Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katekéta-lelkipásztori munkatá...

Katekéta-lelkipásztori munkatárs szakra mennék Egerbe, de nem tudom a felvételire elegendő-e a tudásom? Olyat keresek aki ilyen szakra jár és elmondaná mi volt a felvételin, vagy milyen maga a szak.

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Pécsre járok ugyanilyen szakra. Felvételiztem a Pázmányra is (kat. közösségszervezőire), meg ide. Mindkét helyre felvettek. De mindkét helyen nagyon más volt a felvételi. Pázmányon megadták, miből készüljünk. Pécsen meg volt egy írásbeli, általános műveltségi kérdések voltak (pl. mikor lépett először ember a holdra) tesztszerűen, meg volt egy nagyobb esszékérdés, hogy szerintem mi köze az Ószövetségnek az Újhoz. És volt egy felvételi elbeszélgetés, ahol nagyrészt az önéletrajzom alapján kérdeztek.

Pázmányon csak szóbeli volt, de katekétáknak volt valami alaphittanos írásbeli. Szóbelin szintén nagyrészt önéletrajz alapján kérdezgettek, meg mindenkinek feltettek 1 db kérdést az Egyházról (pl. ki volt a pápa, amikor kezdődött a 2. vatikáni zsinat). De ha valaki nem tudott válaszolni, az sem jelentett tragédiát.


Kérdezd meg a tanulmányi osztályon, javasolnak-e valami könyvet felkészüléshez, ha a honlapon nem írnak semmit, hogyan is zajlik. Minden hittudományin más. Ahogy maga a szak is eléggé különböző.

Nem hívőként nehéz szeretni, de nem lehetetlen, ennyit tudok. Én hívő vagyok, csak van olyan, aki nem... Hogy lesz belőle katekéta? Van, aki nem akar az lenni, csak érdekelte ez az egész, azért iratkozott be.


Milyen alaptudásod van, amiről nem tudod, elég-e? Jártál hittanra? Mennyit?

2011. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem árt, ha van valami fogalmad a liturgiáról, szentmisére menj el egy jópárszor felvételi előtt, ha eddig nem nagyon jártál. Bocs, ha netán "alulsaccollak", csak nagyon sokféle ember jelentkezik és jár is hittudományikra. És így van jól. :)
2011. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a kimerítő választ!

Járok templomba amúgy elég régóta, meg az újszövetséget nagyon tudom, a katekizmust is értem és meg tudom tanulni, de az ószövetséget sajnos nem igazán tudom még. Ezekből van felvételi, csak jó lenne lemérni a tudásomat, hogy nehogy meglepetés érjen, érted? :)

Ez nagyon fura, hogy nem vallásosak is járnak, nem is gondoltam volna.

Ha tudnál még annyit segíteni , hogy interneten hol tudnék nézelődni, hogy jobban felkészüljek, azt nagyon megköszönném!

Meg a leginkább egy olyan könyvet keresnék, ami elmagyarázza az ószövetséget, ilyet sajnos még nem találtam.

Köszönöm előre is a segítségedet!

Én amúgy jó pár éve fontolgatom már ezt a dolgot, de mindig arra jutottam, hogy nincs rá időm. Aztán most látom mennyi időm lett volna, csak inkább lusta voltam..

2011. nov. 18. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségről elég, ha csak valami átfogó tudásod van. Lehet, hogy furán hangzik, de az a legjobb, ha találsz valami gyerekbibliát, ahol meseszerűen le vannak írva az alapsztorik. Ehhez olvass hozzá pár zsoltárt, a Teremtés könyvét, ha van időd, a Kivonulás könyvét (itt a nagyon uncsi részeket átugorhatod, pl. felsorolásokat stb.), meg Izajás könyvét úgy a 40-66 részig, és az Énekek Énekét. Ezen túl nézegess bele tetszés szerint a Példabeszédek és a Bölcsesség, és Sirák Fia könyvébe, csak hogy a jellegével tisztában légy.

Az Ószövetséget nem csoda, hogy nem annyira látod át, de majd megtanulod a fősulin átlátni. :) Jó könyvet csak nagyon részleteset tudnék hozzá javasolni, azt is úgy, hogy egy-egy ószöv. könyvhöz egy-egy egész (vagy több) tanulmánykötetet. Ez sok, és nem is kell, rosszat olvasni meg nem éri meg.

2011. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. okt. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!