Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg lesz elragadtatás...

Tényleg lesz elragadtatás vagy ez csak vallási kitaláció?

Figyelt kérdés

Ha tényleg lesz akkor az ellent mond Jézus második eljövetelével.Mer az utolsó napon is eljön és akkor már nem kétszer hanem háromszor jön el.

Ha meg nem lesz és csak az utolsó napon jön el akkor mért írja hogy úgy jön el mint a tolvaj, mikor mindenki látni fogja.


2011. nov. 18. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jézus meghalt, eltemették. Ő már nem jön sehová, nyugi.
2011. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De igen eljön értem bibibi:)
2011. nov. 18. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az elsővel. Amúgy az egyház minden tanítása az emberek az ismeretlentől való félelmét használja ki (aki tudatlan, azt lehet manipulálni, hiszen a félelem mindenkiben él), ezért az egyház saját javára fordította mindig is és fordítja ma is az emberek tudatlanságát (senki nem tudja, mi van a halál után -> "pokollal" való fenyegetés-> térj meg...)
2011. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
miért felhívott telefonon?
2011. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
(első vagyok)Nem vagyok vallástagadó, biztosan élt Jézus, nagy ember volt, és de(!) ő is meghalt. Sokan ezt nem tudták elhinni, és kitaláltak egy mítoszt.
2011. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

1Kor 15,52 Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.


Úgy jön el, mint a tolvaj, mert nem tudod, hogy mely órában jön el. A tolvaj-jelkép nem a csendességre, hanem az időnek tudatlanságára irányúl.


"Ezt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház gazdája, mely órában jő el a tolvaj, vigyázna, és nem engedné, hogy az ő házába törjön.

Ti is azért legyetek készek: mert a mely órában nem gondolnátok, abban jő el az embernek Fia. " Lk 12,39-40


Léteznek fantazmagóriás alkotásaok az elragadtatásról, melyben az élő igazak eltűnnek és a többi ittmaradtak néznek bambán. Erről szó nincs a Bibliában, úgy, ahogy mondod, nem összeegyeztethető Krisztus második eljövetelének ígéretével.

"Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is." Mt24,27


Üdv: L

2011. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a választ végre megértettem.:)
2011. nov. 18. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez Xenu-nak is lesz egy-két szava...
2011. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!