Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ismered Jézus Krisztust?

Ismered Jézus Krisztust?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem elsősorban hitetleneknek szól. Egy történet hozzá: A mennyország kapujában egy ember fogadja a belépni szándékozókat. Egyetlen kérdésem van: "Ismered Jézus Krisztus?" Az első válaszoló: "Hogyne ismerném. Egész életemben híres prédikátor voltam, naponta ezrek tértek meg a tanításaimon, nálam jobban senki sem ismeri." Második jelentkező: "Minden nap templomba jártam, egész életemben, sokat imádkoztam, persze, hogy ismerem." Mire a harmadik: "Igen Uram ismerlek téged".

(Máté evangéliuma 7:21-23)


2011. aug. 4. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Valoban nagy lemaradásunk van ezen a teruleten, mert a vilag irgalmatlan tempot diktal. Ha ismernenk Jezust, mar nem itt tartanank...
2011. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem ismerem.

De azt hallottam valami zsidó?

2011. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tudtam Héber.
2011. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És Ő ismer téged?

Mi van a bűneiddel?

A meny ben olyan bűnösök lesznek akiknek megvan bocsálytva a bűnük,Jézus vére által!!

2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 munyamunya ***** válasza:
57%

Már elnézést, de erről a térítgetős, felszínes kérdésről mindig az alábbi eset jut eszembe (szem- és fültanúja voltam az utcán):


Egy lelkes térítő megállít két fiatalembert, "sziasztok, ismeritek Jézust?" mire a két srác egymás közt elkezd tanakodni "Őöö, várjál csak, Jézus..." "Túdod, az a szakállas!" "Ja! akit felakasztottak..." (ha nem jönne át írásban: nem ostobák voltak a srácok, hanem szarkasztikusak)


Na, valahogy így lehet csak valóban reagálni erre a dologra (ahogy az a többi válaszoló írásaiból is jól látszik). Nem ez a módja az örömhír hirdetésének.

2011. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Munyamunya, ha vetted volna fáradságot és elolvasod a kérdés alatti néhány mondatot, akkor talán nem minősítenéd "térítgetős, felszínes" kérdésnek amit feltettem. Célom nem az örömhír hirdetése volt, hanem a hívők elgondolkodtatása...
2011. aug. 5. 15:49
 7/14 munyamunya ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én elolvastam az egész nyitószöveget. És pont azért írtam azt, amit, mert bizony ez a kis példázat épp olyan gyenge "térítgetése" a hívőknek - akiknek állításod szerint szántad ezt a kérdést - mint a sablonos, mű-kérdés a címben, amire persze soha senki nem vár igazi választ, hanem csak nyomni akarja a saját szövegét. Szerinted egy magát hívőnek valló embert így kell önvizsgálatra késztetni? Ilyen mesterkélt, szirupos sztorival, aminek a világon semmi köze a valósághoz? Szerintem nem.

2011. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
én ismerem együtt szoktunk sörözni a sarki kocsmába Krisztussal meg SP-vel bár Sp legtöbbet a b*zibárban lóg
2011. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Ja. Jó srác.
2011. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ShadowMan69 válasza:
16%
Keresd facebook-n xD fent van:)
2011. aug. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!