Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás tükrözi legjobba...

Melyik vallás tükrözi legjobban a világnézetemet?

Figyelt kérdés
A emberi élet mindennél többet, segíteni másokon önmagad feláldozásával, kedvesség a legidegenebb ember felé. stb.. ezek a legfontosabbak.
2011. nov. 13. 06:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha minden meghagyott bibliai elvet számításba veszünk akkor úgy gondolom, hogy a Hetednapi Adventista Egyház tükrözi legjobban; ha visszaszorítjuk csak az emberségre akkor pedig a Baptista áll legközelebb hozzá.
2011. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Legyél buddhista (nem a kommersz nyugati kiadás, hanem az eredeti vallási tanokra koncentrálva).
2011. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Bár én is az adventistákhoz csatlakoztam, azért nem szűkíteném le ennyire a kört, mint az első válaszoló. Szerintem is Jézus Krisztus volt az, aki a kommentedben leírtakat maradéktalanul megvalósította, tanította, tehát az Ő követésével tudod leginkább megvalósítani te is ezt.


Az élet szeretete mindenek felett, az önfeláldozó szeretet, a kedvesség mindenki felé - még ha idegen is az ember. Számára is ezek voltak a legfontosabbak.


Üdv. Péter

2011. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
buddhizmus
2011. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

A nagy világvallások mind ezt tanítják, csak más a körítés. Csak a külsőségek, szertartások, az intézményesített részek változnak. Ezeket mindig az adott kulturális közeghez szabták.

Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy mindegyik. De hogy melyiket kövesd, az már ízlés dolga. Én például nem lennék muzulmán, mert nem bírnám pia meg sertéshús nélkül, és a napi ötszöri ima is túl macerás.

De még egyszer hangsúlyozom, ezek csak formaságok, és a lényeg, hogy ne árts másoknak, élj tiszta lelkiismerettel, önzetlenül, harmóniában magaddal és a világgal, ez mindegyikre igaz.

2011. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kereszténység. De hogy melyik felekezet......az már nehéz kérdés.
2011. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Péterrel mélységesen egyetértek. A jézusi tanítás lényege, amit te megélni szeretnél. Arra azonban kérlek, válaszd el a lényegi üzenettől (amire egészében ráéreztél!) a rárakódott "emberi sallangot", üres szabályokat, amelyek, ha tehetnék, egy kétezer év előtti társadalom-szemléletet rögzítenének "mindörökké. Ámen." Légy keresztény - és gondolkodó ember. Egyik út se könnyű, de vezet valahová mind a kettő..és nem a Semmibe.
2011. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem értem, hogy ha van egy ilyen világnézeted, akkor miért akarsz valamelyik valláshoz csapódni, miért nem jó neked belül ez a te saját vallásod?
2011. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A világnézetet vagy a vallás tükrözi, vagy nem a vallás. Attól, hogy valamilyen köntösbe csomagolod, nem lesz jobb. Jó attól lesz, ha úgy gondolkodol, ahogy felvázoltad, és ebben erősebb attól leszel, ha mély meggyőződéssel és empátiával teszed. Ennyi talán elég is.

Legfeljebb, ha tapasztalatokat szeretnél gyűjteni, keress hasonló gondolkodású társakat, akikkel erről beszélgethetsz is.

2011. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kereszténység. Jézus mondja, hogy "amit a legkisebbel tesztek, velem teszitek". Én katolikus vagyok, és nagyon jónak tartom, csak meg kell találni a megfelelő papot és plébániát.
2011. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!