Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus Egyház mely...

A Katolikus Egyház mely tanításai NEM változnak?

Figyelt kérdés
Ez most lehet egy katolikus de protestáns kérdés is pl.: katolikus Tanító Hivatal régen nem szólt a rabszolgaság ellen, ma igen; régen csak a misszionárius pozíciót támogatták, ma nem. Vagy reformátusoknál, régen okés volt, Szervét Mihályt elégetni, ma nem. Tehát honnan tudhatom, hogy egy tanítás az NEM fog változni (pl.: NE ölj/gyilkolj), tehát kövessem; vagy foghat, mint oly sok más. Főleg az önkielégítés miatt kérdezem, amiről a korai középkori penitenciális kézikönyvekig nem is volt szó, mára meg halálos bűn. Nem tudom, hogy hányadán vagyok az Úrral akkor, ha ezt teszem a fentiek tükrében.
2011. dec. 23. 17:07
 1/6 yuda ***** válasza:
100%

Nem akarlak sem téged, sem a katolikus vallást bántani, úgyhogy mondok mást:

Ott a biblia. Miért nem azt olvasod? Az biztos nem változik és abban megtalálsz mindent ami kell az élethez, mégha a vallások változnak is, Isten nem fog. :)

Ezt az önkielégítés halálos bűn dolgot még nem hallottam amúgy. Olyat igen, hogy bűnnek tartják,de miért lenne halálos?

Általánosságban írok neked a bűnökről röviden, hátha segít:

Minden bűnből meg lehet térni. Ehhez először is az kell, hogy akard. Másodszor pedig megvallod Isten előtt és kéred bocsásson meg, tisztítson meg. Harmadszor pedig hit által elfogadod, hiszen Jézus minden bűnödet maga vitte fel a keresztfára. Nem olyan bonyolult ez. :)

2011. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vallás alapjaadogmák. A dogmák szinte nem változtak az elmúlt évezredekben.

amiről te beszélsz azok csak "végrehajtási utasítások", értelmezések.

Soha nem volt dogma, hogy meg lehet égetni valakit és soha nem volt, szó a rabszolgaság elfogadásáról. Csak egyes egyházi emberek cselekedtek így.

2011. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én annyit tennék hozzá az első válaszhoz - ami szerintem is korrekt volt - hogy szerintem az önkielégítés nem annyira tartozik a "bűnök" közé.

A legtöbb bűnről elég sok információt találunk a Bibliában, de erről talán csak 1-2 ige szól, és az az elgondolás hogy belekategorizáljuk a paráznaságba.

Márpedig ez egy olyan dolog, amit még a kisbabák is tesznek, öntudatlanul... mindennapi dolog szinte mindenki életében a kezdetektől, tehát ha annyira bűnös dolog lenne biztos vagyok benne, hogy több ige szólna róla. De ez csak az én elméletem.


Viszont.

Attól még, hogy valami nem bűn, még nem feltétlenül jó dolog. "Mindent szabad nékem de nem minden használ" mondja Pál. Tehát, ha szerintem megpróbálsz egy olyasmi elvet követni ebben a dologban hogy pl:

"Csak akkor teszem, mikor már létszükség és igyekszem nem szennyezni a gondolataimat buja dolgokkal és nem vetem a tekintetem buja dolgokra", akkor elkerülheted a bűntudatot és azt, hogy a lelkedben bűnt kövess el, valamint hogy később ez bűnre vigyen. Remélem értesz.


És hogy hányadán állsz az Úrral, ha ezt teszed? Ha bűntudatod van kérj bocsánatot és megbocsáttatik. Ezzel ártani nem árthatsz se magadnak, se Istennek.

2011. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dogmákat soha nem vonják vissza. Hogy mi dogma, mi nem, azt megfelelő szakirodalomban találhatod meg. Ha annyira pontos képet akarsz, menj el egy hittudományi kar/fősikola könyvtárába, és kérj útmutatást, miben olvass.
2011. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne hagyd hogy dróton rángassakanak és ha bún és megteszed mi lesz? pokolra kerülsz a tömeggyilkosok gyerek molesztálók... mellé?
2011. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Bocsánat, hogy belekotnyeleskedek, csak pontosítani szeretnék:


"A legtöbb bűnről elég sok információt találunk a Bibliában, de erről talán csak 1-2 ige szól"

Egészen pontosan konkrétan az önkielégítésről egyetlen egy mondat sem szerepel a Bibliában.


"belekategorizáljuk a paráznaságba." A parázna szó "eredeti" jelentése: házasságtörés. Illetve egy másik szót is paráznaságnak fordítják általában, ennek a jelentése prostitúció, általában például egy nép "egészségtelen" szövetségét egy másik néphez fűződő kapcsolatában használja az ige, míg a házasságtörést konkrétan az emberi kapcsolatnál használja. Tehát mndjuk a tízparancsolat ne paráználkodj parancsa egészen pontosan így szól: Ne törj házasságot. Erre világít rá Krisztus is, mikor ezt mondja:


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."


Ha ezt megfogadja valaki, akkor gondoljatok bele, hogy megszaporodni, vagy lecsökkenni fog-e az önkielégítéseinek a száma? Vagy talán nem is lesz???


Kövessük Krisztus beszédét, ott volt a válasz most is.:)


Üdv: L

2011. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!