Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jó? Mihez viszonyítunk?

Mi a jó? Mihez viszonyítunk?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy jó-e az, amit cselekszem? Persze nekem is van egy kialakult jó és rossz mércém, de honnan tudjam, hogy ez helyes-e? Kinek higgyek?

Kérlek ne írjátok azt,hgoy olvassam el a Bibliát és meg tudom mi a jó, mert igaz, hogy olvasgatom, de számomra egyelőre beláthatatlan hosszú.

Azt se írjátok, hogy ne tegyek olyat, ami másik embernek árt, és akkor jó vagyok, mert szerintem ez sem mindig igaz és még ha igaz is lenne nem is lenne teljes válasz, mert akkor sem tudom mi a jó.


2011. nov. 3. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
A mérce Jézus Krisztus.
2011. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, de mit jelent hétköznapi nyelven?
2011. nov. 3. 14:25
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

:-) Akkor ehhez azt kell írnom, hogy olvasd el a Bibliát. Vagy legalábbis kezdd a négy evangéliummal. Ezekben olvashatod, hogy miket tett, mondott Jézus.


Ha valamit tenni szeretnél, és nem vagy benne biztos, hogy helyes, gondold végig, hogy Jézus megtette/tenné-e. Vagy gondolj arra, hogy megtennéd akkor is, ha Jézus láthatóan ott van melletted.

2011. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Pont azt akartam írni én is, hogy az evangéliumokat olvasd, azok nem beláthatatlanul hosszúak. És ne csak egyszer, hanem újra meg újra, és ne menj tovább, ha van olyan rész, részlet, ami arra hív, hogy megállj és elgondolkodj fölötte. Aztán olvasgasd Pál leveleit is, azokból is sokat megtudsz a jóról, rosszról...

Mert a mérce valóban Jézus.

2011. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 eric_one ***** válasza:
68%

Szia! Egy nagyon jó kérdést tettél fel!


Minden ember a biblia szerint önigazult, és ebből kifolyólag nem is ismeri magát, maximum azt hiszi hogy ismeri. Minden ember azt hogy mi a jó, és mi a rossz, vagy mi igaz, és mi hamis, a saját kis világának a mércéje alapján határozza meg. Mivel minden ember belül egy külön világ is, ezért nyilvánvaló hogy ez egy nagy káoszhoz vezet.

Jézus azt mondta hogy senki se jó csak az Isten. Isten a bibliában nyilatkoztatta ki magát,sőt azt mondja hogy Jézus a testé lett ige (lógosz) így eljutottunk arra a válaszra amit lehet nem szívesen hallasz. De valóban amikor az ember nyitott szívvel kezdi el olvasni a bibliát, akkor az mint tükör mutatja meg az ember számára valódi énét. Ha az ember elfogadja a szívében Jézust , s életének minden terén Urrá teszi, vagy ha úgy tetszik kapitulál Isten előtt, akkor elindul a megigazulás folyamata az ember számára. Így teszi Isten elfogadhatóvá az embert saját számára. Ezzel nem értenek egyet vallásos keresztények, mert ők a saját elképzeléseiket vetítik ki Istenre. Ebből születnek a sok zöldségek :-D

Nos de hogy egy érdekes választ is kapjál, nem hívő filozófusok szerint a biblia az egyetlen olyan könyv amelyben a legtöbb szellemi és erkölcsi igazság van lefektetve. Oly módon állították ezt, hogy azt is mondták ha mindezt kiragadnák nem is tudnák egy másik történetbe illeszteni.

2011. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz tökéletesen jó lenni ha valamit szerzel azt mástól elveszed(nem feltétlenül embertől), szerintem bánj úgy a környezeteddel ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak, és fordítva, én sem lopok mert nem szeretem ha meglopnak,de ha valaki árt nekem én is ártok neki (na azért nem mindig). És ne azért viselkedj jól hogy több pontot szerezzél a mennyországba vagy akár melyik halál utáni állapotba, mert az ugyan olyan önzéség csak kellemesebb a mellékhatása
2011. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 pelgrim ***** válasza:

Van egy megbízható ismérv amihez bármit viszonyíthatsz. Ezt az ismérvet úgy lehetne körülírni, hogy a jó, a helyes, a méltányos “hangja” mindig a magabiztos Krisztus hangja bennünk, míg a jó, a helyes, a méltányos “árnyékának hangja” a “háttérben” mindig valami tévedést, veszteséget, szenvedést vagy halált rejteget.


Más szóval érezzük a dolgok helyességét, méltányosságát vagy éppen e dolgok hiányát. Ehhez csak némi figyelem és őszinteség kell.

2011. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Én se szeretek olvasni töltsd le mp3-ba a bibliát kezd az újszövetséggel.

[link]

Amúgy meg tarts be a 10 parancsolatot és tegyél jót mindenkivel mintha önmagaddal tennéd.

2011. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés kb. olyan mint az élet értelme. Senki nem tudja rá a választ.

Inkább filozófusoktól olvass, Arisztotelész, Platón, a filozófia foglalkozik ezzel.

A biblia meg... Nos olvastam erről egy frappáns írást:

A biblia olyan, mint a szoftver-licenc. Telepítés közben az aljára tekerek, majd bepipálom, hogy elfogadtam... : )

2011. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik erről: "Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé" (I. Korinthus 10:24). A jó az nem más mint a szeretet, vagyis a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája.


Az "én és te" sorrend megváltozik "te és én"-re. A Biblia szerint ez az igazság. Az az igaz ember, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá.


Üdv. Péter

2011. nov. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!