Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érti ezt valaki?

Érti ezt valaki?

Figyelt kérdés
Teljesen összezavarodtam. Ma - miközben nyakig voltam a beigli készítésben - beállított két nő azzal a mondókával, hogy mivel közeleg a karácsony, egy könyvvel szeretnének megajándékozni. Ráéreztem és igazam is volt: jehova tanúi voltak. Miért térítenek ők ilyenkor, mikor nálunk nics is karácsony?

2011. dec. 21. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekik mindegy h az van.-e akkor is jönnek ha van aha nincs



azt mondták h karácsonyi ajándék?

vagy simán ajándék lenne a könyV?


ha karácsonyi akkor meg lehet h rugalmasak

ők nem ünneplik a Karácsonyt

de tiszteletben tartják h mások igen



van egy Jehova tanúja ismerősöm ő is tök normálisan elfogadja..

2011. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Tudnod kell hozzá azt, hogy a J.tanúi társaság nem más, mint egy hatalmas üzlet, mégpedig könyvterjesztés. A silány termékeiket, amelyek egyfajta vallási köntösbe vannak burkolva, a tagjaik által terjesztik. Ezeknek a szerencsétleneknek kötelező megvásárolni X számú kiadványt, amelyet aztán házról házra járva osztogatnak tovább INGYEN! Őket is behülyítik a vallásos dumával, és így azt hiszik, Istennek tetsző dolgot cselekednek - miközben a háttérben meglapuló tulajdonosi kör iszonyatos hasznot zsebel be.

Jó érzékkel választják ki a megtéveszthető embereket, akiket listára tesznek, és "megrohamozzák". Addig járnak vissza hozzá, ameddig ő is be nem áll közéjük, így egy "vásárlóval" több. Ez egyfajta vallásosnak látszó pilótajáték.

2011. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekik csak a térítés a lényeg.a karácsony pedig egy jó ürügy rá,hogy miért kapd meg a könyvüket.
2011. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Ugyan mondj már csak egy valakit, akivel kifizettetik az adott kiadványt, különben nem kapja meg?!

Miért kell "karácsony alkalmával" másokat lejáratni hamis vádakkal? Jehova Tanúi teljes mértékben önkéntes adományokból készítik az irodalmukat. Ezt pedig senkivel sem fizettetik ki, ha nem akarja. Önkéntes adományokat elfogadnak, de nem várnak el!


Nonprofit egyház és az is marad, bárki bármit is állít.

2011. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Maguk a Tanúk pedig egyetlen darabot sem "vesznek meg" ezen kiadványokból!
2011. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy mondattal elintéztem őket és behúztam a tolóajtót... Ki nem állhatom őket. Holnap kolbászt töltök, remélem nem jön egy újabb csipet-csapat.
2011. dec. 21. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
És mi van a könyvben?
2011. dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Nekem több ilyen szerencsétlen árulta el sokára, hogy fizetniük kell. Ha ők hazudtak, akkor én is hazudok.
2011. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy te nagyobb "szerencsétlen" vagy, csak még nem tudsz róla. Még egyszer mondom: senkinek sem "kell" fizetnie!
2011. dec. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Jehova Tanúnál nincs Karácsony, mivel ez pogány eredetű ünnep úgy a i.sz. IV. századi napistent imádó pogány vallásból ered. A tanítványok és Jézus sem tartotta ezt.


Jehova Tanúi nem azért mentek mert ma Karácsony van, hanem azért amit a Máté 24:14 mond: "És a Királyságnak ezt a jó hírét prédikálják az egész lakott földön és akkor jön el a vég". Jézus elküldte a tanítványait kettesével prédikálni és azt mondta, hogy ezt kell tenni. Jehova Tanúi ezt is teszik független attól, hogy mások milyen pogány eredetű ünnepet tartanak! Emlékszetek? Jézus még a templomba is bement és feldöntögette az árusok asztalait mert nem odavalók voltak. A Tanúk prédikálnak legyen hétfő vagy szerda.


Jehova Tanúi nem pénzért árulják a könyveket. Igyen is kézhezveheted. Próbáld ki. Menj el egy összejövetelre. Van külön könyves-folyóiratos rész, ahol ingyen adják. Nem hordanak semmit körbe a pénzgyűjtés miatt (mint pl. a templomban ugye csinálnak/csináltak ilyeneket más vallásúak!!!). Igaz, hogy a helyiségben, ill./vagy előteri részében található adományláda, de senki nem figyel, hogy teszel-e mikor teszel. Akár 1 évig járhatsz oda úgy, hogy nem teszel, vagy kettőig. Teszel majd akkor ha akarsz, ha úgy érzed, hogy támogatod a munkát. De nem kérnek árat semmiért!

2011. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!