Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mehetek így áldozni?

Mehetek így áldozni?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, szerdán voltam gyónni. Azóta eszembe jutott még 2 bűn, de erre azt mondta még régebben a hittanárnőm, hogy ez nem bűn, így lehet áldozni, de a következő gyónáskor meg kell említeni.


Na de, én a szerdai gyónásom óta szemtelen voltam anyával, és a nővéremet is kibeszéltem. :/ Persze, amikor kapcsoltam, hogy ezt még sem kéne, akkor abba hagytam, és megbántam.

Meg nekem olyan mániám van, vagy nem is tudom minek nevezzem, hogy egyedül szeretek imádkozni, csöndben, magamban. És ha hallom, hogy valaki jön be a szobámba, akkor abba hagyom... ez is bűnnek számít? És az előző két bűnnel mehetek áldozni? Gyónásra már nincs lehetőségem...

Köszönöm előre is!


14/L



2011. dec. 24. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Ne aggódj, az nem bűn, hogy abbahagyod az imát, mikor valaki bemegy a szobádba. Amikor tudod folytatni, megemlítheted Istennek, hogy sajnálod, hogy megszakítottad, de tudja, hogy Te egyedül akarsz lenni vele, és nem egyedül nem megy. :)


Amiket pedig írsz, az valóban bűn, de valószínűleg indulatból követted el, vagy szinte észrevétlenül, és utólag láttad meg, hogy bűn. Tehát ez bocsánatos bűn, imádságban kérj bocsánatot Istentől, hogy így viselkedtél. Gyónás nélkül csak halálos bűnnel nem mehetnél áldozni, ami azt jelentené, hogy tudva és akarva, előre megfontolt szándékkal követsz el valamit, amiről tudod, hogy bűn. Pl. hogy előre tudod, hogy ki akarod beszélni nővéredet, és forralod a tervet magadban, pedig tudod, hogy ez nem jó - aztán meg is teszed.


Ne aggódj, az Isten szeretet, és nagyon örül Neked, ha mész áldozni!


Boldog karácsonyt! :)

2011. dec. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De megkönnyebbültem! Köszönöm szépen Neked! :)

Boldog karácsonyt! :)

2011. dec. 24. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos:)

Boldog karácsonyt:)

2011. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem bűn, ha abbahagyod az imádat, amikor bejön valaki a szobádba. Jézus Urunk erről is beszél, amikor imádkozni tanít bennünket:


"Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat.

Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz titokban; Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megfizet neked." - Mt 6,5-6


Az írásodból azt vettem ki, hogy Te igenis lelkiismeretes lány vagy, és ez nagyon jó tulajdonság. Maradj mindig ilyen! :)


Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok!


Áldás, békesség!

Mihály

2011. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó kettő!! :)

Boldog, fehér Karácsonyt! :)

2011. dec. 24. 16:47
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként -ez lesz a világ leghülyébb kérdése, én azért nem "akadok" ilyen írásokra (mint amilyet te is írtál kedves Mihály) mert csak a képes Bibliát olvasom (és az csak a történetet meséli el?!) ? Vagy majd ha az Újszövetségi résznél tartok majd ott is lesznek ilyenek?
2011. dec. 24. 20:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a képes Bibliában nincs minden benne, és ami benne van, az is sokszor nem szó szerint. Amúgy nagyon jó, hogy olvasod. Érdemes lenne venned/kérned egy teljes Bibliát is, vagy ha van otthon, beleolvasnod, már vagy akkora, hogy simán értsd. Neten van fenn amúgy, de jobb könyvből olvasni, mint képernyőről.


Remélem, szép a karácsonyod. :) Isten áldjon!

2011. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A két kifelejtett bűnödhöz, azon felül, hogy ha elfelejted, de a következő alkalommal meggyónod, akkor nem követsz el újabb bűnt:

Én nagyon izgulok, mikor gyónok. Hiába az alapos lelkiismeretvizsgálat, az hogy magamban elpróbállom többször is (nálam a gyónásra való felkészülés legalább egy nap), mikor letérdelek a gyóntatószékben, és el kellene mondanom minden bűnömet, nem úgy jönnek a szavak, ahogy az kellene. Ezt a hibámat ismerem, és ezért szoktam a szokásos "több bűnre már nem emlékszem" szöveget úgy mondani: "Több bűnre már nem emlékszem, de ha valamit nem is mondtam, azokat is teljes szívemből megbántam." Persze ezt csak hasonló esetre ajánlom. Csak ha gyakran megesik Veled az ilyen. Ellenkező esetben az alpos lelkiismeretvizsgálat segíthet. Az, ha szánsz rá egy kis időt.

2011. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Még régebben elkezdtem a neten olvasni a rendes Bibliát, de túl fárasztó volt a szememnek, és könyvből tényleg jobb olvasni. Akkor majd beszerezek egy teljes Bibliát. :) Köszönöm a válaszod, kellemes ünnepeket! :)


R.B.László: Csak ritkán fordul elő, őszintén szólva, nem is vagyok az a rendszeres gyónó. :( Tudom, hogy így -ha nem áldozok- sokat nem ér az sem, ha megyek misére, persze ennek ellenére eljárok a misére, és imádkozom, és próbálok a lehető legjobb lenni mindenkihez, és mindenhol.

A bűneimet pedig gyónás előtt jegyzetelni szoktam. Leírom a kis cetlire, aztán berakom az imakönyvbe. Gyónás után meg eldobom. De az a szöveg amit írtál nagyon jó, köszönöm, lehet használatba veszem majd. :) Köszönöm, Kellemes ünnepeket! :)

2011. dec. 26. 09:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Járj csak továbbra is, egyrészt mert meg nem árthat, másrészt mert ez a gondolkodás lehet, hogy csak a kezdet!

Ez a hozzáállás is elégséges lehet. Én majd' 20 évig éltem hasonló felfogással. Úgy tartottam, hogy "tűrhető keresztény, és csapnivaló katalikus vagyok". Vasár- és ünnepnap eljártam misére, de más vallásokban kerestem válaszokat, az egyház felfogása ellen ágáltam, a gyónást, és az áldozást pedig feleslegesnek tartottam. Idén változott meg minden. Fontos lett, hogy több legyek, hogy "jó katalikus" legyek. Ma úgy gondolom, hogy mindez nem volt véletlen, hanem egy út, amit Isten jelölt ki nekem, hogy a végén valóban teljes szívvel mondhassam: Keresztény vagyok, Katalikus vagyok! Lehet, hogy hasonló út vár rád. Ha igen, akkor sok sikert, szerencsés érkezést! Ha mégsem, akkor pedig bocs hogy ilyenekkel terheltelek.

2011. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!