Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon van-e olyan...

Magyarországon van-e olyan gyülekezet, kik nem adtak maguknak nevet, Isten törvényeit kötelező érvényűnek tartják, örök érvényű ünnepeit megtartják?

Figyelt kérdés
Nem embereknek és nem egymásnak(!) akarnak megfelelni, hanem Istennek. Krisztus tanításai szerint élnek. Csak a Biblia, Isten által kinyilatkoztatott szavát kutatják, értelmezik.
2011. dec. 17. 18:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

De, ha nem adtak maguknak nevet, akkor hogyan nevezik magukat az emberek előtt? "Nevesincs" gyülekezet? De az is egy név, hogy "Nevesincs"... szóval ez sok problémát felvet. Szerintem nincs olyan gyülekezet a Földön, aminek nincs neve... mivel akkor nem járna oda senki hisz senki se tudna róla. :)


A többi feltételed viszont elég sok helyen előfordul. Én a Golgotát ajánlom figyelmedbe. Honlapjukon megtalálod hol vannak gyülekezetei.

2011. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Nézz be hozzánk: [link]

Bár van nevünk, de gondolom ez nem okoz majd gondot... ;-)


Üdv. Péter

2011. dec. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nincs nevük: Nézd meg az újszövetséget: Korintusi gyülekezet, Efézusi gyülekezet, Római gyülekezet, stb. Ez bár első hallásra név, de mégsem. Ma a gyülekezetek az állásfoglalásuk alapján választanak nevet. Katolikus (egyetemes), hetednapi (szombatünneplő), református, de semmi, de semmi egység, egyetértés és egy akarat nincs közte, de még benne sem. Itt említeném meg a hetednapi egyházat, kik Isten parancsolatát tartják, próbálják szem előtt tartani. Három felé szakadva. Hetednapi adventisták, keresztény advent közösség, reformosok. Miért. Semmi, de semmi közös nincs. Meghasonlott gyülekezetek.
2011. dec. 18. 11:57
 4/34 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen VAN! A KERESZTÉNYEK!

Nekik ez a nevük. Vagy más néven Holic-csoport.


De neked nem kell bemutatni őket, hiszen te is közéjük tartozol.


Mindenki mást ÓVA INTEK attól, hogy BEDŐLJÖN ennek a szektának.

2011. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Kedves ma 13:03-as válaszoló!


Nem tartozom közéjük, ráadásul mégcsak nem is hallottam róluk, írásod alapján néztem "utánuk".

Sőt semmilyen gyülekezetbe sem járok, ezért keresek gyülekezetet, amilyet a kérdésemben leírtam...


Mondjuk "pécsi" gyülekezet, "debreceni" gyülekezet, "kőszegi" gyülekezet, de itt nem a néven van a hangsúj, hanem név nélkül emberek összegyülnek és Isten igéjét kutatják, törvényeit betartják...


Ismétlem magam: Ma a gyülekezetek az állásfoglalásuk alapján választanak nevet. Katolikus (egyetemes), hetednapi (szombatünneplő), református, de semmi, de semmi egység, egyetértés és egy akarat nincs közte, de még benne sem.



Nem kritizálni akarom a gyülekezeteket, felekezeteket, csak arra vagyok kíváncsi hol találok ilyen 'csoportot'.


Köszönöm a válaszokat, ha valaki tud ebben segíteni akkor azt is köszönöm!

2011. dec. 18. 13:32
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

És szerinted a "Golgota" elnevezés milyen állásfoglalást tükröz? Angolul Calvary Chapel a neve.


Egyébként ez csak szőrszálhasogatás, amit csinálsz. Teljesen mindegy minek nevezik magukat a felekezetek.

2011. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ha engem az érdekel, hogy van-e ilyen gyülekezet, vagy nincs, akkor minek szólsz bele? Mi dolgod vele? Nyílván megvan a magam oka, nem? Ne legyél már ennyire okos...
2011. dec. 18. 19:36
 8/34 A kérdező kommentje:

Tudsz ilyet, vagy nem? Ha nem tudsz, akkor el lehet innen ballagni...


Ha tudsz, akkor köszönöm, hogy megosztod velem...

2011. dec. 18. 19:37
 9/34 anonim ***** válasza:
74%
Épp ez az hogy mondtam egyet, és érdekel miért nem felel meg a "kritériumodnak", de nem kapok rá választ.
2011. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Nos nekem nem szokásom senkinek a kérdését bírálni, de kedves kérdező, azért nem gondolod, hogy kicsit túllőttél a célon? Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, de lehetetlen nem észrevenni a szeretetlenséget a kommentjeidben:

"Tudsz ilyet, vagy nem? Ha nem tudsz, akkor el lehet innen ballagni..."


Szerintem neked kellene elgondolkodnod, hogy vajon ez a lelkület valódi Krisztust kereső és követni kívánó emberre vall? Hidd el nem a kritériumaidtól válik egy közösség valódi Krisztus követő közösséggé, hanem attól a lelkülettől amit Krisztustól tanulhatunk. Attól pedig igencsak messze áll az a lelkület ami a kommentjeidből sugárzik. Ha létezik valódi Krisztus követő közösség, annak ezzel a lekülettel soha nem fogsz teljes értékű tagjává válni. Szerintem érdemes lenne ezeken elgondolkodnod...


Testvéri szeretettel: Péter

2011. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!