Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak 3 csodatétele az...

Jézusnak 3 csodatétele az életéből amit tett?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!Nem találtam megfelelő dolgot a google-ban. Kb egy olyan A4-es oldanyit kéne írnom a 3 csodatételről!
2011. dec. 7. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, fussál neki még egyszer a google-ban. Írd be, hogy Jézus csodatételei. Csak egy találat a sok közűl:


[link]


Nem három, hanem 52 csoda van felsorolva, és ha kiválasztasz egyet, szintén beírhatod a google-ba.


Üdv: L

2011. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 munyamunya ***** válasza:
ELnézést, de én nagyon nem értem ezeket a kérdéseket. Valami olyan tanórát vezettek be a sulikban, ahol a Bibliát kötelezően oktatják? Ennek mi értelme volna? Én biztos bojkottálnám, mint szülő is, és mint tanuló is az ilyet. Ha pedig valaki egyházi iskolába jár, és ott adnak fel ilyet, vehetné magának a fáradságot, hogy legalább egy-egy feladat kapcsán elővegye a Bibliát, és effektív elolvasson néhány oldalt. Annyira kényelmesek lettünk már, hogy az siralom.
2011. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: lehetséges,hogy elsiettem,azért nagyon szépen köszönöm!


Kedves második válaszoló: 9. osztályba járok,nyelvi előkészítőbe, történelemből,4 hónapja csak a zsidókat vettük, a-z-ig :S most kezdtük el a kereszténységet,és egy picit furcsa töritanárnőnk van. Állandóan a Bibliából ad fel házit,és nem nagyon boldogulok vele:S

2011. dec. 7. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:

munyamunya!


Én egy 20.000-es kisvárosban lakok, ahol van négy középiskola (gimnázium, szakközép, és szakképzők). A 4-ből kettőt "megvett" az egyház, mert az önkormányzatnak nem volt pénze fenntartani őket, így most az egyik egy katolikus közgazdasági suli lett, a másik meg egy református gimi. Mindkettőben bevezették az egyházi oktatást, misére-járást, hittanórákat stb... És ez csak egy kis város. Akkor szerinted országosan hány iskolát jelent? Persze hogy ilyen sok sulis doga kérdés lett itt.

2011. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 munyamunya ***** válasza:
Értem, és valóban nehéz lehet így megoldani az iskolaválasztást, hogy gyakorlatilag nincs választás. Felháborítónak tartom ezt a vissza-egyházasítást és kötelező hittanokat. Gondolom, a kedves kérdező is ezek után a háta közepére nem kívánja majd a Bibliát, miután így rá akarják erőszakolni. Sajnálom.
2011. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy Jézusnak egy csodatétele se volt, mivel egy teljesen átlagos ember volt, és Isten nem is létezik.


Majd vedd fel a reakcióit, töltsd fel youtubera, és mutasd meg nekünk :)

2011. dec. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, vagy javaslom Sloszár József könyvei alapján megírni. Szépen beleírhatod majd hogy Jézus mesterséges megtermékenyítéssel született, vagy azt hogy jóllakatott 5000 embert úgy, hogy egy fejlettebb faj légi utánpótlásként ledobta a levegőből. :DDDD
2011. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A csoda általi gyógyítás

Bár Jézus számos gyógyítást hajtott végre földi szolgálata folyamán, elsősorban nem „gyógyítószolgálatot” végzett. Csoda általi gyógyításai — melyekért soha nem számolt fel költségeket az embereknek, és nem is kért adományokat — másodlagos helyen álltak fő elfoglaltságához, ’az Isten országa evangéliumának hirdetéséhez’ képest (Máté 9:35). A feljegyzés arról tudósít, hogy egy alkalommal „örömmel fogadván őket, szóla nékik az Isten országáról, és a kiknek gyógyulásra volt szükségök, azokat meggyógyítá” (Lukács 9:11).

Lázár feltámasztása

JÉZUS, a kíséretében lévő emberekkel, megérkezik Lázár emléksírjához. „Vegyétek el a követ” — mondja Jézus.

Márta tiltakozik, mert nem érti, mire készül Jézus. „Uram — mondja —, már biztosan szaga van, hiszen négy napos.”

De Jézus ezt kérdezi: „Nem mondtam-e neked, hogy ha hiszel, meglátod az Isten dicsőségét?”

A követ tehát elveszik. Ekkor Jézus felemeli tekintetét és imádkozik: „Atyám, hálát adok neked, amiért meghallgattál. Igaz, tudtam, hogy mindig meghallgatsz engem, de a sokaság miatt, amely itt áll körülöttem, őmiattuk szóltam, hogy elhiggyék: te küldtél engem.” Jézus nyíltan imádkozik, így az emberek tudni fogják, hogy amit tesz, azt az Istentől kapott erővel kívánja végrehajtani. Ezután hangosan felkiált: „Lázár, jöjj ki!”

Erre Lázár kijön. Keze és lába még mindig temetési pólyába van göngyölve, és arca is le van takarva kendővel. „Oldozzátok ki őt és hagyjátok elmenni” — mondja Jézus. (Lukács 11:39-44)

Megetet ezreket

Mivel tavasz van, éppen i. sz. 32 pászka előtt, a fű már mindenütt zöld. Jézus ezért azt mondja tanítványainak, hogy ültessék le az embereket a fűre 50-es és 100–as csoportokban. Veszi az öt kenyeret és a két halat, feltekint az égre és áldást mond. Utána kezdi megtörni a kenyereket és feldarabolni a halakat. Odaadja ezeket tanítványainak, akik pedig szétosztják az emberek között. Nagy ámulatra, minden ember megelégedésig eszik!

Máté 14:13–21

2011. dec. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!