Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sumérok és Kereszténység?

Sumérok és Kereszténység?

Figyelt kérdés
Az Adam szó héberül embert jelent, az Adamu szó pedig Sumérul szintén az első embereket jelenti. Van köztük összefüggés?

2011. dec. 3. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, de Ádám az Ószövetségben szerepel, ami nem a keresztények műve. Ők csak megtoldották a Bibliát a saját sztorijukkal. Tudod, Újszövetség...
2011. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz, azért is írtam hébert, csak mivel keresztény vagyok, nekem automatikusan a kereszténység jut eszembe.
2011. dec. 3. 14:03
 3/4 Peruccsia ***** válasza:
93%

Az Ószövetséget ie VI. században írták a zsidók, addig alakulhatott az első ember neve. Mivel babiloni fogságban voltak akkor, átvehették a leigázóktól.

Mondjuk furcsa lenne, mert a kecskefejű Báal-ze-bob istenből meg Sátánt csináltak, tehát csakúgy süt a Tórából mennyire "szerették" a babilóniaiakat (jól írtam? Jamaika a jamaikaiaké)

2011. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az afrikaiaknál és az araboknál is Adam az első férfi neve. És érdemes lenne utána nézni, hány helyen még. Az az összefüggés, hogy az adam szó egyszerűen embert jelent.

Adam ugyanis csak a modern európai gondolkodás szerint egyszerűen az "első" ember. Adam maga az egyetemes ember, a mindenkori ember. És ezt az ókori népek tudták is. (Számomra meglepő, hogy a modern európai emberek miért ragaszkodnak valamiféle szó szerinti értelmezéshez. Aztán mesének titulálják, mert lusták gondolkodni....)


freya

2011. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!