Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia? A biblia elején 2...

Lee12 kérdése:

A Biblia? A biblia elején 2 teremtéstörténet van leírva?

Figyelt kérdés
az eggyik a 7 napos teremtéstörténet a másik pedig a kerttörténet? tudnátok nekem összehasonlítást írni erről a 2 történetről (PL: különbség hogy az egyik 7 napos a másik meg hosszab és spontánabb ötletektől jött létre?
2011. nov. 8. 10:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
20%

[link]


ki-ki olvasgasson, töprengjen, ha egymód van rá akkor ne fundi-gumy-csont alapon, hanem nyílt emberhez és (Istenhez) méltó értelemmel.

2011. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Mab! Lehet, hogy 100 féle teremtéselmélet van, és lesz egy 101. is, ha kitalálok még egyet. Az lesz a magyar teremtéselmélet, mit szólsz?


Egy probléma van mindegyikkel, kivéve az általunk és Izrael gyermekeinek kinyilatkoztatott teremtéselmélettől, hogy egyik sincs rahedli próféciával (mely teljesült) alátámasztva. Csak az mondhatja el az igazságot erről, ki ura időnek, térnek, és mindennek, mit megalkotott. Az egyik másik elméletben szereplő istennő és fene tudja kicsodák hol vannak? Hol az ő uralkodásuk, szabadításuk? Hol is adtak hírt magukról? Ha az Úr azt mondja mondjuk Dánielen keresztűl, hogy évre pontosan csaknem fél évezred távolságból megmondom, hogy mikor, hol mi lesz, ő az időnek és mindeneknek ura. Gilgamesék, a mayák hol tették ezt meg? Felsorolhatsz több ezer elméletet, ha nem lehet tanulmányozni, bizonyítani valamelyiket, az hazugság. Nem véletlen, mit Krisztus Urunk mondott, hogy a fundamentum, az alap a próféták és a szegletkő Jézus. Érted te ezt?


Üdv: L

2011. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Engem ugyan nem zavar ha lepontoznak, csak nem értem az okát ebben az esetben. Én úgy tudom, hogy nem azt pontozzuk le, akinek a véleményével nem értünk egyet, hanem akinek a hozzászólása nem hasznos. Pl. Arra a kérdésre hogy van-e Isten azt válaszolja, hogy minden hívő elmeháborodott. (Más tészta, ha a kérdés így szól: vajh, elmeháborodott-e minden hívő? )


Azokat sem értem,akik nyomják az egeret mint süket a csengőt és folyamatosan, szinte kötelességszerűen pontoznak. Én csak a nagyon jó vagy nagyon rossz válaszokat pontozom, bár saját tapasztalatom szerint nincs rossz válasz, csak bunkó stílus. Azokat meg a moderátor úgyis ledobja.


És most válaszolnék Lászlónak (Ugye te vagy az L?)


"És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül. " Ez nem éppen szellemi...


Ádám és Éva teste olyan értelemben volt szellemi, mint Jézusnak a feltámadás utáni teste. És Jézus is evett halat a tanítványaival a feltámadás után.


"Tévedsz az "első teremtésnél" lévő szöveg teljesen passzol a úgynevezett "második teremtéshez".


Lehet, hogy tévedek, de azt ugye tudod, hogy ebben az esetben két malomban őrlünk? A két teremtésnek tökéletesen passzolnia is kell egymáshoz, hiszen amint fenn, úgy lenn. A földi ember sorsa az ismétlés. Kis variációkkal ugyanazt a sorsot ismételgetjük.


Más szóval: a földi Ádám és Éva és az égi, eredeti Ádám és Éva úgy aránylik egymáshoz mint a földi és égi Jézus Krisztus. És míg Krisztus a mennyei önmagát ismételte itt a földön, Ádám és Éva is a gyarló önmagát ismétli, míg a megváltás meg nem történik.


"Kit teremtett az ő képére? "Isten képére teremté őt: férfiúvá" Éva viszont Ádámból lett teremtve - "és asszonynyá teremté őket". Nem azt írja, hogy "Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá" és pont, hanem és asszonnyá teremté őket. Éppúgy, ahogy a hatodik nap részleténél le van írva."


Oké, de ezzel itt most nem értem mire akarsz kilyukadni.

Amikor az általam prezentált változatról van szó, nem árt a jungi archetipikus gondolkodást venni alapul a Genezis leírásánál. Az információ nem logikusan levezethető volt, hanem az emberi pszichében, a kollektív öntudatban szunnyadó archetípusokról van szó. Hidd el, a misztikus rabbik nem voltak éppen buta emberek és pöppet jobban ismerték a szent iratokat mint mi. Ne érts félre, ezzel nem azt akarom állítani hogy nekik van igazuk hanem hogy amit itt leírok, az én szűrőmön át jön, ők biztosan megalapozottabb magyarázatot tudnának adni. És persze minden nézet más, nem biztos, hogy az a kizárólagos, amit szó szerint veszünk. (Sőt, ismerve az ókori gondolkodásmódot és úgy általában a zsidó gondolkodásmódot, erősen kétlem is.)


De a legnagyobb tisztelettel olvasom a véleményedet.


@mab: kedves vagy, de ez azért egy kicsit túlzás. Nekem már az is elég, ha Jézus nem tart teljesen menthetetlennek a hülye nicknevem meg a különcködéseim ellenére :-)


Mindenkinek szép napot,


Freya

2011. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

"sincs rahedli próféciával (mely teljesült) alátámasztva."


A teremtés a múltban történt, hogy lehetne próféciával igazolni (mely a jövőre vonatkozik ?) egy szöveget elég könnyű összeszerkeszteni. Amúgy számos más vallásban ismertek próféciák melyek igenis megvalósultak. (amúgy meg mi ez jósda?) Persze mások jóslatai ""démoniak"" ellenben a miénk... Ez nagyjából a homokozóban bíbelődő gyerekek konfliktusának (bebe az én apukám jobb, mint a tiéd) színvonalára rángatja le a szakralitást. Egyébként az idézett szövegek közül nem egy régebbi, mint az Ótestamentum. Vegyük már észre, hogy a Zsidók egy olyan világban bolyongtak amelyben már réges-régi magskultúrák álltak, (némelyik még ma is/bár ott nem bolyongtak/).


Szerintem szánalmas ez az egész.

2011. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Freya!


"Ádám és Éva teste olyan értelemben volt szellemi, mint Jézusnak a feltámadás utáni teste."


Lukács altali evangéliumból:

"Megrémülvén pedig és félvén, azt hivék, hogy valami lelket látnak.

És monda nékik: Miért háborodtatok meg, és miért támadnak szívetekben okoskodások?

Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van! " Ez a beszéd Krisztustól a feltámadása utánból való.


Milyen értelemben lett szellemi Krisztus teste?


Mab!


Milyen más próféciákról írsz?

Idézem az egyik kedves próféciámat, ez prófécia:

Dániel könyve 9.fejezetből:

"Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad. "


Ez az a bizonyos fél évezred távlatából való prófécia, mely egyfelől Krisztusra vonatkozott. Olvasd el egy párszor, minden szavának súlya van.

Ebből például megtudhatod, hogy Jeruzsálem soha nem lesz a béke városa, miután elvetette Krisztust a feltámadása után három és fél évvel. Csak nézzél utánna, hogy ki is volt, aki elpusztította Jeruzsálemet, ki az a következő fejedelem népe, ki akkor még nem volt fejedelem. Ilyen értelemben is mondom, hogy minden szónak jelentős súlya van. Ez nem egy Nostredamusi hablaty, melyre azt húzok rá, ami tetszik. Írj nekem próféciai idézetet a Koránból, (melyet mint tanítást nem áll módomban leminősíteni) a Mayák írásaiból, a Gilgamesi-eposzból, és még akármiből, melyek nem olyan, hogy "fog majd a hegy felett a madár szeléből a kristály tündöklő szárnyán tovasuhanni mindjárt" típusú, melynek se eleje, se vége.

Az út egy. Az igazság egy. Az élet egy. Isten egy.


Üdv: L

2011. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
39%

Pl a Bhagavad-gíta: Pontosan jelezte Buddha (a jóságos ki eltörli az állatáldozatot) születését.


Buddha megjövendölte, hogy a tanítása eredeti tisztasága ötszáz évig áll fenn (ötszáz év múlva megjelentek az alternatív hagyományok) Padmaszambhava (élt a nyolcadik században, ő vitte be a buddhizmust tibetbe) a híres eredeti jóslata: "Mikor vasmadarak jelennek meg az égen, Kína sötét országgá válik, és a Dharma nyugatra költözik"


A magas rangú lámák újraszületéseit jóslevelek nyomán keresik fel. Az élő mester sok esetben pontosan leírja hol fog megszületni, megnevezve családtagjainak nevét.


A ji king - alapján készült időelmélet, minden fontos történelmi eseménynél kileng a zéró irányába. Ez a világ egyik legősibb könyve. Naptárként alkalmazva a 70-es években vették észre, hogy a fontos dátumoknál kileng a nulla felé, majd visszaszökik a normál ütemre. És nyilván igen sok minden van még. Azért mert Te ezekkel nem foglalkozol, nem jelenti hogy nincsenek.

2011. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Mab, egyetlen idézetet írtál, mely pontosan fedi azt a semmitmondó mondatot, mely pontosan megtalálható például Nostredamus féle versekben is. Nincs eleje, nincs vége. Én is mondok jóslatot: Mikor a nagy király trónjára ül, kik trónon voltak eddig alá hullanak, mert a nyugat kelet lesz, a kelet nyugat.

Hidd el, bejön.... Ráfogható bármire, de még visszamenőleg Napóleonra is, Nagy Sándorra, Buddhára, és száz év múlva "feljövő" hatalmasságokra is.


A többi példád kiragadás, melyet sem idézettel, sem magyarázattal el nem láttál, ha nem haragszol.


Félre ne érts, nem pocskondiázlak téged vagy a vallásodat, de én prófétákról beszélet, te jóslatokról. Nem ugyan az.


Üdv: L

2011. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Megrémülvén pedig és félvén, azt hivék, hogy valami lelket látnak."

Ilyen értelemben. Megjelent mellettük, és később felszállt a mennybe az Atyához. Persze a szellemi azért nem jó szó, mert akkor angyalokra meg láthatatlan dolgokra gondolunk. Mindenesetre más. Nem kísértet meg szellem, de mégiscsak, ahogy Pál mondja: feltámadás utáni, romolhatatlan test. Azért az egy kicsit másabb....

2011. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Igen, a pontos jós levelek a pontos szülő nevekkel is nyilván általánosságok.


Továbbra is gyermekded módon álsz hozzá. De tényleg nem is zaklatlak, hiszen neked nem VÉLEMÉNYED hanem IGAZSÁGOD van és ki merészelne egy moderr inkvizíttornak ellen állni.


LÁtod Freya! Ha legközelebb naivan nem érted a miért éreznek sokan a szellemi (mint L) és a fizikai erőszak (hagy ne hivatkozzunk)közötti összefüggést a kereszténység történetében /egyenes következmény a kizárólagosság és mások meg és elítélése/, akkor olvasgasd az ilyen Istenes Embertelenségeket melyeknél bármely Istentelen Emberség többet ér. Ez nem rád vonatkozik:))

2011. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
elütésekért bocs, a főnököm követelte a gépet :)
2011. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!