Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem pofátlanság...

Csak szerintem pofátlanság olyan kijelentést tenni, hogy csak én vallásom az egyetlen igaz vallás, az összes többi pedig hazugság és kitaláció?

Figyelt kérdés
Mitől lesz X vallás igazabb az összes többinél?
2011. febr. 1. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Inkább korlátoltság.Mindenki abban hisz,amiben akar.Ezt el kell fogadni:P
2011. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha az ember hisz valamiben, azzal általában együtt jár, hogy a többiben meg nem hisz. Így aztán a saját vallását egyedül igaznak tartani nem pofátlanság.

Az más, hogy ezt milyen stílusban adja elő.

2011. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha feladnak egy bonyolult matekpéldát tíz gyereknek és mind a tíznek más eredmény jön ki, vajon azok, akik úgy érzik, hogy tényleg jól megismerték az adott feladatot és annak megoldását, hihetnek-e abban, hogy az övék az jó? Hihetnek! És akkor a hitük már káros lenne az egyénre, vagy a társadalomra nézve? Ugyan már!


Persze, azok is hisznek a sikerben, akik lusták voltak és nem tanultak, csak legfeljebb valamiféle csodában reménykednek, vagy egyszerűen vakon hisznek és kész.


De aki valóban tanult és tudja a megoldást, nem hihet benne, hogy kitűnő lesz az osztályzata?

2011. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Csak szerintem pofátlanság olyan kijelentést tenni, hogy csak én vallásom az egyetlen igaz vallás, az összes többi pedig hazugság és kitaláció?"


Más ezt kijelenteni, és más ezt hinni!


Ha valaki nem hiszi, hogy az amit követ az az egyetlen igazság, akkor minek követné? :D

2011. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem Istennek sok neve van. Így sokan hívhatják sokféle néven, de lényegében ugyanaz, plusz a nagy világvallások gyökerei azonos forrásból erednek, azonos értékrenddel.

DE szerintem a kereszténység az amit követni kell, én ebben hiszek.

Jézus soha senkinek nem hazudott, nem értem hogy akkor miért is kérdőjelezik meg annyian a szavát. (köztük néha én is)

Ha Ő azt mondta hogy ez igy megy ugy van, akkor nekem kutyakötelességem ezt elhinni.

2011. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És mi van ha valaki azt hazudja, hogy ő ezt, meg azt mondta?
2011. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerű, Jézus ezt tanította a követőinek: "Úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket".

Na most minden, ami ettől eltér, nyilvánvalóan nem igaz!


Az egész, sok ágra szakadt "kereszténységet" nem vehetjük egységesnek, hiszen ezek az évszázadok alatt kölcsönösen gyilkolták egymást. Ugye nem feltételezzük, hogy Jézus háborúval "szerette" a tanítványait?

2011. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha valaki nem hiszi, hogy az amit követ az az egyetlen igazság, akkor minek követné? :D"


mert elfogadja, hogy amiben hisz, az számára lehet a legjobb és legigazabb, más számára meg nem biztos, mint ahogy a művészetekben is valaki számára egyik vagy másik alkotás fejezi ki leginkább a tökéletességet, és áll hozzá a legközelebb, mások meg másban találják meg azt, amit keresnek.

Ez egyfajta intelligenciát is kíván persze, és sok vallás a mai gyakorlatban nem az ilyen fajta intelligenciára tanít, mint ahogy az emberek többsége nem is az ilyen fajta intelligens önkiteljesedést keresi, csak a nyájat és az aklot...

2011. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Nyilvánvalóan nem csak szerinted az. Ahogyan már előttem is írták a lényeg a stílusban van. Tolerálom-e azt, hogy más másképp gondolkodik, elfogadom-e azt, hogy ameddig én nem ismertem meg az igazságot, addig én is másképp gondolkodtam, szeretettel viseltetem-e a másként gondolkodók iránt, segítek-e nekik abban, hogy viselkedésem, és szavaim által megismertessem velük az igazságot. Ebben van a lényeg.


Üdv. Péter

2011. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság,inkább szűk látókörűség.persze önmagában ez nem is baj,mert senkit nem érdekel,hogy szűk látórű vagy,csak ne akarj másokat meggyőzni,hogy csak a te vallásod az igaz és ők tévednek,mert valószínűleg nem fogják értékelni....:-)
2011. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!