Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Van friss...

Keresztények! Van friss információtok a halálra ítélt iráni keresztény pásztorról, Yousef Nadarkhaniról? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy emailt a következő szöveggel:


<< Iranian Pastor Yousef Nadarkhani faces execution at any moment for refusing to renounce his faith in Christ.

This Prayer Chain is calling ALL Christians into action NOW on behalf of this Iranian pastor, who faces execution!


Pastor Youcef Nadarkhani never practiced the Muslim faith and converted to Christianity at age 19, becoming a pastor later. But the courts say that since his mother and father were practicing Muslims, he must recant his Christian faith or die. So far, in three court appearances, he has refused to do so - RISKING EXECUTION AT ANY MOMENT.   The Iranian Supreme Court often acts quickly in administering the death penalty.

According to a report, when asked by judges to "repent," Yousef replied: "Repent,  What should I return to? To the blasphemy that I had before my faith in Christ?"


The judges replied: "To the religion of your ancestors - Islam." To which Yousef replied: "I cannot."


It's time for the body of Christ to act, to pray, to plead for the life of our Brother before Christ so that His servant may be spared.

PRAY IMMEDIATELY. Then forward this PRAYER REQUEST to every CHRISTIAN you know so that they may pray also.   

The Bible States , "If God is with us, who can stand against us." >>


(Fotó is van hozzá, de azt nem tudom ide feltenni.)



A Google-lal rákerestem, 10. 03-ai az utolsó hír az ügyről. Tudtok esetleg valamit, mi történt azóta?


Mutatom a Wikit is:


[link]



Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik rendelkeznek friss infókkal, vagy érdemben hozzá tudnak szólni a témához (akár imádkozással kapcsolatosan is).

Vitára és gyűlölködésre semmi szükség, az esetleges ilyen jellegű válaszokat töröltetni fogom.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2011. nov. 5. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia Berta!


Nos, a googlen rakerestem az elmult 24 oras hirekre kereszteny testverunkkel kapcsolatban es a legfrissebb informaciok szerint meg mindig bebortonozve tartjak Rashtban. Fogvatartoi minden nap probaljak ot atteriteni az Iszlam vallasra, termeszetesen sikertelenul. A lelkesz megkapta azt a 300 oldalas osszefoglalo konyvet az O- es Ujszovetsegrol, amiben kulonbozo magyarazatokkal irjak le, hogy a Keresztenyseg csupan egy kitalalt vallas, semmi valosagalapja nincs es hogy a Keresztenyseg az Iszlam felsobbrenduseget probalja megdonteni.


"Termeszetesen ez nem az elso ilyen eset az irani igazsagszolgaltatasban, hogy igy probalnak valakire nyomast gyakorolni" - fogalmazott Tiffany Barrans, aki napi kapcsolatban all Youcef ugyvedjevel.


A legfrissebb hir az esetrol (ebbol forditottam par sort en is): [link]


Tehat kereszteny testverunk meg eletben van, de sajnos barmelyik pillanatban kivegezhetik. Ezert foglaljuk ot imainkba es kerjuk Istent Jezus Krisztus altal, hogy ne essek baja neki.


Az elso valaszolot pedig szeretnem felvilagositani egy piciket. Kb. ket honappal ezelott volt alkalmam ket pakisztani kereszteny pasztorral beszelgetni (apa es fia). A gyulekezetunkben predikaltak es elmondtak, hogy valojaban hogy is nez ki a helyzet az Iszlam es Kereszteny vallas kozott a Kozel-keleten. Nap mint nap az eletuket kockaztatva hirdetik az evangeliumot olyan helyeken, ahol csakis az Iszlam az elfogadott vallas. Csak azert, mert nincs a hirekben nap mint nap, hogy kivegeztek egy keresztenyt egy muszlim kozossegben, az nem azt jelenti, hogy nem tortennek ilyen esetek. Sajnos tortennek es napi rendszeresseggel. Termeszetesen a sajto felkapja a fejet, ha pl. kereszteny papot, vagy lelkeszt itelnek halalra az Iszlam orszagok valamelyikeben, de a hetkoznapokban keresztenyek tucatjait olik meg vallasi hovatartozasuk miatt.


Mi csak annyit tehetunk, hogy imadkozunk testvereinkert.

2011. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szervusz, kozel_01!


Köszönöm szépen a segítségedet. Úgy látszik, ügyesebb vagy nálam a Google-keresésben. :)


Az 1. választ pedig már letöröltettem, mivel többszörösen is szabályzatsértő volt. Információt kértem, nem levegőbe beszélést; továbbá - ismerve a GYK-n sajnálatosan jelen levő állapotokat - direkt jeleztem, hogy nem kérek sem ebből, sem a vitákból. Sokan sajnos nem néznek utána a dolgoknak, mielőtt kinyitnák a szájukat.

Elnézést, nem akarok senkit megsérteni; de én magam is a történetet ellenőrizendő keresgéltem a neten a kérdés kiírása előtt, és ezért is linkeltem be a Wikit.



Köszönöm még egyszer a fáradságodat.


Isten áldjon és vigyázzon utadon Téged. :)

2011. nov. 5. 17:25
 3/3 A kérdező kommentje:

2012. 09. 08-án Mr. Nadarkhani végre kiszabadult. :)


[link]


Üdv. :)

2012. szept. 19. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!