Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy a mennybe...

Mit tegyek, hogy a mennybe jussak?

Figyelt kérdés

2011. nov. 2. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Élj istenfélő módon. "Csupán" ennyit kell tenned hozzá.
2011. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Azért nem "csupán" ennyit kell tenni, feltétlen meg is kell hozzá halni.
2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Az igazat??

Semmit ne tegyél,,akkor a menybe jutsz.

Én úgy gondolom,hogy ha rendes vagy és nem csinálsz rosszat akkor nem lehet,hogy a pokolba kerülj.

2011. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Bármit amihez kedved van. Isten megteremtett téged a maga kedvére, gondolom akkor a hibáidról is tud, akceptálja, és ennyi. Elvileg meghalás után Szt. Péter tud bővebbet a témáról, őt kell közvetlen meggyőzni. Az komoly egy stand up lesz!
2011. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Elj tiszta lelki eletet!
2011. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Ennyire nem vagyok járatos ebben, de egy pap biztosan a segítségedre lehet. (Hozzáteszem nem hiszem, hogy itt találsz papot:)
2011. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha hiszed, hogy Jézus Isten fia, aki meghalt a bűneidért és feltámadt, akkor a Mennybe jutsz.

Ha tényleg érdekel, olvasd a Bibliát és keress egy keresztény gyülit.

2011. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

A mennyek országa tibennetek van. Ezt mondta Jézus. Élj úgy a földön, hogy a mennyország a szíveden legyen, és akkor a halál csak átlépés lesz.

Freya

2011. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ne azért akarj bárhogyan is cselekedni mert a mennybe akarsz kerülni. Cselekedj lelki ismereted szerint hogy boldog légy. A jó emberek nem a menj kilátásába helyezése miatt jók hanem mert ők jók akarnak lenni. Nem megerőltetés számukra nem áldozat, hanem természetes. És közben nem gondolnak arra hogy ez VIP jegy lesz a Mennyországba.

De szerintem nem kell totál tiszta életet élni ehhez. A boldog élet teli van apróbb hibákkal, amikből tanulsz és amiket esetleg élvezel is, hogy a végére megértsed megtanuljad, a lényeget.


De remélem nem az öngyilkosságról beszélsz?

2011. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!


"Tartsd meg a parancsolatot mocsoktalanul, feddhetetlenül a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenéséig..."

I.Tim.6,14


Egy jó példa az evangéliumból, hogy milyen parancsokról van szó:


Máté 19:16 És íme hozzá jött egy ember, és mondja neki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek? Ő pedig mondja neki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat. Mondja neki: Melyeket? Jézus pedig mondja: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanúbizonyságot ne tégy; Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


Jézus semmi olyat nem kér, amit Ő sem tenne meg. Ő megtartotta egész életében a törvényt. Ha te is megtartod, akkor bemehetsz a mennybe, de az Írás mindent bűn alá rekesztett, mert nincs egy igaz ember sem, aki jót cselekedne és nem vétkezne. Így hát az ígéret Jézus Krisztusban való hitből ajándékoztatik a hívőknek. A törvény nekünk csak Krisztushoz kísérő mesterünk, hogy hitből igazuljunk meg. Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és üdvözülsz:

Máté 5:20 Mert mondom nektek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába.


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Máté 18:3 És mondja: Bizony mondom nektek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.

Máté 18:4 Aki azért megalázza magát, mint ez a kis gyermek, az a nagyobb a mennyeknek országában.

2011. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!