Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az embernek a képi...

Isten az embernek a képi gondolatait is látja, vagy csak a megformált gondolatokat hallja, illetve érzékeli?

Figyelt kérdés
Ezeket a gondolatokat az angyalok is hallják, vagy csak Isten képes erre?
2011. okt. 31. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Szentírás szerint Isten a "szíveket vizsgálja", vagyis az indítékokat is ismeri. A Biblia arról beszél, hogy a "szívből származnak" a gondolatok. Ha részletesebben érdekel a téma két jó könyvet ajánlok figyelmedbe. Az első címe: A boldogság törvénye, egy teológiai tankönyv a bibliai etikával foglalkozik, a másik pedig: Az agy csodálatos öngyógyító képessége, mely legújabb orvosi kutatásokkal foglalkozik a témában.


Üdv. Péter

2011. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Semmi sincs, ami nem Isten.
2011. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Isten benned lakik és a te szemeddel figyel téged. Benn a spirituális szívedben és ott Ismer téged legbelül. De nem csak benned, hanem mindenütt és mindenben. Pál apostol ezt mondja: őbenne élünk,mozgunk és vagyunk.
2011. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az "Őbenne élünk, mozgunk és vagyunk" nem csak a megtért keresztényekre vonatkozik? Mert szerintem igen.


Más látni azt, amit valaki lát, és más a képi gondolatait látni valakinek.

2011. nov. 1. 14:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten Országa bennetek van -mondta Jézus.Isten is bennünk van és lát a te lelkeddel mert belőle származik.Ajándékul szolgál és vissza kerülhet Istenhez akitől való.

Mert a te szívedben él a szeretet és nem a szemedből,füledből hanem a lélekből érzed azt,és jönnek a jó vagy a gonosz gondolatok.Isten ezért tudja mindazonáltal gondolataidat .

2011. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó, de ha én magam elé képzelek mondjuk valakit a lelki szemeimmel, és így látom magam előtt gondolatban, akkor azt a valakit, akit elképzeltem és látok a lelki szemeimmel, ez Neki is kirajzolódik, látja pontosan, amit én látok olyankor?
2011. nov. 1. 19:49
 7/14 anonim válasza:

Félsz hogy isten belelát a fejedbe?? xDD Gondolom piszkos kis gondolataid vannak ;) xD

Ez aranyos, de istent ne úgy képzeld el mint egy személyt. Ő nem ítélkezik feletted akármire gondolsz is. Isten egyenlő a mindenséggel. Egy teremtő és fenntartó energia. Olyan ember pedig nem létezik aki belelát a fejedbe. Olyan viszont igen aki a szándékaidat érzékeli.

Ha érdekel Isten, van egy nagyon jó könyv evvel kapcsolatban: Nehéz olvasni és feldolgozni de nagy igazság van benne. Címe: Tripla T tanításai

2011. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 FoDoor válasza:

Szia!

Tudom, hogy már nem most raktad ki a kérdést, de ha még érdekel a téma, itt az én válaszom:

Isten nem csak a megformált gondolataidat látja, hanem a képi gondolataidat is, hiszen Ő mindenható. Ő mindenről tud. De ne ijedj meg, nem fog "visszaélni" vele. :) Fontos, hogy mindig tudd, Isten egy szerető Isten, nem kell félned azért Tőle, mert minden titkodat tudja. Sőt, ezért még hálás is lehetsz, mert így lehet egy olyan barátod, aki mindent tud rólad, mégis szeret. :) Nekem van egy jó kapcsolatom Vele, ha esetleg úgy érzed, vágysz erre, nyugodtan írj privátban. :)

2012. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ling-ce ***** válasza:
100%
Isten mindent lát. Mindent tud, amit akar, és mindent megtehet, amit meg szeretne tenni. Éppen mert a képi gondolataidat is látja, nem tudod becsapni. De ne félj, Ő ezzel a hatalommal nem él vissza, mert szeret téged! Az őrangyalod is látja ezeket, de ő se él vele vissza, hanem a jót sugalva segíti a lelkiismeretedet. A bukott angyalok is látják, és ők kísértenek. De ne félj, a lelkiismeretedet érzékennyé teheted arra, hogy felismerje angyalod szavát és megkülönböztesse a kísértőétől. Ezt a rendszeres Ige-olvasással (Biblia) az istentiszteletek prédikációinak figyelmes hallgatásával érheted el.
2014. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Félsz hogy isten belelát a fejedbe?? xDD Gondolom piszkos kis gondolataid vannak ;) xD


"Ez aranyos, de istent ne úgy képzeld el mint egy személyt. Ő nem ítélkezik feletted akármire gondolsz is."


De azt mondják elvileg gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással lehet vétkezni. De! Annyi a különbség, hogy a gondolat az még nem a világvége, az még nem halálos bűn.

2022. nov. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!