Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják egyesek, hogy a...

Miért mondják egyesek, hogy a "mennyei Jeruzsálem a földre száll"?

Figyelt kérdés
Mit értenek alatta?
2011. okt. 27. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy egy fejlettebb civilizációnak akit isteneknek tartunk szüksége van a Földre.
2011. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

A Második Eljövetel egy keresztény és iszlám kifejezés, mely Jézus visszatérését jelenti. Ez az esemény fogja betölteni a messiási prófécia elemeit; többek között a feltámadást, az Ítélet Napja bekövetkezését, Isten Országa megalapítását, majd a Messianisztikus Kort.

Az újszövetségi 'Parousia' (παρουσία) szó valójában nem eljövetelt, hanem jelenlétet jelent. Többféle kifejezés is használatos: Az Úr Második Eljövetele, Krisztus Második Eljövetele, Második Eljövetel, Második Advent, Megjelenés, Jézus Visszatérése.

Jézus Krisztus a mennyei Jeruzsálem példaképe. A zsidók Isten kiválasztott népe. Jeruzsálem, Izrael nagyon nagyon fontos szerepet játszik a Bibliában, érdemes elolvasni a Jelenések könyvét.

Figyel a híreket is, mert most különösen Isten Izraellel foglalkozik. Ugye ketté akarják osztani Izraelt, de Isten ezt nem fogja megengedni. :-)))

2011. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett zsidók Krisztus szövetsége óta nem Isten népe. Zsidók is vannak Isten népe között, de nem minden zsidó tartozik oda. Maga Jézus mondta, hogy azok az Ő rokonai, akik cselekszik Égi Atyja akaratát, és csak ezek mehetnek be a Királyságába. Izrael szó jelentése 'Él ezrei', vagyis az Élő Isten népe. Ide csak Krisztus követői tartozhatnak.

Hogy az Égi Jeruzsálem alászáll az emberekhez, azt nem egyesek mondják, hanem a Jelenések könyve:

"És új eget és új földet láttam, mert a korábbi ég és a korábbi föld elmúlt, és a tenger nincs többé. És a szent várost, az Új Jeruzsálemet is láttam alászállni az égből, az Istentől, felkészítve, mint a férje számára felékesített menyasszony. Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.” És ezt mondta nekem: „Meglettek! Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Aki szomjazik, annak adok az élet vizének forrásából ingyen. Aki győz, az örökli ezeket, és Istene leszek annak, ő pedig a fiam lesz. De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”

Isten Szava magáért beszél. Isten Királysága úgy jön el a Földre is, hogy a Jó Úr Szelleme, azaz Jeruzsálem az emberekkel lesz.

2022. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!