Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » János miért nem követi Jézust?...

Dinye kérdése:

János miért nem követi Jézust? Vagy ha neki más volt a rendeltetése akkor a tanítványai azok miért nem követték? Eljött Isten fia és ők ott maradnak Jánossal, pedig ebben az időben még nincsenek kétségei Jánosnak, Jézus Krisztusi mivolta felől.

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a gondod ezzel, hiszen Krisztusnak sem volt ezzel semmi gondja... Egy másik alkalommal, mikor János apostol szóvá tette, hogy valaki nem követi őket, Krisztus így válaszolt:


"János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van." Márk 9,38-40


Üdv: L

2011. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre tulajdonképpen maga János beszélt:


"Felele János és monda: Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki.

Ti magatok vagytok a bizonyságaim, hogy megmondtam: Nem vagyok én a Krisztus, hanem hogy ő előtte küldettem el.

A kinek jegyese van, vőlegény az; a vőlegény barátja pedig, a ki ott áll és hallja őt, örvendezve örül a vőlegény szavának. Ez az én örömem immár betelt.

Annak növekednie kell, nékem pedig alább szállanom." Jn 3:27-30


Üdv: L

2011. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sztem elég egyértelmű hogy 'mi a gondom vele'. Nem értem miért nem követték Jánost is beleértve Jézust,vagy ha János nem követhette mert elhívása volt hogy maradjon akkor miért nem küldte a tanitványait, Ha csak egy pillanatra bele gondolsz ezek az emberek várták a messiást és amikor eljött nem követték ez érdekes számomra, és azt hittem tudja rá valaki a választ, és köszönöm hogy segíteni probáltál de az adott igehelyek számomra nem szolgálnak válaszul.

Az Úr áldása legyen rajtad

Dénes

2011. nov. 23. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:

János ponosan tudta, hogy Jézust nem fizikailag kell követni, kullogva mellette, már bocsánat...


János tudta, hogy Krisztust követni mást jelent. Krisztus maga küldte el a meggyógyított embert, hogy menjen vissza haza, hirdesse, hogy mit tett és ezt nem egyszer tette meg. Magyarán azt mondta, hogy ne legyen mellette, mert neki más dolga van. Krisztust követni nem azt jelenti, hogy mellette sétálni.


Üdv: L

2011. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, válaszod, rávilágított a kérdésre, amíg a Szent Szellem nem áradt ki addig Jézus emberi teste adta korlátok miatt, csak véges számú emberrel tudott tartós kapcsolatban maradni, hisz ha akkora tömeg követte volna folyamatosan akkor az ellehetetlenítette volna küldetését.

Isten áldása legyen rajtad Dénes

2011. nov. 24. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!