Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanit a Biblia képek és...

Mit tanit a Biblia képek és szobrok használatáról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 13:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
annyit, hogy ne imádj bálványt
2011. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
ne imadj balvanyt,pontosan mit is jelent?
2011. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A tízparancsolatban ezt olvashatjuk:

"Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak." - 2Móz 20,4


Önmagáért beszél, nincs mit részletezni.


Áldás, békesség!

Mihály

2011. dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 yuda ***** válasza:

Ahogy Mihály barátom kifejtette egyetértek.

Ha szobrokat, képeket megfelelő helyen kezeled, mint műalkotást, szobadísznek használod, vagy egy Picassot kiteszel a falra ez nem bűn. A bálványimádás ott kezdődik, ha isteni rangra emeled, vagy Istenhez akarod közvetítőként, jelképként felhasználni, hisz hogyan is lehetne egy emberi alkotás Isten?! :)

2011. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a Biblia "álláspontja", akkor valóban nem értem, hogy miért imádkoznak a hívők egy Szűz Mária szoborhoz, vagy akármelyik szent képéhez.

(Tényleg nem kötekedek, de ezt sosem értettem)

2011. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Ha ez a Biblia "álláspontja", akkor valóban nem értem, hogy miért imádkoznak a hívők egy Szűz Mária szoborhoz, vagy akármelyik szent képéhez.

(Tényleg nem kötekedek, de ezt sosem értettem)"


Nem teszik, csak kívülről úgy tűnik. Ha egy szobor előtt imádkozol, attól még nem a szoborhoz teszed. Amikor egy kereszt előtt imádkozik valaki, akkor sem az előtte lévő kereszthez intézi a szavait.

2011. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Akkor minek a szobor Titus Pullo?

Mert ha nem hozzá imádkozik akkor bárhol imádkozhat.

Ha meg hozzá imádkozik vagy a szobor "segítségét" kéri akkor az bálványimádás.

Jézus a követendő példa s félreérthetetlenül ,világosan kijelenti hogy csak általa mehetünk az Atya elé.

2011. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 mustafa33 ***** válasza:

Vidiripi, feltételezem, válaszod szerint, te valamilyen újabb fajta hivő vagy, Mihály pedig református.

Na már most, a reformátusok bárány szimbóluma (vállán a keresztel ferdén) nem szimbólum és nem földi barom? Jehova tanúi, a kiadványaitok szines Jehova és Jézus ábrázolásai nem csinált képek? Az evangélikusok keresztje vagy Jézus képei nem képek és szimbólumok?

A biblia ezek imádatát tiltja. Van olyan gyakorlat a katolikus vallásban amiben egyes szobrokat képeket csodatevőnek tartanak, de ott sem a kép az Isten, csak a jelképe. Hogy a Guadalupei szűz, vagy a Szentkúti Mária miért jobb az Őköritófülpösi Máriánál, azt nem értem, de ez szerintem csak elhajlás. A szentképek és szobrok szerepe nem az imádat tárgyát képezni, csak jelképezni, vagyis az imádság címzetjére való öszpontosítást segíteni elő. Ha Jézus képét látod imádkozás közben, biztosabb hogy Jézusra fogsz gondolni és nem a diszkóbeli Dzseniferre.

2011. dec. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


mustafa33 ki az a Mihály?

A kérdésem pedig Titus Pullonak szólt.

S ha egy kicsit figyelmesebben olvasod amit írtam akkor észre veheted hogy az imádkozás közbeni szobort firtatom.

A könyvekben képek vannak s ott Jézus ábrázolják. De személy szerint én még nem láttam embert úgy imádkozni hogy könyv lett volna a kezében s pont ott volt kinyitva ahol egy kép Jézus ábrázolja. Persze nem kizárt.

Az utolsó mondatom meg azt hivatott tükrözni hogy Máriához imádkozni sem célszerű. Mert Jézus a közben járó.

2011. dec. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
ne általánosítsd a hívőket csak a katolikusok borulnak le szobrok meg kereszt elött meg lehet mások is de vannak olyan egyházak amik viszont nem
2011. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!