Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ÉDEN = Kísérleti biogenetikai...

ÉDEN = Kísérleti biogenetikai állomás?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak nem Assassin's Creed? :)
2011. dec. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz? Nem játszottam vele... :D


Amúgy nem onnan szedtem az ötletet. :)

2011. dec. 1. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Éden = az egész emberiség memóriájába archaikusan beleivódott "aranykor" amiről minden nép tudott, és aminek visszaszerzésére tett kísérletektől hemzseg a történelem.

Freya

2011. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Freya! Már többször olvastam itt a válaszaidat, és tisztelem a tájékozottságodat!


Ezzel szemben engedd meg hogy kifejtsem az enyémet. Mi van ha az Éden (ahol az első emberpárt is megalkották, valamint az összes élőlényt) valóban egy "kert" volt. Ma sem lenne ez máshogy, ha új növény és állatfajokat tudnánk alkotni, valószínűleg úgy nézne ki az egész mint egy szép rendezett kert, ahogy egymástól precízen elkülönítve vannak az egyes megalkotott és megfigyelt élőlények/növények. Mózesnek abban a korban nem volt rá megfelelő szava, ezért nevezte kertnek, mert ez volt az az általa ismert fogalom ami ráillett. Te magad is írtad hogy a világ számos kultúrájában megtalálható. Ez is azt igazolja véleményem szerint, hogy kellett lenni valóban egy ilyen földi (vagy "mennyei") helynek. És nyilván szabályai is voltak, csakúgy ahogy ma is a legszigorúbb biztonsági előírások vonatkoznak ezekre a laborokra. Isten tökéletes paradicsomi körülményeket kívánt teremteni, de azzal hogy az első emberpár hozzáfért a titkos tudáshoz, akár ki is csúszhatott volna a kezéből az irányítás, ezért kellett elhagyniuk az Édent. A Biblia leírja (most nem tudok szó szerint idézni, de majd utána nézek pontosan), hogy miután elhagyták azt Isten őröket, és egy Kerubot állított az Éden felé vezető útra, hogy oda az első emberpár vissza ne mehessen. Ma sem van ez máshogy az ilyen bázisokkal, hisz fegyveres katonák és biztonsági személyzet őrzi. És mi a helyzet azzal a ténnyel, hogy a Biblia leírja, hogy isten "leheletével" elaltatta Ádámot, akinek az oldalbordájából megalkotta Évát, az első nőt. Természetesen nem hiányzik a férfiak oldalbordája, de mi van azzal a dologgal ami a nőt nővé teszi: az x kromoszómával. A férfiaknak ugye XX a kromoszómájuk, a nőknek XY. Látta ezt Mózes is, de nem volt rá megfelelő szava. Mivel írhatta le azt amit látott? Azt hogy a férfi egyik X kromoszómájának elveszik a "felét"? Oldalbordával, hiszen eléggé nyilvánvaló a hasonlóság. És ez nem mond ellent se a Bibliának, se a tudománynak. Egymást igazolják. Ma hajlamosak mindent szimbolikának kezelni, de szerintem félreértelmezzük mind azt amit Istenről (a Bibliában szereplő valóban Teremtő Istenről) gondolunk. Természetes ott van az a bizonyos teremtő is aki az univerzumot teremtette, és a világot mozgató erők. Nevezzük ezeket Istennek/karmának/sorsnak/karmának/szerencsének/véletlennel. Erről már lehetne vitázni...

2011. dec. 1. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Hmm, akkor bocs, csak nekem az ugrott be :)

Akkor javaslom, hogyha érdekelnek az ilyesfajta megközelítések, akkor érdemes végigjátszani, vagy legalábbis kicsit beleásni a sztoriba, mert sok ilyen van benne :) És jó:)

2011. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Titus!


Kössz a tippet, le is szedem! :)

2011. dec. 1. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!