Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják, hogy Pilátus...

Miért mondják, hogy Pilátus ítélte el Krisztust?

Figyelt kérdés

Hiszen maga Krisztus mondta Heródesről:

"..nagyobb bűne van azért annak, a ki a te kezedbe adott engem."


Pilátus megrémült Krisztustól:

"Mikor pedig ezt a beszédet hallotta Pilátus, még inkább megrémül vala"


"Pilátus pedig látván, hogy semmi sem használ, hanem még nagyobb háborúság támad, vizet vévén, megmosá kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok!

És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon."


2011. nov. 12. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ő "írta alá" a halálos ítéletet, ő volt a helytartó. Mit nem lehet ezen érteni?
2011. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pilátusnak igaza volt abban, hogy nem akarta elvinni ő a balhét. Ő nem is ítélhette el, mert a rómaiak ellen nem vétett( a zsidók ellen sem, de nem ez volt a kérdés)tehát a rómaiak szemében ő ártatlan volt. Poncius Pilátus csak a birodalom szempontjait vette figyelembe. Mivel Jézus nem lázította a népet a császár ellen, sőt még az adóra is azt mondta, hogy "Adjátok meg a császárnak, ami a császáré", a rómaiaknak nem jelentett fenyegetést az Ő tevékenysége. Júdea ötödik helytartója pedig önkezével vetett véget az életének, pedig csak annyi történt vele is, mint sokan másokkal. Rosszkor volt rossz helyen.
2011. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Számomra azért furcs ez a dolog, mert ha végig megy az ember egy kálvárián, akkor az első stációra ez van írva: Pilátus elítéli Krisztust. Holott ez nem igaz, hiszen Pilátus azt mondta, hogy :"Én nem találok benne semmi bűnt".


" Pilátus pedig a főpapokat, főembereket és a népet egybegyűjtvén,

Monda nékik: Ide hoztátok nékem ez embert, mint a ki a népet félrevezeti: és ímé én ti előttetek kivallatván, semmi olyan bűnt nem találtam ez emberben, a mivel őt vádoljátok:

De még Héródes sem; mert titeket ő hozzá igazítálak; és ímé semmi halálra való dolgot nem cselekedett ő.

Megfenyítvén azért őt, elbocsátom.

Kell vala pedig elbocsátania nékik ünnepenként egy foglyot.

De felkiálta az egész sokaság, mondván: Vidd el ezt, és bocsásd el nékünk Barabbást!

Ki a városban lett valami lázadásért és gyilkosságért vettetett a tömlöczbe.

Pilátus azért ismét felszólala, el akarván bocsátani Jézust;

De azok ellene kiáltának, mondván: Feszítsd meg! Feszítsd meg őt!

Ő pedig harmadszor is monda nékik: Mert mi gonoszt tett ez? Semmi halálra való bűnt nem találtam ő benne; megfenyítvén azért őt, elbocsátom!"

2011. nov. 12. 20:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most olvasom, jó nagy marhaságot írtam. Természetesen nem Heródesre gondolok, hanem Kajafásra, a főpapra.....sorry
2011. nov. 12. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Témához kapcsolódik, ezért válasz helyett én is kérdeznék. Előre is bocs érte.Ismeritek az "Archko Kötetek"-et?

Mi a véleményetek erről?:

[link]

2011. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tetszik, vagy nem, de ő mondta ki az utolsó szót az ügyben, neki volt meg rá a hatalma, ő is ítélte el, és az ő katonái végezték ki.

Lehet, hogy megpróbálkozott a mentésével, de ettől még ő ítélte el.


A bírósági tárgyaláson sem a vád mondja ki az ítéletet, hanem a bíró. Legyen bármennyire is pártatlan.

2011. nov. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Az még hozzátartozik a történethez hogy Pilátus nagyon nem volt kegyeltje a császárnak és a zsidó papok nyíltan megmondták neki hogy ha nem az lesz az ítélet amit ők elvárnak akkor "Pilátus nem vagy a császár barátja" és ezt meg is írták volna a császárnak. Nem volt valami nyugis hely egy távoli izraelita, lázongó provinciában helytartónak lenni,de Pilátusnak ez jutott,ennyire tartotta érdemesnek a császár.Mellesleg akkor már a Szandrehin a 72 főből álló Nagy Zsidó Tanács elitélte Krisztust és ennek a jóváhagyása végett mentek Pilátus elé.
2011. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!