Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neten hogy tudnám olvasni a...

Neten hogy tudnám olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
Szeretnék Bibliát olvasni (jelenések könyvét) az én Bibliám régi fordítású és nincs pénzem rá h vegyek egyet. Ha vmi linket küldenétek megköszönném :)
2011. nov. 3. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Tessék, néhány link, van keresőprogramjuk is:


[link]


[link]


[link]


[link]


Üdv. :)

2011. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. nov. 3. 22:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kedvencem:

[link]

2011. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nemrég jelent meg Vankó Zsuzsa: Jelenések könyve fordítása. Ha dobsz egy privát üzenetet megpróbálom neked megszerezni és átküldeni, ha másképp nem megy hát beszkennelem.


Üdv. Péter

2011. nov. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Péter



Nagyon szépen köszönöm kedvességed :) Ha esetleg nem tudnád megszerezni ne fáradj a besceneléssel, mert igazából neten megtaláltam a jelenések könyvet :)

2011. nov. 5. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
2011. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha szeretnél egy saját példányt a Bibliából, akkor küldj nekem egy címet az email-címemre és küldök egyet Neked ingyen!
2011. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
komolyan .o.O de jó :)
2011. nov. 7. 18:40
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Nem akarok ünneprontó lenni, de aki felajánlotta a Bibliát "elfelejtette" odaírni, hogy egy felekezeti Bibliát szeretne neked küldeni, amit Jehova Tanúi fordítottak, bár én inkább átformálásnak nevezném, ami kimerül abban, hogy a saját tanításaikhoz igazították, de sajnos a valós fordítási hibákat nem javították ki benne. Természetesen ebben a Bibliában magyarázatokat is találhatsz arra nézve miért az ő verziójuk az egyedül helyes és üdvözítő.


Ezek alapján szeretnék felajánlani számodra egy eredeti Károli fordítású Bibliát, ami természetesen minden magyarázkodástól mentes, szinte minden felekezet elismeri és elfogadja, és használja. Ha pesti vagy találkozzunk valahol és odaadom, ha vidéki akkor is megoldjuk. Ezt a Bibliát lehet kapni a könyveboltokban is, lásd:

[link]


Üdv. Péter

2011. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Károli fordításra szavazok, annak ellenére, hogy régies nyelvezete miatt eleinte talán nehezebb kicsit megérteni.

Mennyit vadásztam egy ilyenre a vaterán, mire sikerült vennem egyet.

2011. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!