Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallásban bűnnek...

A katolikus vallásban bűnnek számít az érvagdosás?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 19:53
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Természetesen az öngyilkosság, és az öngyilkossági kísérlet és az öncsonkítás minden formája, még a gondolata is bűn.
2011. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Halálos vagy bocsánatos?
2011. dec. 20. 20:10
 3/14 anonim ***** válasza:
tudod ne vagdosd magad mert MAGADNAK ártasz ennyi ha ismerős csinálja akkor meg úgyse hagyja abba ha pokollal fenyegeted csak megutálja a vallást
2011. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Beszélj egy pappal erről, meg fogja mondani. Ne félj, nem küld el a ... sehova. Rendesen fog válaszolni.

Az 1. válasz amúgy igaz.

2011. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.


Ha öngyilkos leszel, akkor megölnéd a felebarátodat? Amiképpen az eredet vagdosod, úgy vagdosnád mások erét is? Hogy bűn-e?


Üdv: L

2011. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
"A gondolat is bűn..." - ne ezért nem leszek én soha többé keresztény! nonszensz. szabad akaratunk van meg minden, de a gondolat is bűn.-.... szerintem meg Isten nézi, hogy küzdünk a gondolat ellen! A vallás olyakor meghazudtolja önmagát, és szerintem akad olyan, mikor Isten TELJESEN MÁST GONDOL valamiről mint ahogy az az emberek által kovácsolt dogmákban és szokásokban látszik. Az érvagdosás bűnként tituálása szerintem elég középkori dolog, és nem mulasztja el a problémát, csak növeli a bűntudatot........
2011. dec. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ozmium42 ***** válasza:
Igen, és a hangsúly a "szerintem" szón van. Az én válaszom a kérdésre szerintem kielégítő. Talán nem az volt a kérdés, hogy "szerinted" mi számít bűnnek. Erre egyszerűen nem kíváncsi senki rajtad kívül. De jó, hogy te is benéztél.
2011. dec. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Régen orvosok is gyakorolták az érvágást, ha erre gondolsz, az akkori római katolikus vallás szerintem elfogadta, ma nem tudom mi a véleménye erről a fajta orvosláshoz.
2011. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hogy lehettek ilyen csőlátásúak emberek? Isten nem csőlátású és nem sablonoz úgy mint az ember.... erről csak ennyit!
2012. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.


Ha öngyilkos leszel, akkor megölnéd a felebarátodat? Amiképpen az eredet vagdosod, úgy vagdosnád mások erét is? "

HOGY LEHET VALAMIT ÍGY KIFORGATNI??????

2012. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!