Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lenne a világ vallások...

Milyen lenne a világ vallások nélkül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%

"a történelemnek 1 olyan korszaka volt, amikor a vallás uralta az embereket - a sötét középkor"


"mindenki azt mondja, hogy a videojátékok tömeggyilkosokat csinálnak az emberekből. nézzük meg, hogy hány tömeggyilkos volt videojátékfüggő, és hány volt vallásos."



jobb.

2011. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Kicsit könnyebb, nem lenne az emberekben túlzott megfelelni vágyás. Magamon tapasztalom a legtöbbet, mert nem vagyok nagy vallásos, bár hiszek Istenben, de nekem ennyi bőven elég.
2011. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%
Sokkal fejlettebb.
2011. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Bizonytalan. A lét számtalan kérdésére a tudomány nem ad választ. Sokan nem bírnak ebben a tudatban élni, és mivel van vallás, így van hova fordulniuk magyarázatért.

Mondjuk épp emiatt nem is képzelhető el egy vallás nélküli világ, mert sok ember igényli a választ ezekre a kérdésekre, és úgyis kitalál magának valamit. Az pedig már vallás.

2011. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
Számomra kényelmesebb lenne. Nem kötnének belém egyesek...
2011. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
Rideg.
2011. nov. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem lenne.
2011. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

az utolsónak igaza van.


ám ha mégis akkor ilyen:


jelentés és értelem nélkül való falanszter (lásd: Madách)

2011. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem békésebb.

És bizonyos tudományterületek gyorsabban fejlődnének.

2011. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Tökéletes lenne. Bár önmagában a a vallások hiányától talán nem, de ha az egész világrendszer meg lenne reformálva, és az emberek egy magasabb szintre lépnének, akkor úgy gondolom, a világ is jobb hely lenne. Nézd meg a történelmet és a jelenünket, hogy mennyi kárt csinált/csináltak a vallások.

Aki azt mondja, hogy értelmetlen, sivár lenne az élet, azt csak sajnálni tudom.

Az ilyen ember nem veszi észre, hogy milyen csodálatos a világ már önmagában is, hogy milyen nagyszerű helyen élhetünk, és mennyi mindent nem ismerünk még. Folyamatosan keresi az újabb és újabb csodákat, hinnie kell valami természetfelettiben is, csak hogy ne legyenek olyan sivárak a hétköznapjai. Mondhatni nem látja a fától az erdőt. Pedig ha az emberek kinyitnák a szemüket, rájönnének, hogy nem kell folyamatosan újabb és újabb természetfeletti csodákat keresnünk és hinnünk bennük, csakhogy színesebb legyen a világ. A legtöbb ember elítéli, redukcionistának és monotonnak tartja a tudományt. Pedig csak annyi történik, hogy a tudósok ill. a tudomány "hívői" nem terjesztenek/vesznek be mindenféle alaptalan, bizonyíthatatlan állításokat, és két lábbal járnak a földön.

Én így gondolom.

2011. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!