Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mihály arkangyal jelent meg...

Mihály arkangyal jelent meg az úton Bálámnak és a szamarának?

Figyelt kérdés

"De a szamár meglátta az ÚR angyalát, ahogyan ott állt az úton kivont karddal a kezében, és letért a szamár az útról, és a mezőre ment. Bálám ütni kezdte a szamarat, hogy visszaterelje az útra." - 4Móz 22,23


"Ekkor az ÚR megnyitotta Bálám szemét, aki meglátta az ÚR angyalát, amint ott áll az úton kivont karddal a kezében. Bálám meghajolt, és arcra borult." - 4Móz 22,31


2011. okt. 29. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Ahogyan az idézetekből is kiderül, itt az ÚR anygaláról van szó, aki lehetett gyakorlatilag bármelyik angyal.


Az arkangyal kifejezés jelentése: angyalfejedelem, az angyalok vezetője. A Szentírás szerint arkangyal szavára fognak feltámadni az üdvözülendők, más helyn azt olvassuk, hogy Jézus Krisztus lesz akinek a szavára feltámadnak, ebből logikusan következik, hogy arkangyal csak egy van, ez pedig Jézus Krisztus. A Mihály név is beszédes: azt jelenti: ki olyan mint Isten.


Üdv. Péter

2011. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jézus nem arkangyal. Egyébként,hogy melyik angyal volt nem tudom.
2011. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Semmilyen indikáció nincs ebben a történetben arra nézve, hogy milyen nevű lénnyel találkozott Bálám. Egyszerűen Isten egyik küldöttjével (malaak = követ, küldött) beszélt, aki Istentől való felhatalmazás alapján, Isten beszédének erejével szólt. A legtöbb ilyen angyali megjelenésnél nincs kimondva, h kicsoda személy szerint az illető.


Egyedül Izrael Szentjével kapcsolatban van kinyilatkoztatva, h az, aki Jákobnak gondját viselte


""És megáldá (Jákob) Józsefet s monda: Az Isten, a kinek előtte jártak az én atyáim Ábrahám és Izsák; az Isten a ki gondomat viselte, a mióta vagyok, mind e napig: AMAZ ANGYAL, ki megszabadított engem minden gonosztól, áldja meg e gyermekeket...""(I.Móz. 48:15-16)


egy konkrét valaki, egy olyan Elohim, aki kimondottan ennek a népnek a vezetője


""Mert az Úrnak (YHWH) RÉSZE AZ Ő NÉPE, Jákób néki sorssal jutott ÖRÖKSÉGE."" ""Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten (ELOHIM) kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezemből megszabadítson."" (V.Móz.32:9, 39)


egy olyan Angyal

""Ímé én ANGYALT bocsátok el te előtted, hogy megőrízzen téged az útban, és bevigyen téged arra a helyre, a melyet elkészítettem /.../ Mert az ÉN ANGYALOM te előtted megyen..."" ""És bocsátok előtted ANGYALT, és kiűzöm a Kananeusokat, Emoreusokat, Khittheusokat, Perizeusokat, Khivveusokat és Jebuzeusokat: A tejjel és mézzel folyó földre; de ÉN NEM megyek fel köztetek, mert te keménynyakú nép vagy, hogy meg ne emészszelek az úton."" ""És monda: Az ÉN ORCZÁM menjen-é veletek, hogy megnyugtassalak? Monda néki Mózes: Ha a te orczád nem jár velünk, ne vígy ki minket innen."" (II.Móz.23:20-23; 33:2-3, 14-17)


aki mindenkor kísérte őket

""És negyven esztendő elteltével megjelenék néki a Sínai hegy pusztájában az ÚRNAK ANGYALA csipkebokornak tüzes lángjában. Mózes pedig mikor meglátta, elcsodálkozék a látáson. Mikor pedig oda méne, hogy megszemlélje, lőn az Úrnak szava ő hozzá: Én vagyok a te ATYÁIDNAK ISTENE, Ábrahámnak Istene, és Izsáknak Istene, és Jákóbnak Istene."" ""És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, a mely követi vala őket, e kőszikla pedig A KRISZTUS volt."" (Apcsel 7:30-32, 38, I.Kor. 10:4).

2011. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!