Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki feltesz egy a...

Ha valaki feltesz egy a vallással kapcsolatos kérdést, és két vallásos ember különböző választ ad melyiknek van igaza?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Általánosságban? :D Az egyiknek. Vagy egyiknek sem.
2011. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Tisztelt kérdező,


én személy szerint megvizsgálnám azt a két különböző választ a Biblia mérlegén.

Ha elfogadjuk, hogy a Biblia, vagy más néven Szentírás Isten igéje, akkor ez kell legyen a zsinórmérték.


A két válasz közül melyik biblikus, melyik egyezik elvi síkon a Biblia mondanivalójával?


Remélem tudtam segíteni!


Üdv: Laci

2011. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 eric_one ***** válasza:
88%

Érdekes hogy Lacit lepontozták, pedig megadta a választ világosan. Amelyik állítás nem helyezkedik szemben Isten írott igéjével, az igaz. Mivel az igazság egy személy, maga Jézus Krisztus, a testé lett ige.


"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."

2011. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
mint mondtam vallásos emberekről van szó tehát tegyük fel ismerik a Bibliát (nem csak a keresztényekre gondoltam eredetileg), csak máshogy értelmezik
2011. dec. 15. 18:28
 5/18 eric_one ***** válasza:
81%

Úgy gondolom hogy keresztényeknek nem kell mindenben egyetérteniük ahhoz hogy egyetértés legyen közöttük. De azért alap igazságokban igen, ez elengedhetetlen.


Alapvető fogalmakat is pontosítsunk! Mit jelent az hogy keresztény? A Biblia szerint Krisztus követőire mondták ezt egy kis görög faluban Anthiókiában. Tehát ha valaki keresi, megtartja és megcselekszi Isten beszédét, az az ember követi Krisztus útmutatását és nevezhető kereszténynek. De Európában és itt a mi hazánkban amely igen vallásos, magukat sokan kereszténynek vallják. Már attól is hogy csecsemőkorukban lefröcskölte őket a pap. De Isten a szívek vizsgálója, és nem olyan hitet keres az emberekben amelyik azt mondja Uram! Uram! Hiszek Istenben. Mert a hit cselekedetek nélkül halott, semmit sem ér. Olyan hitet fog keresni akiknek a hitük az életükben, cselekedeteikben, láthatóvá válik, tehát megszentelődik az Úr neve az életükben.


"mint mondtam vallásos emberekről van szó tehát tegyük fel ismerik a Bibliát (nem csak a keresztényekre gondoltam eredetileg), csak máshogy értelmezik"


Ez nem világos, ha valaki nem keresztény akkor a hitvallását nem a Bibliából meríti.

2011. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A saját szemszögéből nézve mindkettőnek igaza LEHET. A te szemszögedből annak VAN, akinek a nézőpontja közelebb áll a TE igazságodhoz.
2011. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok, magát kereszténynek valló ember van, aki egyáltalán nem ismeri a Bibliát.

Én katolikus neveltetést kaptam, és évekig tanultunk hittant, de egyáltalán nem buzdítottak a Biblia tanulmányozására.

Most felnőtt fejjel, saját akaratomból választottam magamnak a katolikus helyett egy protestáns felekezetet. Na ők mindent a Biblia mérlegén tanítanak, vizsgálnak meg, ezért én is csak most tanulmányozom mélyrehatóbban.


Sok minden új értelmezést nyer a Biblia fényében.


Üdv: Laci

2011. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Oké, legyünk reálisak. Nagyon sok bibliaismerő, akár teológiát végzett és Krisztus követő ember mást vall a szentírás egyes részeiről. Ezért is van több felekezet. És nincs olyan, hogy csak az egyiknek van igaza. Meg kell nézni, mi az ami egyértelmű és fontos, azaz a hit alapját képezi. Ott ugyanis NINCS eltérés. Pl: Jézus szerepe, tanításai. Szeresd Istent teljes szívedből, és szeresd felebarátodat mint önmagadat. Térj meg Istenhez, szüless újjá víztől és lélektől. Ennyi. Ebben minden igazi keresztény egyet ért.


Utána meg lehet teologizálni, hogy bálványimádás-e ha valakinek van egy kis Jézus a vízen jár című festmény a nappalijában vagy hány nap a hat nap, vagy ki a 144 ezer.


Ezek már csak apró kérdések, amiket az ember a saját kultúrszintje, neveltetése, háttere alapján másként értelmezhet mint felebarátja. De senki nem értékeli másként Jézus szerepét és a legfontosabb üzenetét.

2012. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek a 8#-as válaszolóval. A Bibliának van egy fő mondanivalója, az teljesen tiszta és világos, és ez a legfontosabb, erről beszél a legtöbbet. Ez az ember üdvössége. Ez az a téma, ahol keresztyén ember azt mondja: vitának helye nincs. De a Biblia az emberi élet minden területére ki tér, és ad tanácsot vezetést, pl. gyermeknevelés. De itt már lehetnek keresztyén emberek között látásbeli eltérések. pl. szabad-e a gyereket fenyíteni? Vagy hogy még több feszültség legyen benne: kell-e a gyermeket fenyíteni? Egy ilyen kérdésnél egészen szélsőséges válaszokat is kaphatsz olyan emberektől, akik teljesen egyet értenek abban, hogy mi az ember üdvösségének feltétele.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én elfogadom a Bibliát Isten igéjének. Nekem is Jézus a mérce. A kérdés itt szerintem arra vonatkozik, ha valakinek nem a Biblia és nem Jézus a mérce. Honnan tudja pl. az utat kereső kérdező, hogy a keresztény hívő mondja az igazságot, vagy a muszlim, vagy a buddhista? Hisz neki még egyik vallás egyik könyve sem szent.
2012. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!