Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező hittan jó lenne az...

Kötelező hittan jó lenne az iskolákban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 16:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
nem, akit nem érdekel nem fogja akit meg érdekel annak minek?
2011. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy nem. Én úgy voltam nevelve, hogy a szüleim kötelezővé tették még anno, és nagyon utáltam. Nem azért, mert nem vagyok vallásos (épp ellenkezőleg), hanem azért mert kötelező volt. Ha egy gyerek úgy érzi, hogy valami kötelező neki, akkor azt azért sem fogja csinálni, vagy nem fogja akarni, ezzel pedig nem érnek el semmit.

Egyébként nem egy ismerősöm van, akire így "ráerőszakolták" a dolgot, ma már mind kerüli a templomot. Szerintem aki úgy érzi, hogy hittant akar tanulni, az majd a későbbiekben fog tanulni, de gyerekkorban az erőltetéssel semmire nem mennek a tanárok. Esetleg ha valamivel érdekessé tennék az órákat, filmekkel, játékokkal, akkor jó lenne, de kötelező szinten nem. Egyébként ha valamelyik szülő azt szeretné, hogy a gyereke hittant tanuljon, az beiratja őt olyan órára, meg vannak olyan iskolák is, ahol kötelező.

2011. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 eric_one ***** válasza:
15%

Inkább az evolúció elmélet mellett a teremtés elméletét is kellene tanítani, hiszen ez a kettő nagy világnézet szemben áll egymással. Miközben tudományosan egyik sem bebizonyítható, mégis az evolúció (a világ féltett vallását) a tudomány köntösében, megdönthetetlen tényként teszik elénk. Ezzel az iskolarendszer már eleven meghatározza a gondolkodásmódunkat.


Az evolúció vagyis fejlődéselmélet a véletlenek egybeesésének tulajdonítja a fejlődést, amely éppen ezért fokozatos, és hatalmas gyakorlatilag beláthatatlan és csak becsülhető időtávokat igényel annak érdekében, hogy a véletlenek bekövetkezzenek, valószínűségük bizonyossággá váljon.


A teremtéselmélet az előbbivel szöges ellentétben tudatos, intelligens, akaratlagos alkotótevékenységről beszél, amelyhez éppen ezért rövid idő is elég.


Tehát a korrekt szerintem az lenne ha mindkét elmélet ugyanannyi teret kapna az oktatásban, és nem heti 1 hittanra gondolok. Ez a kifejezés is hogy hittan már eleven nem szimpatikus, mert ennek a szónak hallatán a katolikus egyházra asszociálok amitől elborzadok.

2011. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%
hogy jön ide evolúció?
2011. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 eric_one ***** válasza:
21%

"hogy jön ide evolúció?"


A második válaszadó levele alapján tovább értelmezve és fejtegetve jutottam el a probléma gyökeréig, melyre választ adtam a magam részéről.

2011. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%
Hát gondolom az a hozzászóló a teremtéstörténetre és az Ádám-Éva dologra gondolt, mert egyik állítás az, hogy Éva Ádám oldalbordájából lett, meg Isten hogy teremtette a földet 6 nap alatt, a 7.en megpihent(ez a vallásos) és a másik pedig hogy sok millió év alatt keletkezett a Föld stb.. (ez a tudományos körökben elfogadott)
2011. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%
nem!!!!
2011. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
14%
Határozottan nem. eric_one-ból egy is sok.
2011. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
egy olyan óra lenne amin a padot firkálnám és zenét hallgatnék... szerintem nem lenne érdemes, de nekem annyira mindegy... attól, hoyg heti 1órába prédikálnak nekem valamit még nem fogok beállni a sroba
2011. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 eric_one ***** válasza:
28%

gyakoriválasz2!


:-DDD -Még fiatal vagyok, s ha Isten is úgy akarja sokáig olvashatod soraim! :-)


Kedves padfirkáló!


Az evolucionizmus szellemi üzenetének az a fő feladata, hogy az embereket meggyőzze, hogy nem Isten képére lettünk teremtve, hanem az állatvilágnak vagyunk a részei. Ezáltal értelmezhetetlenné válik az erkölcs fogalma, és szabad utat kap az „ösztön”, mely alatt az erre hivatkozók tulajdonképpen az ember romlott természetének vágyait értik. A történelem már bebizonyította, hogy az evolúció tanának széles körű elfogadása milyen destruktív következményekkel jár, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy világszerte mivel járul hozzá a fiatal nemzedék ideológiai neveléséhez az általános iskoláktól kezdve a középiskolákon át az egyetemekig. A materializmus, amely magában hordozza az evolúciótant, az emberek szívét sötétté, vakká és süketté teszi.

2011. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!