői elkárhoznak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 11:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
31%
Ezt egyik se fogja így nyíltan bevállalni.Nem akarnak szemellenzősnek látszani...Persze magukban...Ők tudják a tutit...:)
2011. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%
38% sajnálom őket
2011. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki keresztény, akkor hisz benne, mert a kereszténység ezt tanítja. Ha valaki nem hisz ezekben, akkor nem keresztény. Keresztények egyébként a XXI. századi Európában elvétve fordulnak elő. Van viszont sok divatkeresztény, aki ugyan nem veszi komolyan a kereszténységet, de klubszerűen "tartozik" az egyházhoz. Ugyanígy vannak divatbuddhisták, divatmuszlimok stb. A mai Európa bevett és alapvető világnézete a materializmus, mindenki, aki respektábilis akar lenni, ezt vallja. A materializmus kizárólagosan igaz világnézet.
2011. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
45%
Miért kárhoznának el? Azután, hogy az ember megváltása Jézus Krisztusban megtörtént? Ugyan! Nehogy már azt gondold, hogy a golgotai misztérium azért következett be, hogy a keresztények a menybe jussanak miközben mindenki más elkárhozik. Többet kellene foglalkoznod a hittel és kevesebbet a vallással. Igaz vallásos ember elfogadja a másik ember vallását is , mert tudja, hogy mindenkinek joga van a maga módján imádni a Teremtőt.
2011. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

A keresztények hány százaléka, hisz vallása kizárólagosságában illetve abban, hogy a többi vallás követői elkárhoznak?


Talán ellentmondásos, de a kizárólagosságban hiszek, de a többi vallás követői szerintem nem fognak elkárhozni.

Az kárhozik el aki tudatosan megtagadja Istent.

Ha "önhibáján" kívül nem ismeri meg Istent, az attól még nem kárhozik el.

2011. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Én keresztényként nem hiszek ebben, mert én egy olyan Istent ismertem meg, aki mindenki üdvösségét akarja:


"Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson." (2Pt 3,9)


Üdvözlettel: L

2011. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek teljesen elfogadhatóak.
2011. okt. 24. 12:12
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Kereszténynek vallom magam, bár vannak akik ezt megkérdőjelezik a nézeteim alapján.

Ha figyelembe vesszük, hogy Isten nem személyválogató és Ő a szeretet, akkor nem tudom elhinni, hogy az alapján ítélne, hogy ki milyen felekezethez tartozik.

Én is úgy gondolom, hogy Isten mindenki üdvösségét akarja és hiszem, hogy ez egyszer be is fog következni.

"Tévedni emberi dolog, megbocsájtani Isteni"

2011. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
25%

12:36


"a figyelembe vesszük, hogy Isten nem személyválogató"


Hát az lehet, hogy Isten nem válogat a személyek között, de hogy te válogatsz a kereszténység tanai között, az biztos.


Ma Európában mindenki alapjáraton materialista. Materialista társadalomban lehetetlenség keresztényként élni, de egyébként ez nem is izgat senkit, mert nem is akar senki komolyan az lenni.


Pár ember viszont mégis fejébe veszi valamilyen divatból, hogy márpedig ő keresztény (vagy muszlim, vagy krisnás, vagy mittudoménmi). Ezért összeállít magának az étlapról egy általa kereszténységnek nevezett izét, ami úgy van összerakva, hogy még elég jól belesimuljon a környező társadalomba, de ugyanakkor kellemesen különbözzön is. Tehát mondjuk követelményeket ne fogalmazzon meg, de azért adja meg azt a "klubhoz tartozási" érzést, hogy "én más vagyok, mert keresztény vagyok, de azért szerencsére nem túlzom el, normális maradok, tök ugyanúgy viselkedem, mint egy tisztességes materialista, csak kereszt lóg a nyakamban".

2011. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

"Ma Európában mindenki alapjáraton materialista"


ezt tudományosan pl szociológiai statisztikával nem igazán lehetne bizonyítani, ugye tudod. ez a te szubjektív érzésed és véleményed.


szerintem a pápa, a történelmi egyházak tisztségviselői is itt élnek európában, persze nevezheted őket materialistának, mondjuk a némaságot fogadott szerzetest is, de szerintem ellenőrizhetetlen lesz ez az eljárásod

2011. okt. 24. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!