Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képmutatás és sznobizmus a...

Képmutatás és sznobizmus a keresztény közösségekben, felnagyítva. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Nem a vallás, az emberek kritikája, és nem a vallást, hanem a tagokat minősíti ez. Hiszen a kereszténység lényege épp a másik elfogadása lenne, ehelyett azt látom, hogy vannak kisebb, zárt közösségek, akik kinézik azt, aki egy kicsit is más, és a külsősökkel már megalázóan leereszkedően bánnak. Egyszerűen undorodok attól, hogy a másik szemébe teszik a szépet, aztán a hátuk mögött meg egész mást mondanak. Persze ez ezeken a közösségeken kívül sem ismeretlen, de ezeken belül valahogy felnagyítva, élesebb kontrasztokkal látszik az egész.

Szeretném, ha megcáfolnátok, és azt mondanátok, hogy én nem láttam eddig jó példát.


2011. nov. 16. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Pál apostol így jövendölt ezekről az emberekről:


"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. Mert lesznek az emberek... (Itt egy felsorolás következik és uténa ezt írja:)..Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld." (2Tim 1-2;5)


Vagy az Apostol arról beszél, hogy lesznek emberek, akik vallásosnak tartják magukat, de közben semmiben sem különböznek a világi emberek viselekdésétől. Ami tehát megtörtént Jézus idejében Izráelben kicsiben, az most megtörténik az egész világon nagyban.


Ezeket az embereket rá kell ébreszteni arra a Szentírás alapján hogy amit tesznek az nem jó, aztán hagyni hogy meghozzák a döntést, hogy meg akarnak-e valóban változni vagy meg akarnak maradni ebben az állapotban.


Természetesen azonban vannak igazi Keresztények is, igaz kissebb számban, ez pedig mindenképpen örvendetes. ^^

2011. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egykis javítás: "Vagyis az Apostol"
2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Megcáfolom, és azt mondom, hogy te nem láttál eddig jó példát.
2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Van ilyen. Az ilyen emberek csak formailag gyakorolják a vallásukat (nem csak keresztények lehetnek, ez minden közösségben előfordul). Nem élik át a szellemi tartalmat; nem tudnak - nem akarnak - levetkőzni semmit, ami a leggyarlőbban emberi. Nincs is közöttük igazi kapocs..
2011. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A formai vallásosság minden felekezetben megvan. A mi közösségünk, és azon belül a gödöllői gyülekezet tagjai általában nem ilyenek, de - mivel emberekről beszélünk- mindenhol lehet hibákat találni. Sok esetben nem is arról van szó, hogy az adott testvér ilyen, de mindannyiunknak vannak gyengeségei, és rossz pillanatai, amikor ilyet gondolunk, teszünk vagy éppen cselekszünk. Fontos dolog azonban az, hogy ezt ne takargassuk, hanem ilyen esetekben szóljunk bátran az adott testvérnek, hogy ezt most rosszul gondolod, tetted, cselekedted, tedd jóvá azzal szemben, akivel tetted és imádkozzunk közösen azért, hogy Isten bocsássa meg ezt az adott hibát. Fontos, hogy ezek a dolgok rendezésre kerüljenek.


Üdv. Péter

2011. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahova én jártam közösségbe ott nagyon rendesek voltak a többiek velem újonnan jöttel, pedig ha egy kicsit is akartak volna akkor kiutálhattak volna.
2011. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól látod,kedves kérdező.

Elmentem pár hete egy kis közösségbe: fekete bőrnaci,bordó csipkés(nem is olcsó) tunika,fekete tűsarkú,hosszabb bőrkabát. Hajam az a fekete,némi bordó csíkozással,van egy orrpiercingem,hajam olyan "anettkás". Rögtön megszóltak,hogy hűű..kísérő nélküli tini (38/L) és hogy metálos(!!)(nem is dubstep,EBM,lolicore..) vagyok. Így aztán annyira motiválva lettem,hogy nem is maradtam ott...

2012. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!