Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazi keresztények! Akiknek...

Igazi keresztények! Akiknek valóságos as hitük és készek lenének meghalni is akár érte! Mire alapozzátok a hiteteket konkrétan? Honnan t*djátok, hogy tényleg az az igazság? Ugyértem hallottatok egy hangot, vagy egy érzés elárasztott titeket stb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 17:42
 1/10 anonim válasza:
94%
Mert Isten mindenki szívében elültei a hit magját de rajtad múlik mennyire csiráztatod ki barátom :) Mire alapozzuk? Egyszerű Istenre Jézusra Honnan tudjuk ez e az igazság? Egyszerű a SEMMIBŐL NEM LESZ VMI ( ősrobbanás) DE A VALAKI AKI VAN TUD CSINÁLNI (Isten teremtette a földet).Ha valaki olvassa a Bibliát foglalkozik vele ő maga jön rá a dolgokra.
2011. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
1. ha a semmiből nem lesz valami isten miből csinált a világot? Vagy máshogy kérdem Istent mi csinálta?
2011. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Az addig oké, hogy csak úgy nem jöhetett létre minden, de honnan tudják, hogy éppen a keresztény Isten tette? Minden vallásnak meg van a maga teremtés története, ki mondja meg, melyik az igazi?


Én éppen ezért hiszek Istenben, de nem kötelezem el magam egyik vallás felé sem. Isten van és kész, de nekem ne jöjjön senki a Bibliával, amit olyan emberek írtak, akik még csak nem is ismerték Jézust.

2011. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
74%

ma 18:03

Isten a Saját akaratából csinálta nem el kell kötelezni magatokat csak befogadni Istent a szívetekbe

2011. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én hiszek Istenben. 16 évesen szólított meg először, és azóta naponta jelen van az életemben, vezet és tanácsol mindenben. Szólhat hozzád a Biblia által, más emberek által, saját belső hang által, melyet sokszor lelkiismeret szavának hívunk. Isten minden embert megkeres, Ő az a "halk és szelíd hang", ami arra vezet, hogy jót cselekdj, hogy változtass az életeden pozitív irányba, hogy ismerd fel bűneidet, és valdd meg azokat Neki, hogy Krisztus által elvehesse azokat!


Isten szeret téged, és én kívánom, hogy halld meg te is a hangját!


Üdv. Péter

2011. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányoztam hosszasan a Bibliát, mielőtt választottam, és azóta is folytatom a tanulást. Csak meggyőződés által lehet ilyen erős hitet kifejleszteni, csak pusztán hinni nem elég, mert próbateljes helyzetekben az ember hite a meggyőződésen áll vagy bukik. Már nem egy hittársam adta életét az igazságért, és én is bármikor készen vagyok megvédeni a hitemet, ha kell az életem árán.


Jézus ezt mondta:"23 A továbbiakban aztán ezt mondta mindenkinek: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, nap nap után vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, az megmenti azt. "


Itt Jézus biztosít, hogyha meg is kell halni érte, Isten megjutalmaz majd egy örök élettel!Ez nekem elég erőt ad!

2011. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én arra a történelmi tényre alapozom a hitemet, hogy Jézus Krisztus feltámadt a halálból.
2011. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Ismered a történelmet,Jézus kortársai akinek olyan szerencséjük volt hogy hallhatták tanításait vagy később az őskeresztények aki az apostolok tanításai nyomán olyan bizonyossággal voltak hitbélileg ,hogy égre tekintve imára kulcsolt kézzel haltak meg az üldöztetés korában. Mikor állam vallássá lett és kialakult a ma ismert strukturákra,felépítés,hierarchia stb. ma fanatizmusnak hívnák azt aki képes lenne rá. Gondolj csak a muszlim önrobbantókra.
2011. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
konkretan a bibliara alapozom a hitemet az igazsag az maga az Ur JEZUS O mondja en vagyok az igazsag Vele lehet kell kapcsolatba kerulni szemelyesen a bibliai igazsagai altal es akkor az az ember mar nem fog ketelkedni tobbet hogy mi az igazsag aki hisz az O szavanak es enged annak az igazsag meggyozodese fog valni
2014. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja es meg annyit Isten mindorokke letezettes letezni fog nincs neki kezdete es vege volt van es lesz es a semmibol allitotta elo a foldet es dolgokat vagyis a szavaval szolt es eloallottak azok O Mindenhato
2014. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!