Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás összefügg a konzervat...

A vallás összefügg a konzervatív nézetekkel?

Figyelt kérdés

Tehát 2005-ben a magyarok 44%-a hitt Istenben.

Németországban 47%: akkor ott az emberek nagyobb aránya konzervatív gondolkodású?

Olaszországban 74%: akkor az az egyik legkonzervatívabb gondolkodású ország?

Viszont Franciaországban csak 34%: akkor ez meglehetősen liberális?


2011. nov. 18. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem vannak olyanok, aki nem hisznek Istenben, mégis konzervatívan gondolkodnak az emberi értékekről, erkölcsről, illetve a fordítottja sem teljesen elképzelhetetlen.

Közvetlen összefüggés nincs, de közvetve lehet benne valami. A konzervatív, családban, nemzetben emberi értékekben gondolkodó emberek közt messze sokkal több az istenhívő, mint a liberális, szabadelvű, fűlegalizálásért, melegek házasodásáért, bűnözők jogaiért küzdők között. Talán meg is lehet kockáztatni azt, hogy az ulraliberálisok közt egyáltalán nincs vallásos.

2011. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem mind1 miben konzervatívak ,pl olaszban nagyon sok hagyomány és szokás van ami magyar szemmel konzervatív viszont liberálisok pl a homoszexualitással.Ugyanez igaz Németországra vagy Spanyolországra is.
2011. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül függ össze. Én liberális vallásos vagyok. Vagyis önmagammal szemben konzervatív mércét állítok fel, de nézetem szerint sem a politikusoknak, sem az egyháznak ( a nem hívőket illető kérdésekben) nem lehet felelőtlenül beleszólnia bizonyos dolgokba.

Számomra a legfontosabb elvárás az, amit önmagunkkal szemben támasztunk.

Freya

2011. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyik osztálytársam elég konzervatív, de mély meggyőződésű ateista.
2011. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!