Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mitől jóságos és igazság...

Varsavianka kérdése:

Isten mitől jóságos és igazságos, amikor több embert ölt meg a Bibliában, mint a többiek együttvéve?

Figyelt kérdés
És ne azzal gyertek, hogy "Mert ő az Isten, ő megteheti... igen, meg, de attól még nem lesz se jó, sem igazságos.
2011. nov. 25. 00:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ma O9:O9 L.

Igazságos ítélet? Kérlek magyarázd el nekem,mi volt olyan megbocsájthatatlan dolog abban Istennek,hogy egy ember szombaton dolgozott! Miért kellett halálra kövezni,ha egyszer senkit sem bántott,még szóval sem,pusztán nem tartott be egy primitív zsidó törvényt?

Móz.4;15 32-36


ma 13:45

"Isten egyetlen embert sem ölt meg, ölték egymást az emberek és Istenre kenték, ami képtelenség, mert Isten mindenkiben ott lakik szeretet formájában."

Igen,ezzel egyetértek,Mózes is ugyanezt tette.


Kérdező a Bibliai Isten egy inkoherens gondolkodású zsarnok,önző uralkodó.nem jó,és nem igazságos.össze-vissza beszél,az Ószövetség sok helyen teljesen összeegyeztethetetlen az Újszövetséggel.

2011. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ma O9:O9 L.

Igazságos ítélet? Kérlek magyarázd el nekem,mi volt olyan megbocsájthatatlan dolog abban Istennek,hogy egy ember szombaton dolgozott! Miért kellett halálra kövezni,ha egyszer senkit sem bántott,még szóval sem,pusztán nem tartott be egy primitív zsidó törvényt? "


A bűne nem pusztán az volt, hogy szombaton dolgozott, hanem az, hogy mivel akkor senki nem dolgozott ő kiment, hogy minél több javadalmat be tudjon szerezni. Kapzsi cselekedet volt, hogy elorozza az atyjafiaitól a fát, és ne ossza meg a többiekkel a munka gyümölcsét. Nincs keresnivalója a nép között ilyen embernek.


Mindez az én megmagyarázásom. Viszont alázattal elfogadom Isten ítéletét, mert ő igazságosan ítél.


A zsidó nép "primitív szombat ünneplését" amúgy én magam is próbálom megtartani. Hidd el, nem annyira primitív, mint amennyire gondolod.


Üdv: L

2011. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést a szombatról Jézus is feszegette:-)


Istentől a Tíz parancsolat szárazik. A többi a mózesi törvény, ami az ószövetségi zsidóknak adatott és senki másnak. A Tíz parancsolathoz nem tartozik semmiféle büntetés, csak a mózesi változatokhoz, mert az államtörvény volt.


A szombatnapi munka tiltása egy pozitív törvény volt (jellemző az ateistákra, hogy mindennek a fonákját látják, bocsi) tehát az ókorban volt egy olyan nép aminek volt szabad szombatja! Egyiptomban és más népeknél leszámítva egy-két fesztivált, vallásos ünnepet, nem volt rendszeres pihenő nap.

A szombat lényege nem csak, hogy legalább egy napon ne dolgozz, hanem pihenj, ünnepelj, elmélkedj, hanem hogy nem dolgoztasd a szolgáidat, törődj a családoddal, ne nyerészkedj, ne a pénzszerzésen járjon az eszed.


A szombat lényege nem az hogy egy sereg másik törvényt szüljön, hogy mit nem csinálhatsz még és mi számít munkának. Azt pedig hogy halállal büntessék, megint csak mózesi törvény volt. Jézus maga írta felül ezt, bár a szombatot ő is isteni eredetűnek és jónak tartotta, de ahogy ő mondta: a szombat van az emberért, nem az ember a szombatért.


Talán nem kéne egy ókori nép szokásait kigúnyolni, mert az olyan, minta egy óvodást gúnyolnál, amiért az nem tud írni. Ez a te szintedet minősíti. A Bibliát egészében kell értelmezni, nem kiragadott részeket.

2011. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A bűne nem pusztán az volt, hogy szombaton dolgozott, hanem az, hogy mivel akkor senki nem dolgozott ő kiment, hogy minél több javadalmat be tudjon szerezni. Kapzsi cselekedet volt, hogy elorozza az atyjafiaitól a fát, és ne ossza meg a többiekkel a munka gyümölcsét. Nincs keresnivalója a nép között ilyen embernek."

Valóban a Biblia nem ezzel magyarázza,hogy miért kellett halálra kövezni,de rendben,legyen ez a fő bűne.De még mindig nincs válasz arra,hogy a jóságos Istennek miért volt olyan fontos halálra köveztetnie.ugye aki a szeretet legfőbb mércéje,annak nincs más választása,aki megbotlik,azt kegyetlenül meg kell ölni??? erre képes bármelyik gyilkos,ehhez nem sok intelligencia és szeretet kell.és az az Isten,aki óvja híveit a bűntől,ami halálba taszítja az embert,azt sugallja a prófétájának,hogy szegje meg a "Ne ölj!"parancsolatot,amit szintén neki diktált le? mert ugye az a legbölcsebb,legigazságosabb,eljárás,hogy az egyik bűnt brutálisan eltörli egy másikkal.végül is igaza van,a másik ember életének elvétele sokkal szeretet teljesebb tett,mint megbocsájtani neki a kapzsiságát....és persze beszélni sem lehet vele,figyelmeztetni sem lehet,vagy legalább finomabb módon megbüntetni.gondolom Jézus is így cselekedett,rögtön ütni kell a másikat,ha valami nem tetszik.De mindezt te alázattal elfogadod,mint igazságos ítéletet.rendben....


"Mindez az én megmagyarázásom. Viszont alázattal elfogadom Isten ítéletét, mert ő igazságosan ítél."


A zsidó nép "primitív szombat ünneplését" amúgy én magam is próbálom megtartani. Hidd el, nem annyira primitív, mint amennyire gondolod."

Valóban nem,mert legalább manapság nem kövezik halálra azt,aki vasárnap,vagy szombaton porszívózik...:)

De hozzáteszem 22:20 válaszát is bevonva a témába,hogy értem,amit ír a szombatról,és belátom,hogy eredeti értelmében valóban nem primitív.Csak Mózes intézkedéseivel nem értek egyet,mert ő már önző módon kiforgatja a dolgokat Istenre hivatkozva,szóval nem értem mit keres a Bibliában,mint igaz próféta.

egyébként nem vagyok ateista,csak nem érzem azt,hogy a butaságot el kellene elfogadnom.

2011. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

08:24

"végül is igaza van,a másik ember életének elvétele sokkal szeretet teljesebb tett,mint megbocsájtani neki a kapzsiságát...."

Mármint úgy akartam írni,hogy a másik ember életének elvétele sokkal szeretet teljesebb tett,mint a kapzsiság.

2011. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Bibliaban szo van gazkamarakrol is . Csak azt a zsidok mukodtettek .Lasd II Samuel 12/31.Es meg annyi minden mas .
2011. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!