Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi a véleményete...

Keresztények! Mi a véleményetek a Jobbik nevű pártról?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyikőtök mennyire határolja el magát a világtól vagy a politikától, gondolom felekezettől függ, hogy ezt a tanítást valljátok-e vagy nem, de aki foglalkozik a politikával az mit gondol a Jobbik-ról? Tényleg képviseli Magyarországon a keresztény érdekeket?
2011. dec. 20. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem keresztény politikus, aki komolyan is gondolja a vallását nincs. Az, hogy a keresztény érdekeket képviseli szerintem csak kampányszöveg. Az igaz, hogy komolyabban nem olvastam utána a politikájuknak, csak érintőlegesen, de úgy tűnik, hogy a 'kisemberekkel' még így is ők foglalkoznak legtöbbet.

A politikai nézetem egyébként ezzel a dalszöveggel fejezhető ki legjobban: " Holnaptól már töltve a puska, halál az összes politikusra. Aztán jöhet a vízözön....."

2011. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a politikának nem ideológiákat kéne kergetnie hanem a realizmust/józan észt, az hogy a Jobbik keresztény az ezt jelenti: Keresztény vagy? Én is szavazz rám!. Az embereket a vallásukkal lehet a legjobban megfogni
2011. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy egy keresztény számára elfogadható egy olyan gyűlölködő, embertelen párt, mint a Jobbik.
2011. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sok, magát "kereszténynek" nevező ember számára elfogadható, de az igazi kérdés az, hogy Istennek elfogadható-e? A válasz a Bibliában található.


Ezért lenne jó a (valóságos, ideológiáktól lehetőleg minél kevésbé érintett) történelmi tényekben legalább egy kicsit járatosnak lenni, hiszen a populáris, de erősen demagóg politikai eszmék már nagyon régóta jelen vannak az emberi történelemben. Ha igazi tanulságokat akarunk, nem is kell messzire vissza menni az időben, hiszen a 20-ik század sajnos sok szörnyű példát szolgáltat arra, hogyan tudtak népbutító eszmék, tömegeket megérinteni.


Vajon mi kell hozzá, hogy a legnagyobb hazugságokat és a legkárosabb szörnyűségeket valló ideológiákat is el lehessen adni a széles tömegeknek? Sokan meglepődnének, hogy valójában milyen kevés kell hozzá, mivel az emberek többsége bizony nem tanul a történelemből, ezért arra van ítélve, hogy újra és újra elkövesse a régi bűnöket!

Egy Jehova Tanúja.

2011. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Vona Gábor kimondja, hogy a Jobbik nem keresztény párt (04:30-tól):


http://www.youtube.com/watch?v=XLJ2_AEC5EY&feature=player_em..


Jó politikushoz illően kellően kétértelműen beszél. Én ebből a beszédből azt szűröm le, hogy keresztény jelszavakat skandálunk, amíg szükségünk van a keresztény szavazatokra, pogány jelszavakat, amikor a pogányokra van szükség, de valójában egyik mellett sem állunk ki, mert européerek, besimulóak, megalkuvóak vagyunk, a neoliberalizmus "egyetemes emberi értékeiben" hiszünk, és addig megyünk el a vallásokban, amíg a kettő nem válik összeegyeztethetetlenné, hiszen eddig tudunk rá úgy hivatkozni, mint keresztény/ősmagyar érték, és így "ezek szerint politizálnak".


Elég meghökkentő, hogy ilyet írok, hiszen sokan tudják, hogy Jobbikos vagyok, de én is meglepődök, mikor ilyeneket hallok. Azt is megfigyeltem, hogy az apostoli kettős keresztet is már több helyen csak rovás gy betűnek tekintik, de nem értik, miért nem áldják meg a helyi papok. Fájdalmasan kezd értelmezhetetlenné válni számomra a Jobbik politikája, és mivel a nyílt beszédet jobban kedvelem, mint keresztény ("Így beszéljetek inkább: az igen igen, a nem nem."), ezért számomra egyre kiábrándítóbb ez a hadoválás minden irányba (no meg az elhatárolódás más irányokba)

2011. dec. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy ami ma Magyarországon a politikai életet jellemzi, az katasztrófa! És ezen a helyzeten a Jobbik sem segít! (nagyon finoman fogalmaztam) Számomra elképzelhetetlen, hogy ma Magyarországon tisztességes, (pláne keresztén) ember komoly politikai hatalom birtokába kerülhessen. A politika lényege a zsarolás.


Régen az egyszerű emberek azt mondták: a politika úri passzió. Nem foglalkoztak vele. Ők annyit tudtak: tavasszal vetni kell, ha ősszel aratni akarunk. Megenni meg csak a búzát lehet.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 feketepeter ***** válasza:
100%
Egy antiszemita sohasem lehet keresztény. Mások gyűlölete egyszerűen nem fér bele a kereszténységbe.
2011. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

A kereszténység nem a sémita faj imádatáról szól.

Csak Németh Sándor szerint, ő viszont nagyon durván mérgezi az emberek elméjét...

Mi magyarok nem Sém leszármazottai vagyunk.

A Jobbik jelszava, hogy "Magyarország a magyaroké!"


Szerintem viszont Istené, ahogy a Miatyánkban azt Jézustól tanultuk: "...mert tiéd az ország, a hatalom, és a dicsőség mindörökké! Amen!"

De a kiválasztott nép sajnos elbukott.

Már nem kell őket imádnunk.

És a jelenkort szemlélve a magyarok amúgy is sokkal szimpatikusabbak, legalábbis az én magyar, keresztény szemeimmel nézve...

2011. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem keresztények. Ennyi.

Freya

2011. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 feketepeter ***** válasza:
Ja, hogy ha valamit nem imádsz, akkor gyűlölöd. Vagy fordítva. Elég szélsőséges gondolkodásmód.
2011. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!