Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják, hogy az élet...

Miért mondják, hogy az élet igazságos, és mindenki mindent visszakap az élettől?

Figyelt kérdés
Ti hisztek ebben? Mert én nem. Hitler például hol kapta vissza azt, hogy megölt rengeteg embert? Vagy akit ártatlanul "boszorkányság" vádjával megégettek az ókorban, azt az elrendelője hogyan kapta vissza?
2010. máj. 23. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én nem hiszek ebben, hülyeség, a szegény és szerencsétlen emberek találták ki hogy nyugtassák a lelküket...
2010. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért szögezzük le:

Az ókorban a keresztényeket irtották, nem a boszorkányokat. Másrészt érdekes, hogy a keresztényüldözést mindenki csak úgy elfelejti, hisz volt annyi.


A középkorban levő boszorkányüldözés az Egyház léte során kialakult legnagyobb boeszmeség volt, mert annak lényege az volt, hogyha megbántott a szomszéd nő, akkor feljelentette az Inkvizícióra. Ma már nincsenek inkvizítorok, a neopaganizmus eszmekövetőinek száma egyre nő.


Hitler ugyan nem kapta meg a büntetését, de az Európai országoktól a zsidók annyit kérhettek, amennyit nem szégyelltek.

2010. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek benne.
2010. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Az elkövetkezendő életeiben is visszakaphatja.Karma.
2010. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Karma"

Már ha valaki hisz ebben. Ki a megmondhatója, hogy ez nem tündérmese?

2010. máj. 23. 19:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem Hitlert kell hibáztatni, ő csak egy lehetőséget látott, hanem azt a sok hülyét, aki követte és igazából ezeket az embereket nem is ő ölte meg, nem is tudom, hogy ő ölt e egyálltalán, mert sztem csak az emberei.


Magyarországon is volt zsidóüldözés és elég sok zsidót kiírtottak és miért, mert mi is segítettünk nekik...

Ha nem mentünk volna bele, akkor itt se lett volna olyan sok áldozat, erről se csak Hitler tehet


Sokan szidják Sp-t is, de nem őt kell, hanem a sok hülye fiatalt, aki megveszi a lemezét, ha a kutya se venne lemezt, akkor ő is csak egy lenne a többi volt énekes közül.


Amúgy én nem hiszek az ilyen dolgokban, mint jóslás meg lélekvándorlás, erről csak egy vicc jut eszembe, hogy miért nem hallani sose olyat, hogy egy jós nyeri a lottót...

2010. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálam eddig kb bejött. Valahol az emberre rá van írva, hogy milyen, és úgy viselkednek vele.

Egyébként meg ha mindenki úgy cselekedne, hogy azt hiszi, visszakapja, sokkal boldogabb világban élnénk... :(

2010. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem Hitlert kell hibáztatni, ő csak egy lehetőséget látott, hanem azt a sok hülyét, aki követte és igazából ezeket az embereket nem is ő ölte meg, nem is tudom, hogy ő ölt e egyálltalán, mert sztem csak az emberei.


Magyarországon is volt zsidóüldözés és elég sok zsidót kiírtottak és miért, mert mi is segítettünk nekik...

Ha nem mentünk volna bele, akkor itt se lett volna olyan sok áldozat, erről se csak Hitler tehet


Sokan szidják Sp-t is, de nem őt kell, hanem a sok hülye fiatalt, aki megveszi a lemezét, ha a kutya se venne lemezt, akkor ő is csak egy lenne a többi volt énekes közül. "


Figyelj, én nem történelmi vitába akarok bonyolódni, csupán ezt a kérdést boncolgatom, hogy mindenki megkapja-e amit érdemel. Szerintem nem. Nem hibáztattam Hitlert.

2010. máj. 23. 20:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem az élettől kapják vissza, hanem a haláluk után. Hacsak meg nem bánják előtte, amit tettek.
2010. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát az élet apró dolgaiban szerintem visszakapják. Nálam legalábbis még mindig így volt, jó volt aki kamatostul és volt akinél nem is hagytam szó nélkül. így még lelkiismeretfurdalásom volt utána. De nem maradt még ki senki az osztásból

Hogy Hitlet hol kapta vissza? Szerintem, amikor elveszítette a háborút, nem jött létre a harmadik birodalom sem az árja faj és a zsidók sem tűntek el sőt. Nem hiszem hogy az utolsó órájában arra gondolt volna: Megcsináltam. Szerintem még az utolsó percében mint III Richard: országomat egy lóért. Nem vigasz tudom, de ő egy bukott diktátor, akinek semmi nem jött össze, mert Németország nem is egy számottevő hatalom a világban sem a unióban.

2010. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!