Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha sátán egy különálló "személ...

Ha sátán egy különálló "személy", és a megtestesült gonoszság, akkor miért nem pusztítja el azonnal önmagát?

Figyelt kérdés
ugye a szeretet az benne nincsen, ha jól tudom.
2011. dec. 14. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mert bűnre csábít másokat, azért gonosz.
2011. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A rablógyilkos is elég gonosz éppen ezért másokat pusztít el, nem önmagát.
2011. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert a sátán nem létezik, nem egy konkrét személy, hanem csak egy szimbólum, ami az emberi gonoszságot, rosszindulatot, bűnt, stb. jelképezi.
2011. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Attól, mert gonosz, még nem pusztítja el önmagát.

Ennyi erővel a kegytelen, gonosz embereknek is magukat kellene fejbe lőni, nem másokat.

Másoknak akar ártani, ebből nyeri az energiáját.

Te nem ismersz olyan embert, aki öncélúan gonosz?

Aki azért sérteget csak, mert ő ebben éli ki magát?

Én ismerek ilyet, a volt munkahelyemen volt ilyen az igazgató helyettes nő.

Na, olyan gonosz embert még soha nem láttam!

Mindenkit kikészített, aki csak tudott, mindenkinek alátett.

És még véletlenül sem magának ártott, és nem maga ellen fordult, hanem a többiek ellen.

Ebben élte ki magát, hogy másokat szadizott.

Roh.adék nő volt, fú, de utálom még most is!

De nem pusztított el önmagát, él és virul, bár idegbetegebb, mint valaha.

Múltkor láttam a Rossmannban, csapkodta a dolgokat, rohangált, mint egy hülye.

Gonosz dög!

Na, kicsit eltértem a Sátántól, de a lényeg: a gonoszság éppen hogy másoknak akar ártani, és nem magának.

2011. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 pelgrim ***** válasza:
5%
A sátán, mint egy gonosz személy nem létezik, de léteznek emberek akik néha gonoszak mint a sátán. És létezik az emberek képzeletében egy fanyar ábránd amit sátánnak neveznek, ott azonban nagy károkat, sok szenvedést okozhat, mint például az inkvizíció.
2011. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Sátán legnagyobb megtévesztése az, hogy elhitette a világgal, hogy nem létezik!

Persze, egyre többen kételkednek abban, hogy ő csak egy kitalált, nem létező személy - még vallásos elfogultság nélkül is. Csak át kell élni egy mai, modern típusú háborús konfliktust és még sok ateista is kételkedni fog abban, hogy nem létezik.

2011. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 yuda ***** válasza:
Oké-rendben. Én elfogadom, hogy létezik, de az miért lenne logikus, hogy aki gonosz, az elpusztítaná magát?
2011. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Végső soron olyan, mint a rákos burjánzás és a gazdatesttel együtt, magát is kinyírja - talán így értelmezhető. De közvetlenül nem lesz öngyilkos, sajnos!
2011. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 pelgrim ***** válasza:
# 6/8 - Most nehogy sátánnak vagy cimborájának minősítsen valaki, mert maradok amellett, hogy a sátán nem több mint egy fanyar ábránd; egy kibújó a saját felelősség alól hiszékeny embereknek akik nem hajlandók felelősséget vállalni saját tetteikért. “A kígyó félrevezetett”, - állította már az első emberpár is... - Vagy talán inkább sátánban hinnénk mint Istenben?!
2011. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Évának és Ádámnak egy ürügy volt Sátánra hivatkozni, de egy létező valakire hivatkoztak ürügyként! Ma is sokan szélsőséges értelemben használják ilyen módon kifogásként a gonosz befolyását, de ettől még tudjuk, hogy az bizony létező befolyás. Hiszen ellen tudunk neki állni, ha ragaszkodunk az isteni igazsághoz.
2011. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!