Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összefoglalná nekem valaki a...

Összefoglalná nekem valaki a Végítéletet?

Figyelt kérdés

2011. nov. 5. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára.

Összegyűjtenek eléje minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot.

Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna?

Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna?

Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád?

A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg.

Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg.

Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked?

Akkor így felel nekik: Bizony, mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg.

És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."

2011. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez vicc!

Ilyen kegyetlen lenne Isten, hogy örök bűntetésre adná azt aki nem adott neki pl.:ruhát, vagy inni?

Akkor a legtöbb ember irgalmasabb, mint Isten.


Bocsánat, hogy nem a kérdésre feleltem, de az első válaszoló által idézett szöveg mindig lecsapja nálam a biztosítékot. Valami nem stimmel vele az biztos.

2011. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye megérted, hogy nem Istennek, hanem az embertársainak nem adott semmit. Isten részéről ebben semmi gonoszság nincsen. Máskor itt rinyáltok, milyen gonosz a világ. Képzelj el egy embert, aki soha semmi jót nem tett egész életében. Istenből nem kér, köszöni szépen. Neked miért fáj az, ha Isten azt mondja neki: legyen meg a te akaratod fiam, távozz el tőlem?
2011. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem azzal van bajom, hogy elküldi, hanem ,h hová. Nem a dolgára küldi el, hanem szenvedni örökre.

Örök szenvedést kívánnál akárkinek is, mert nem kaptál tőle inni, amikor szomjas voltál? Kicsit erős a bűnti.

2011. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Az örök szenvedés nem azt jelenti, hogy az ördögök tüzes vasakkal kínozzák, hanem hogy Istentől elhatárolódott. Ez egy lelki állapot. Miután Isten maga a szeretet, szeretet nélkül marad a lelke. Ez elég szenvedés szerintem.


Nem tudom, érthető-e és nem érdekel, ha keresztény testvéreim mint másképp gondolkodót lepontoznak, de: nem az a baj, ha a Biblia Istenét elutasítod, hanem ha a Szeretetet és a feltétlen Igazságot utasítod el.


Igen, a kettő egy, de mivel minden embernek saját Isten-képe van, csak ezt tudja tovább adni. Tehát te nem az Igaz Istent utasítod el, amikor nem hallgatsz ránk itt a fórumon, hanem a neked prezentált változatokat. Ha nem keresed az Igazságot, nem fogod megtalálni, de az nem a te bűnöd, ha a hibás közvetítés taszít téged.



Ezért a végén az Igazság és a Szeretet ítél meg téged.

A Bibliai pokol egy jelkép. Egy állapotot jelöl, amiben a lelked van, amikor meghalsz. Ezt pedig te magad hoztad létre életed folyamán. Ha ebben a világban, ahol van idő, teljesen elutasítod a szeretetet és az igazságot, az időtlenségben nem változtathatsz, mert az örökkévalóság egyetlen pillanat. Nem értjük az időtlenség fogalmát, de úgy tűnik, az idő nagy kegyelem itt nekünk.


Ja, és még annyit hogy nem személyek lesznek megítélve, hanem személyiségjegyek, azaz a bűn. Szerinted valóban létezik olyan ember, aki soha életében nem tett jót? Na jó, lehet hogy van,aki elárulja a saját lelkét, mondjuk háború idején feljelentgeti embertársait, az adott hatalomhoz dörgölődzik, ártatlanokon éli ki az agresszióját, nőket erőszakol, gyerekeket gyilkol halomra, atombombát dobál le. Tehát önmaga választja a poklot. Mi abban az igazságtalan ha megmarad ebben a pokolban?


Gondolj bele: Isten maga a világosság és a szeretet. Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Ha ebben az emberben nincs világosság, gondolod hogy Istenhez kívánkozik? Ez olyan, mintha azt mondanád: a tintapaca nem juthat el a domestos megtisztító kegyelméhez. Köszi, gondolja a tintapaca, az nekem a végemet jelentené! És így is van. Ha Isten nem úgy látja jónak, hogy megsemmisíti ezt a bűnös pacát, akkor azt szeretetből teszi. A pokolban -a saját lelkében, ezúttal Isten nélkül- majd megvívja a saját csatáját, és az utolsó ítéletkor minden kiderül. Ne írd le Istent egyből, amíg nem tudod, mi miért történik. És nem tudjuk, itt a földön mi még nem látjuk az összképet.


A végítélettől értelmetlen félni. Ott a bűn lesz megítélve és nem az ember.

Tisztelettel: Freya


Mab: Dirr, durr. Ez van :-)

2011. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos eléggé sötéten világosítottak fel a hittanon.

Mindenféle örök szenvedést, meg izzó parazsat a seggem alá, képzeltettek, ha nem tudnék jó lenni. Nem a legjobb módja annak, hogy vallásos legyen az ember. Max. az lesz így vallásos, aki fél a bűntetéstől, de az is torzan.

Egyedül én maradtam valamilyen szinten a vallás közelében az osztálytársaim közül, de ez nagymértékben köszönhető Anyámnak. Sajnos amiket tanítottak nekünk, engem egyenesen taszít. (A végítéletet tekintve, h örök tűzben égsz, meg hasonlók) Arról nem szóltak, hogy csak jelképesen kéne érteni. Nem is lettem igazi hívő, csak próbálok az lenni. Remélem úgy lesz, ahogy leírtad.

Sötétben tapogatózom, hogy milyen is valójában Isten.

2011. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

FREYA!

AH, minő igazad vann, még a Magasztos is téged helyesel :)


A TŰZBESZÉD

MAHÁVAGGA I. 21.]


Amikor a Magasztos elegendőnek látta az Uruvélában töltött időt, tovább vándorolt Gajászísza felé, nagyszámú szerzetes kíséretében. Ezer szerzetes kísérte, akik előzőleg mind­annyian remeték voltak. Ott Gajá város mellett, a Gajászísza hegyen tartózkodott a Magasztos az ezer szerzetes társaságában. Ekkor a Magasztos így beszélt a szerzetesekhez:

- Minden lángban áll, szerzetesek. Mi minden áll lángban szerzetesek?

Lángban áll a szem, szerzetesek. Lángban állnak a jelenségek, lángban áll a látás, lángban állnak a látványok, lángban állnak a látványok okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

Lángban áll a fül szerzetesek. Lángban állnak a hangok, lángban áll a hallás, lángban állnak a hallomások. Lángban állnak a hallomások okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

Lángban áll az orr, szerzetesek. Lángban állnak a szagok, lángban áll a szaglás, lángban állnak az illatok, lángban állnak az illatok okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

Lángban áll a nyelv, szerzetesek. Lángban állnak az ízek, lángban áll az ízlelés, lángban állnak az ízlelés okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

Lángban áll a test, szerzetesek. Lángban állnak a tárgyak, lángban áll az érintés, lángban állnak az érintkezések, lángban állnak az érintkezések okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

Lángban áll az értelem, szerzetesek. Lángban állnak az igazságok, lángban áll a gondolkozás, lángban állnak a gondolatok, lángban állnak a gondolatok okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek.

2011. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 61%os barátunk! Ezt írod: "Sötétben tapogatózom, hogy milyen is valójában Isten." Akkor áldott vagy, mert keresed Istent, tapogatózol felé a homályban, és nem képzeled azt balgán, hogy mindent tudsz. Nem vagy kevély és nem fuvalkodsz fel. Őszintén keresel.


Talán azon az állapoton mész át, amit a misztikusok a lélek sötét éjszakájának hívnak. A jó hír: az éjszaka nem tart örökké. Csak keresd az Igazságot és a Szeretetet és meg fogod találni Istent. Keresd önmagadat, és meg fogod találni Istent is. "Micsoda az ember, hogy róla megemlékezel?" Kérdezi a Biblia. Az ember Isten földi képmása. Ha meglátod Istent az embertársaidban, azon a napon Isten övének ismer majd el. A "bűneid" ellenére.


Egy kis könyvajánló, ha érdekel: Mohandas K. Gandhí: Önéletrajz.

Anthony De Mello: Szárnyalás (vagy bármi más, rosszat tőle nem fogsz olvasni!)

Hamvas Béla Az Ősök nagy csarnoka c. három kötetes antológiájában különböző vallások szent szövegeit idézi és elemzéssel látja el. Hénoch apokalipszise ide vágó téma és ott olvashatsz arról a "végítéletről" ami Noé napjaiban volt.

(Béla is jókat ír. Én sokszor vitatkozom a nézeteivel, de ugyanakkor az egyik legnagyobb magyar írónak, filozófusnak tartom.)

C.S.Lewis-től bármi. Akár a meséi is, a Narnia krónikák. Ha Narnia szimbolikus világa mögé nézel, megtalálod a válaszokat. De ne elégedj meg a filmmel, elveszi az igazi élményt.....


Szeretettel kívánom Isten áldását az életedre:

Freya


@Mab: Ütős szöveg. Sok rokonságot találok kettőnk nézetei között.

2011. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek, akiknek a pokol létezésének és valóságának elfogadása nehézséget okoz, néha nem veszik észre, hogy a valódi probléma számukra az Úr Jézus Krisztus személye: ki Õ, és miért jött a világba.


"Ha megbotránkoztat téged az egyik kezed, vágd le, mert jobb, ha csonkán mégy be az életre, mint ha két kézzel mégy a gyehennára, az olthatatlan tûzre, (ahol férgük nem pusztul el és a tûz nem alszik el.) És ha az egyik lábad botránkoztat meg téged, vágd le; mert jobb, ha sántán mégy be az életre, mintha két lábbal vetnek a gyehennára, (ahol férgük nem pusztul el és a tûz nem alszik el.) És ha az egyik szemed botránkoztat meg téged, vájd ki, mert jobb, ha fél szemmel mégy be az Isten országába, mint ha két szemmel vetnek a gyehennára, ahol férgük nem pusztul el és a tûz nem alszik el."

Márk 9,43-48


Egy másik helyen Jézus Krisztus a farizeusokat és írástudókat "kígyók, viperák fajzatának" nevezi, és inti õket: "Hogyan menekülhetnétek meg a gyehennával sújtó ítélettõl?" - (Máté 23,33).


Egy másik szövegrészben, a Jelenések 20,10-ben, János leírja azoknak a sorsát, akik a "tüzes és kénes tóba" vettettek, akik "gyötrõdnek éjjel és nappal örökkön-örökké". Az “éjjel és nappal” kifejezés egy másik körülírása annak a fogalomnak, hogy "örökké". A "kénnel égõ tûz taváról" a Jelenések 19,20 tudósít. A Biblia legszomorúbb igeversében János leírja, hogy akinek a neve nincs beírva az élet könyvébe, a tûz tavába vetik.


20,13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint.

20,14 És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava.

2011. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm Freya.


Utána nézek a könyveknek.

2011. nov. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!