Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ördög száma a 666, mi...

Ha az ördög száma a 666, mi az isten száma?

Figyelt kérdés
Honnan ered a "666 ". Azt hallottam az " isten földi helytartója " ( a mindenkori pápa ) latin nevéből ered VICARIUS ( az " u " itt = V ) FILII DEI - HA A római számokat kiemeljük a névből, majd összeadjuk a 666 -ot kapjuk.
2011. dec. 4. 21:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Miért kell a vallás ? A " HIT " nem elég ?"


A hit elég lehet, de miért utasítanánk vissza az egyház által kapott ajándékokat? A szentségek nélkül sokkal nehezebb dolga van az embernek. A közösségek is sok segítséget adnak. A keresztények nem magányos farkasok hiszen ha egységben és szeretetben élnek akkor segítik és erősítik egymást.

2011. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
49%

Valójában (a régi hagyomány szerint) a 666 az Isten száma;

a judaista Bibliában ez lett megtagadva és gonosznak állítva.


A gonosz elv: a hét elv, legfőképpen a 7. elv.


Tanuljátok és értsétek meg!:

a magyarnak öröksége a nyelve.

Ez a nyelv az értelmes számára tanúságot tesz mindenről.


Pl.: a "hétpecsétes titok" Ti magatok vagytok (és természetesen a világ, amiben és amit éltek.


Egy egyszerű kis példa:

"Isten" 6 nap alatt "teremtette" a világot...

a 7. napon a "gonosz elv" kezdett el munkálkodni.


A jelenlegi "kinyilatkoztatott vallások" mind fordított-, fogságra vezető, fogságban tartó tanítások.


"Nem úgy van, ahogy mondják..."


Más:

van 7 felügyelő feletted és 7 ruhába öltöztettek be Téged.


Személy:

az, amikor a szemre éj borul. (szem éj)


Ne hitessenek el benneteket! Világosságotok belülről fakadjon, ne kívülről kapjátok azt!


Nem vagytok könnyű helyzetben.


Józan értelmetekre támaszkodjatok (és tanuljatok meg látni)!

2011. dec. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Valójában (a régi hagyomány szerint) a 666 az Isten száma;

a judaista Bibliában ez lett megtagadva és gonosznak állítva. "


Nem a "judaista" Bibliában lett gonosznak állítva, mivel ez a szám a Jelenések könyvének közepette van, és nincs említve semmiféle, de még csak apokríf írásokban sem. Ha Isten száma lenne, még így is értelmetlen az okfejtésed, mivel tök mindegy, hogy Isten száma 3, vagy 8. Épp ezért nincs is olyan, hogy Isten száma. Minden Istené, nem egy szám.


"hétpecsétes titok" Ezt nem igazán tudom értelmezni, hogy mit akarsz ezzel mondani, de mivel a magyarságot és a magyar nyelvet boncolgattad, had értelmezzem én ezt a szót magát. Szintén a Jelenések könyvéből átkerűlt szóhasználatról van szó és nem fordítva. Ha olvastad, akkor gondolom nem kell meagyaráznom.


"a 7. napon a "gonosz elv" kezdett el munkálkodni. "


Nem, mivel a bűneset egyáltalán nem a hetedik napon lett meg. A hetedik napon nem a bűneset történt, hanem a nyugalom. Isten nem megátkozta, hanem megszentelte a nyugalom napját. Ha magad is megtartanád, láthatnád, hogy mekkora ajándék, ha dolgos napjaid után megnyugodnál szeretetben és családban egy napra. Vagy ha tudsz esetleg mondani bármilyen, akár bármelyik el nem fogadott írásból is, azaz apokríf iratból idézetet, mely állításodat alátámasztja, köszönettel elfogadom.


"Más:

van 7 felügyelő feletted és 7 ruhába öltöztettek be Téged. "


Na, itt aztán már végképp fonalat vesztettem, mi ez? Idézet? Vagy milyen felügyelő, milyen ruha?


"Személy:

az, amikor a szemre éj borul. (szem éj) "


Előre bocsánat a közönséges modorért, de ki nem sz@rja le a személy szónak kialakulásának történetét. Azt akarod mondani, hogy nyelvünkben utalás van arra, hogy aki ember, az sötétségben van? Akkor az angolban az emberek bíborszínűek? people- emberek, purple- bíbor.


Nem tudom, hogy meddig vagy mióta élsz szereken, de szerintem ha nem is magadárt, de a kürnyezeted kedvéért állj le róla...


Üdv: L

2011. dec. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
33%

Belép az ember egy "nyájba", kívülről kap egy kollektív agymosást

és drogosnak állítja azt, aki nem részesült az agymosásban

valamint nem béget együtt a (birka)nyájjal. :-)


Más:

ezek a "nagyokos keresztény" teológusok (amikor a János jelenések könyvét írták,jobb híján) Babilont állították be gonosznak (önmaguk helyett / mindig ez történik, az ember mindig ezen bukik el újra és újra).

A babiloni számrendszer hatos alapú (jelenlegi világunkban is él), ezért kreálták ezek a "nagyokos teológusok" egyfajta "ellenszentháromságként" a 666-os számot, mint jelképet.


természetesen a korai századokban kreÁLt híres "szentháromság" sem egyéb, mint egy blöff...

csak egy újabb trükk, amivel a saját hatalmi vágyukat és éhségüket igyekeztek "szentesíteni"...


Ezek a "nagyokos" (johannita) teológusok a János jelenések könyvét is a Dániel (=a főpap)könyvének upgrade-lésének szándékával írták meg...


Az egész "híres" Újszövetség, nem egyéb, mint egy reaktívan keletkezett kontrairat, melyet a saját éhségük igazolása céljából írtak (a mindenkori éppen aktuális hatalom jobbján álltukban).


Pl: "nektek csúnya, gonosz, bosszúálló istenetek van,

mi majd állítunk egy nyálas-jóságosat, a központba természetesen a szolga-kódot helyezzük valamint a haszonállatokhoz való hasonlóságot "prófétáljuk" a "széles tömegnek".


Haszonállatok, mint jelképek:

-"bárány", aki önként megy a kés alá (követendő példa)

-galamb (a zsidóknál a kis hétköznapi bűnökért áldoztak galambokat).


Az új "kontrahagyományokban" csupa vágó- és haszonállat lett központi jelképekké téve (talán nem véletlenül).


A végtelenségig lehetne folytatni...


Lényeg:

az, amit "kinyilatkoztatott vallásnak" hívnak, valójában egy kontrahagyomány (ellenhagyomány),

ami abból a célból született, hogy az ember szemeit lezárja és szolgaságban lehessen tartani.

2011. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Sok véleményt olvastam tőletek ( más kérdésekkel kapcsolatban is )de senki nem mondott olyat ami bizonyítaná isten létezését.Ezek szerint isten létezése azon múlik , hiszem vagy sem.És ez min múlik??? Ábel és Káin hogyan szaporodott ?? STB . . . .
2011. dec. 11. 15:32
 26/33 anonim ***** válasza:

"Istenről"


Isten létezik és elválaszthatatlan tőled.

Belőle fakadtál és hozzá térsz vissza.

Az "eredeti arcod" Ő.

Ruhákba öltöztél be és magadat "ruhákkal" (=világokkal stb.) azonosítottad...

Csak nagy szorultságban láthatod meg igazi arcodat (amennyire lehetséges).


Isten tagadása nem egyéb, mint a tőled független Isten állítása;

az olyan isten állítása,

aki előtt hajbókolni kell,

akihez meg kell térni stb.


Istent valójában a vallások tagadják meg és igyekeznek tőled elválasztani.


A leggonoszabbak az ún. "kinyilatkoztatott vallások",

ezek származnak a legsötétebb kútfőből.

2011. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Sok véleményt olvastam tőletek ( más kérdésekkel kapcsolatban is )de senki nem mondott olyat ami bizonyítaná isten létezését."


Ha bizonyságot akarsz, akkor kérd Istentől imában. Itt hiába kérdezel minket úgyse fogod elhinni amit mondunk. Én például már megtapasztaltam Isten jelenlétét. Olyan volt mint a tűz, ahogy a Bibliában leírják. Gondolom ezt se hiszed el, ez nem is baj, a te helyedben lehet hogy én se hinném el. Ezért mondom hogy kérj Istentől olyan bizonyítékot ami neked meggyőző. Isten nem feltétlenül várja el a vak hitet, de azt viszont várja hogy valaki szóljon Hozzá, mert nem erőszakos és nem fogja rád erőltetni magát ha te nélküle akarod élni az életedet.

Vagy ha érdekel és pesti vagy menj el az Elizeus közösségbe, ott lehet csodákat látni.


"Ábel és Káin hogyan szaporodott ??"


Erre ebben a cikkben benne van a válsz:

[link]

2011. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Vagy ha érdekel és pesti vagy menj el az Elizeus közösségbe, ott lehet csodákat látni.


Isten miért csak azzal tenne csodát , aki elmegy ide .

MESÉLJ ERRŐL A CSODÁRÓL ! A cirkuszban is megtapsolják a bűvészt,Szerinted miért ?

2012. jan. 7. 18:27
 29/33 nagys950314 válasza:
777
2012. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Isten miért csak azzal tenne csodát , aki elmegy ide .

MESÉLJ ERRŐL A CSODÁRÓL ! A cirkuszban is megtapsolják a bűvészt,Szerinted miért ?"


Inkább nem mesélek, fölöslegesen nem strapálom magam. Ha Te semmiképpen nem akarsz hinni akkor ezen én nem fogok tudni és nem is akarok változtatni.

2012. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!