Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önmegtartóztatásra van...

Az önmegtartóztatásra van valami jól bevett szokás?

Figyelt kérdés
Mit szoktatok ilyenkor tenni hogy ne essetek bűnbe?
2011. dec. 5. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Menekülök.
2011. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja normálissá válsz
2011. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az önmegtartóztatásnak csak akkor van értelme, hogy ha meggyőződésből ered. Ha nem szexelsz ugyan, de sóvárogsz utána, akkor már olyan mindegy. Hiszen nem azért nem követed el mert "Tiszta" vagy hanem nincs kivel.


Ezért a huzamosabb ideig tartó önmegtartóztató életmód meggyőződésből kell eredjen, hogy őszinte lehessen. Különben csak gyötrődés és képmutatás az egész.


Én mostanában erre kényszerülök, de most nem jelent nehézséget, eszembe sem jut semmi ami bűnre csábítana. Kamasz koromban viszont haldokoltam érte, csak a vallásom meg a józan eszem miatt nem mentem bele semmibe, mert vártam az "igazit."

Most már nincs vallásom, csak hitem van. És megtehetném, hogy újra kezdjem az életemet, talán majd meg is fogom. De most élvezem a nyugalmat. Nincs elfojtás vagy képmutatás, csak nyugika van. Azt hiszem a kötöttségek és a szükségek felismerése és ezek elengedése sokat segít.

2011. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 kérdést és válaszaikat javaslok átolvasásra a témában, bár nem pontosan ugyanezt kérdezik, de sok válasz a Tiédre is válaszol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

2011. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Peruccsia ***** válasza:
úgy hívják hogy hátrabilincs
2011. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan imádkozol az segít. Meg kerülni kell az olyan alkalmakat amik bűnre csábítanak. A tv-t például érdemes eladni, a látogatott weboldalakat alaposan megszűrni. Az utcán meg csak a földre szabad nézni. Na jó ez vicc volt, de tényleg az utcán is vigyázni kell.
2011. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néhány részlettől eltekintve simán bemásolhatnám a 3. választ.

De inkább visszakérdezek: Konkretizálnád, mire gondolsz pontosan? Mert nem mindegy ám az sem...

2011. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!