Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HALÁLOS bűnben vagyok?

HALÁLOS bűnben vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az Egyház szerint 3 feltételnek kell teljesülnie, hogy valaki halálos bűnbe essék: el kell követnie egy olyan bűnt, tudván, hogy az rossz, és szabadon kell döntenie, hogy megteszi.


Én képtelen vagyok felfogni, hogy az önkielégítés miért volna bűn. Az egyik oldalon, ha nem kényszeres függőség, egészségmegőrző jelleggel bírónak írják le, a másikon egy szörnyűségnek. Én szeretem Istent, és a parancsolatait követem, de úgy hiszem, hogy Onan történetébe később magyarázták bele az önkielégítés tilalmát. Igyekszem megcáfolni magam, rengeteget olvasok ez ügyben, de így hiszem. Halálos bűnben vagyok, vagy ez, mivel nem tudom felfogni, hogy Istennel szemben állítólag rossz, nem halálos bűn?


2011. dec. 3. 10:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Itt szeretném hangsúlyozni hogy az önkielégítés és a hozzá kapcsolódó fantázia teljesen természetes és egészséges dolog. Sőt, a gyerekek egészséges szexuális fejlődéséhez feltétlenül SZÜKSÉGES is az önkielégítés. Természetellenes dolog ezt bűnnek felfogni. AZ ÖNKIELÉGÍTÉS NEM BŰN!!! NEM ártasz vele senkinek!!! Miért pont ez bántaná meg Istent? Ha jó keresztény szeretnél lenni, szerintem határozottan NE ilyen önnyomorításra pazarold az energiádat hanem könnyíts magadon, menj és csinálj valami értelmeset, segíts a többieknek, "tegyél jót" másokkal.


Még valami. Az embereket (és főleg a gyerekeket akik még beveszik) ilyesféle tiltásokkal riogatni, bántani, bűntudatuk által kínozni (Az önkielégítés a balkezesség, a tánc, a szexualítás stb. gonosz dolog) na AZ súlyos bűn, azzal rengeteget ártasz embertársaidnak! Az egészséges késztetés (részben mindig sikertelen) elnyomása, és az emiatt érzett bűntudat akár komoly pszichés feszültséghez, problémákhoz is vezethet, úgyhogy a kérnék minden buzgó vallásos tartüffeöt hogy törődjön a saját dolgával és szedje már össze magát!


Egy hívő de épeszű keresztény

2011. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nézegetem a hozzászólásokat, és látom, hogy mindenki hívő,

meg épeszű, meg jókat mond.Én régen sokat vertem a f@szom,

többet min ti együttvéve.De amikor belémköltözött a Szentlélek, azóta egyik pillanatról a másikra megszünt, akár mint a dohányzás. Akkor én most hülye vagyok? Vagy van benned Szentlélek? Tehát, ha nem lenne rossz dolog , akkor még ma is önkielégítenék, de mivel nem jó dolog, megszabadúltam tőle.Azt, hogy halálos bűn, azt felejtsd el, csak a Szentlélek káromlásra mondja a Biblia.

És , hogy miért? Mert amikor Jézus meghalt, még nem volt Szentlélek, úgyhogy nem tudta felvinni a keresztre ezt a bűnt.De amit én írok az semmi, a legjobb amit az mondott, aki azt mondta ,hogy az este imádkozom érted.Ne félj!

2011. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
szertinem ez ahoz képest, h. az emberek másokat hibáztatnak, bántanak, rosszallnak, az emberek és nem tudják tolerálni az olyanokat akik különböznek tőlük, nem minősül bűnnek, az én személyes értékrendem szerint. szóval inkább fektessünk abba több energiát, hogy igyekezzünk nem bántani a másikat. am. meg én azért csinálom, mert Isten még nem ajándékozott meg egy szerető társsal. addig hogy csalnám meg akár gondolatban is?
2012. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen bűn, de nem vagy halálos bűnben, Jézus Krisztus a keresztre vitte a bűnt és ezzel megszabadított minden embert. Szabadjulj meg a bűneidtől és kérd Istent, hogy bocsásson meg és Ő az Ő Szent Fiáért, Jézus Krisztusért és ingyen kegyelemből, meghallgatja az imádat és megsegít.
2013. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!