Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Adventisták, valóban abban...

Adventisták, valóban abban hisztek, hogy Mihály arkangyal és Jézus Krisztus azonosak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/184 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudtam,hogy ezt a Jehova tanúi hiszik.
2011. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/184 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a JT ebben hisznek, viszont én Péter egyik válaszában olvastam ilyet, és úgy tudom, hogy ő adventista. És azért tettem fel ezt a kérdést, mert szeretném tudni, hogy ez az egyházuk hivatalos tanítása-e.
2011. jún. 23. 11:36
 3/184 A kérdező kommentje:

Itt van Péter korábbi hozzászólása:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2011. jún. 23. 12:11
 4/184 anonim ***** válasza:
54%
Csakhogy az hibádzik Péter levezetésében, hogy Jézus Krisztus nem olyan tulajdonságú, mint Isten, hanem a valóságos Isten önmaga és isteni személy.
2011. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/184 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ők is hiszik ezt, csak azzal a különbséggel, hogy szerintük "nem angyal", bár a Biblia arkangyalnak hívja Őt. De ez a véleményük azért van, mert a háromság mítosza nem engedi meg, hogy Jézust angyalnak minősítsék.

Pedig az!

2011. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/184 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Érdekes dolog ez az arkangyal kérdés. Az "arkangyal" ugyanis egy görög kifejezés, és ha az "ark" előtagot nézzük, akkor azt találjuk, hogy az arch- előtag jelentése első, fejedelem, fő, vezető.


Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal. Dániel könyve szerint Mihály az Isten népének fejedelme. (Dán. 10,21.) Ez a fejedelem azonban maga is Isten. (Józs. 5,13-15.) Júdás apostol pedig "arkangyalnak" mondja Mihályt. (Júd. 9.) Pál apostol viszont arról beszél, hogy Jézus visszajövetelekor az igazak feltámadása "arkangyal szózatára" történik. (I.Thess. 4,16.) Jézus pedig azt mondja el, hogy a halottak az Ő szavára, az "ember Fiának" szavára támadnak majd fel. (Ján. 5,28.)


Jézus Krisztus a történelem folyamán mindig akkor lépett fel "Mihály"-ként, amikor Isten és az Ő népe oldalán a gonoszság erőivel szemben küzdelembe indult. A perzsa uralkodóval szemben azért, hogy az Ő népét bocsássa el, és engedélyezze Jeruzsálem és a templom felépítését. (Dán. 10,13.) Mózes sírja felett Sátánnal szemben. (Júd. 9.) A végső időben, amikor Isten népét megszabadítja a bűn világából. (Dán. 12,1.)


Üdv. Péter

2011. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/184 anonim ***** válasza:
85%

Péter, inkább úgy tenném fel a kérdést, mi hamis abban, hogy az angyalok fejedelme egy már üdvözült teremtmény? Másrészt az egész egyháztörténet azt vallja, hogy az Istenfiú nem jelent meg addig, amíg meg nem testesült, hanem különböző természetfeletti jelenések által adta akaratát a zsidó nép tudtára.


Amíg nincs levezetve az önellentmondásosság elvéig, amit mondasz, addig nem tudjuk biztosnak mondani, hogy Jézus tkp. Mihály arkangyal.


Üdv: Theophilus

2011. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/184 anonim ***** válasza:
87%

"Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal."


Ezzel a kijelentéssel semmiképp sem lehet egyetérteni, ez Jézus Krisztus személyének leamortizálása, zsidó-keresztény kinyilatkoztatás szempontjából eretnekség. Az angyalokról tudjuk a Bibliából, hogy teremtett lények, Krisztus pedig nem teremtett lény, hanem az Atyától született. Ezt igazolja a Példabeszédek 8. rész 24-25. vers, ami a Messiásról szól:


"Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak. Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem."


Illetve ezt támasztja alá a Zsidókhoz írt levél 1. fejezetében található kijelentések, ahol egyértelműen Jézus Krisztust megkülönbözteti az angyaloktól:

"Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt azoknál.

Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai."


Tehát egyértelműen az összes angyal - arkangyal vagy sem, teljesen mindegy - és a názáreti Jézus Krisztus, a Messiás személye között óriási különbséget tesz a Szentírás. Az angyalokat - arkangyal vagy más rangú angyal, mindegy - teremtményeknek nevezi, Krisztus Jézust pedig Isten egyszülött fiának, akit ráadásul imádnak és szolgálnak az angyalok.


Jézus Krisztus személyét tehát még Mihály arkangyallal sem lehet azonosítani, hiszen Mihály is csak egy teremtmény, Jézus Krisztus viszont Isten egyszülött fia.

2011. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/184 anonim ***** válasza:
11%

Mese ez kérem szépen a háromság mítoszának védelmében, de az nem védhető.


Zsoltárok 90:2 „Mielőtt a hegyek megszülettek, S mintegy vajúdva világra hoztad a földkerekséget és a termékeny földet, Időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten.”


Ezek szerint a hegyek is a háromság részei? Tehát ha Jézusról azt írják, hogy "született", akkor az azt jelenti, hogy "nem volt kezdete" és "nem teremtett"? Na ne már!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Itt az utolsó hozzászólást ajánlom figyelmedbe.


(Héberek 1:4-5) "Így hát jobbá lett, mint az angyalok, aminthogy kitűnőbb nevet örökölt az övéknél. Melyik angyalnak mondta például valaha is: „Te vagy az én fiam; én atyáddá lettem a mai napon.” És ismét: „Én atyjává leszek, ő pedig fiammá lesz.”"


Itt vajon faji különbségekről ír-e a Bibliaíró, vagy inkább magasabb állás betöltése végett való megkülönböztetésről van szó?! Őszintén!


A hatos vers: "Mikor pedig ismét elhozza Elsőszülöttjét a lakott földre, ezt mondja: „És hódoljon neki Isten minden angyala.”"


Mivelhogy a szó magas rangú személyek előtti hódolatot (meghajlást) is jelent a bibliában!


"Óriási különbség" a hatalomban, az állásában van, nem a teremtettségében. Ez már abból is látszik, hogy egy egész fejezet foglakozik ezzel a kitüntető megbízatásával, ha ez olyan természetes volna - mert Jézus "fajilag" vagy természetszerűleg valóban más, mint a többi angyal - akkor nem kellene bizonygatni egy pillanatig sem, hogy "testvérek, értsétek meg, Jézus valóban felmagasztalt állásban van"!!!

2011. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/184 anonim ***** válasza:
85%
Jézus felvette az emberi nem természetét, mert ha nem tette volna, és isteni dicsőségben jött volna el, az emberiség elpusztult volna. Jézus Krisztus valóságos Isten és valóságos ember. Az emberséget önmaga nem tudta volna Istenhez tökéletesíteni, ha nem Isten!
2011. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!