Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a buddhizmus álláspontja a...

Mi a buddhizmus álláspontja a szexuális kisebbségekről?

Figyelt kérdés
Esetleg ezzel a szellemileg irreleváns kérdéssel nem is foglalkozik?
2011. nov. 22. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát erre nehéz válaszolni, mert tudtommal a buddhizmus szent iratai ezzel nem foglalkoznak. A mahajana buddhizmust ismerem jobban, és a teljesen elfogadódótól az elutasításig minden benne van. Az elutasítás alapja az, hogy az egyneművel történt szexuális kapcsolat rossz karmát okoz, az ember alacsonyabb rendűként születik újjá és kerülni kell. Persze más irányzatok elfogadónak mondják szintén teológiai érvekkel alátámasztva. Összességében viszont a hajlamot, az meleg embert nem ítélik el ezért. Hozzáteszem ezt csak régen olvastam valahol és én nem vok buddhista.
2011. nov. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 feketepeter ***** válasza:

Buddha maga biztosan nem foglalkozott a kérdéssel, ha van is a buddhizmusban valami erről, akkor az későbbi korok hozzátoldása. Ez persze még nem feltétlenül rossz, de mint az előttem hozzászóló is rámutatott, ugyanazon alapokra építve lehet mellette és ellene is érvelni.


Én most a saját szempontomat villantom fel. Buddha maga nagyon toleráns és elfogadó volt mindenkivel szemben, és minden lény megvilágosodása érdekében tanított. Nem hiszem, hogy a szexuális kisebbségek ezt a célt hátráltatnák vagy szexuális kisebbség tagjaként ne lehetne elérni a megvilágosodást.

2011. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!