Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten (Bibliai Isten) létezésé...

Isten (Bibliai Isten) létezésében sokan kételkednek és azt mondják nincs bizonyíték arra, hogy valóban létezik. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Szóval nem értem miért állítják egyesek azt, hogy nincs Isten. Millió számra térnek meg az emberek világszerte.

Afrikában Reinhard Boonke által millió számra térnek meg az emberek, de Magyarországon is a Hit Gyülekezetben rengetegen megtértek. Sánták járnak, vakok látnak, süketek hallanak. Rengeteg csoda történik. Mik ezek, ha nem Isten létezésének a bizonyítéka?

Ezen felül rengeteg olyan történés van amit a Biblia előre megírt, amik Jézus második eljövetelének a jelei, hírhozói. pl. Az evolucionisták ezeket minek mondják, ha nem Isten létezésének egyértelmű bizonyítékának?


2011. dec. 18. 20:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
ha létezne és jóságos mindenható lenne akkor nem hagyná hogy naponta ezrek haljanak éhen köztük gyermekek, tenne a világot sanyargató szegénység és háborúk ellen. nem létezik, vagy ha igen akkor egy szadista
2011. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%

"A hit egyik, ismeretelméleti értelmében kijelentések, elméletek olyan elfogadását (vagy tagadását) jelenti,


melyek közvetlen és azonnali igazolása semmilyen módon – sem érzékileg, ill. tágabb értelemben tapasztalatilag, sem logikailag – nem lehetséges.


Az elfogadás tehát a teljes „racionális” bizonyítás hiányában, esetleg – de nem feltétlenül – annak ellenére történik."


ez A HIT definíciója.

Nem kell, nem lehet "bizonyíték".


Sokan hisznek. Megtalálják szívükben Istent.

Nem kell bizonyíték - a hívők tesznek erről tanúbizonyságot.

"mert Isten országa tibennetek van" - mondja Jézus.

Nem kell tudományos bizonyíték - meg kell érteni, mit jelent ez "bennünk van"

2011. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

"Sánták járnak, vakok látnak, süketek hallanak"


Akkor semmi baj nincs hogy az orvosok hőbörögnek!

2011. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

"Sánták járnak, vakok látnak, süketek hallanak"


Orvoshoz soha ne menj!

2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

A világ lakosságának kb. 80 %-a hisz valamilyen felsőbbrendű lényben. Egyszerűen azért, mert a világ létezésére nem találnak más magyarázatot, vagy mert megnyugvást ad nekik, hogy nincsenek egyedül. Egyesek eleve ilyen nevelésben részesülnek, és ezért eszükben sincs ezt megkérdőjelezni.

A modern európai embernek viszont ott van Darwin és Nietzsche. Elég nagy baj, hogy az emberektől elvették Istent, mert így borzasztó élni. Egyedül vagy, és nincs vigaszod a szenvedéseidre. Magyarországon pedig a kommunizmusban kifejezetten üldözték a vallást, mert nehogy már egy másik eszmében is higgyenek az emberek.

Én személy szerint nem vagyok vallásos, nem kaptam ilyen nevelést. Én magam is azt gondolom, hogy nincsen rá semmilyen bizonyíték. Viszont irigylem az olyan embereket, akiket vallásosan neveltek. A hit nagy segítség a bajban, jó nektek.

2011. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
9%

re#5-

Darwin hívő volt (ld. Fajok eredete, bevezetés és több helyen)

Nietzsche érette racionálisan a kereszténységet, üldözte a keresztényeket

- és mikor rájött, mit tett: egy pillanat alatt őrült meg 100%-ban.

Ami a vallással történt: két nagyhatású ember: Marx és Freud miatt lett.

Marx lezárta a tudat felfelé irányuló lehetőségét, Freud meg megnyitotta a tudat lefelé irányuló lehetőségét. Ez Jaspersnél olvasható.

2011. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
*értette
2011. dec. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

"Millió számra térnek meg az emberek világszerte."


Milliószám térnek ki is.


"Afrikában Reinhard Boonke által millió számra térnek meg az emberek"


Afrikában szerintem a legrosszabb az oktatás, az egészségügy, a közbiztonság... meg úgy kb. minden. Szerintem ne az legyen az etalon.


"de Magyarországon is a Hit Gyülekezetben rengetegen megtértek."


Én nem ezt tapasztalom. Ugyanarról a Magyarországról beszélünk?


"Sánták járnak, vakok látnak, süketek hallanak."


Csodás, és teljesen ellenőrizhetetlen történetek, amik valamiért mindig a világ másik végén történnek.


"Ezen felül rengeteg olyan történés van amit a Biblia előre megírt, amik Jézus második eljövetelének a jelei, hírhozói."


Amik az elmúlt fél évezred mindegyik századára igazak, és biztosra veszem, hogy a következő fél évezredben is így lesz.


"pl. Az evolucionisták ezeket minek mondják, ha nem Isten létezésének egyértelmű bizonyítékának?"


Miért pont az evolucionisták? Nem értem, hogy miért pont ezt a csoportot kell kiszúrni. Miért nem például a dohányosok?

Én a magam részéről mesés történeteknek és szóbeszédeknek, városi legendáknak tartom ezeket.

2011. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

"Elég nagy baj, hogy az emberektől elvették Istent, mert így borzasztó élni."


Már megbocsáss, de ez egyáltalán nem igaz. Ugyan olyan jó így élni.


"Egyedül vagy, és nincs vigaszod a szenvedéseidre."


Aki elég erős, az maga is megbirkózik vele.

2011. dec. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, azok szekták és hamis próféták ténykedései. Valóban Jéz
2011. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!