Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem baj ha nem veszek? /többi...

Nem baj ha nem veszek? /többi lennt/

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám,hogy nagyon kevés pénzem van a következő fizetéshez,és örülök ha kenyérre telik,meg ételre .Azt szeretném kérdezni,hogy ha most nem vennék a halott szeretteimnek koszorút,akkor az nagyon szemtelenség lenne?Minden évben vettem eddig.De most még gyertyára sem kerül.Ez miatt igen lelkiismeret furdalásom is van.
2011. okt. 27. 11:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:50

Teljesen egyetértek veled, ment is a zöld :)

Egyébként csak az a fontos, hogy egyáltalán gondolsz rájuk, valaki még ezt sem teszi meg. Nem a nagy díszes x ezer forintos koszorútól fogod őket jobban szeretni, hanem attól, hogy emlékezel rájuk, max egy szál virágot és egy mécsest odaviszel.

2011. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Neked is ment a zöld:)Igazad van!
2011. okt. 27. 13:44
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A halott szeretteidnek nem fognak hiányozni a koszorúk, virágok, gyertyák. Azt sem vennék észre, ha ki sem mennél hozzájuk. Mégpedig azért nem, mert meghaltak. Ezekre nem nekik van szükségük, de még talán neked sem. Ez csak egy cukormázas burkolat. Nekem enélkül is eszembe jutnak a halott szeretteim, és nem csak az évnek azon az egy napján.
2011. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sokakkal egyetértek a válaszolók közül.

Ha pedig netán katolikus vagy, és azért is "érdekel" a dolog, akkor tudj annyit, hogy elég egy teamécses, ami tényleg kb. 20 Ft.

2011. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Magaddal kellene lerendezned, hogy miért fontos ez neked.


Vallásos "kötelezettség"? Szerintem nincs ilyen.


Mindenki ezt teszi?

Sokan igen, talán a többség, de közel sem mindenki.


Akik már nem élnek, azoknak sem jobb, sem rosszabb nem lesz a gyertyáktól, koszorúktól, virágoktól.


Legfeljebb az embernek van szüksége arra, hogy néha megálljon az állandó rohanás közepette, és elgondolkodjon egy picit.

De tudatos életvitellel ezek a megállók nem szükségszerűen kapcsolódnak az ilyen "kijelölt napokhoz", mint a halottak napja, születésnap stb.


Én időnként "év közben" is gondolok a nagyszüleimre, szüleimre, ismerősökre, mert eszembe jutnak "csak úgy"; de temetőkbe nem járok már jónéhány éve. Nem látom értelmét.

Szerintem addig kell(ene) megbecsülni az embereket, ameddig élnek; addig kellene normális viszonyban állniuk egymással a családoknak, ismerősöknek, és jó kapcsolatokat ápolni egymással.

A halottnak már nem számít semmi.


Elnézést, ha kissé erősnek tűnik, amit írtam, de tényleg így gondolom.

2011. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Anyukám évek óta készíti, volt, hogy az egészet kézzel csináltuk, ha épp több pénzünk volt, vettünk kész keretet pár száz forintért, és azzal kezdtünk valamit. Némi kreativitásból nagyon olcsón kihozhatod, és nem lesz lelkiismeretfurdalásod se.
2011. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem szemtelenség. Te attól ugyanolyan szeretettel gondolsz rájuk. Ahogy javasolták, menj ki, emlékezz meg róluk, ha úgy érzed, de ne csinálj ebből problémát. Sajnos a kereskedelem nagy divatot csinál ebből a napból is, mint ahogy a többiből. Nem egy nap kell szeretnünk sem az élőket, sem a halottakat. Gondolj bele, ha érezne valamit, vagy tudatánál lenne, mit szólna, hogy csak évente 1x kerítenénk feneket annak, hogy meglátogassuk. Nekem a nagymamám mindig azt mondta, hogy ne hozz semmit, csak gyere el. Amióta meghalt, azóta is "szótfogadok" neki. Sokszor kimegyek a temetőbe, megöntözöm a beültetett növényeket, viszek virágot nyáron, ha van, kiszedem a gazt, de nem költök ezreket gazdagítva a kereskedők pénztárcáját.
2011. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!