Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetébe járók, ti...

Hit gyülekezetébe járók, ti hogyan ünneplitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Mielőtt félre értené bárki is a kérdést, nem provokálni akarok. Tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy állítotok-e karácsony fát? Van-e ajándékozás? Mi sokat gondolkodtunk ezen a férjemmel a mi hitünkhöz a Hit Gyülekezet hitvilága áll a legközelebb. Ezért is vagyok kíváncsi a válaszra, hogy nálatok, hogyan zajlik az ünnep. Azt tudjuk, hogy Jézusnak nem ilyenkor van a születés napja, tehát az ünnep ezen része kilőve.
2011. dec. 26. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Tisztelt kérdező! Komolyan azt gondolod, hogy az számít Isten előtt, hogy neked mi szimpatikus és mi nem?

Csak egy ötlet: nem azt kellene inkább megvizsgálni, hogy a Biblia mit tanít az imádatról és általában mindenről és ahhoz ragaszkodni, ami abból bizonyíthatóan igaz?

2011. dec. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy mi szimpatikus vagy mi nem, gyakran szívbőól jön. Én arra lennék kíváncsi, hogy egy bizonyos gyülekezetbe járó emberek mit tartanak erről az ünnepről. Se többre, sem kevesebbre.
2011. dec. 27. 13:11
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Háát..

Nem vettem fát. Ajándéknak páromnak merci csoki, unicum.

Főnöknőmnek ,csoki, unicum. Tesóméknak semmi, csak sms. Szülőknek semmi, csak telefonon keresztűl jókivánság, és pusz. Munkatársaknak két üveg vörösbor.Öcsémék hívtak, hogy menjek vendégségbe hozzájuk, de nem mentem.Akik hozzám közelebb állnak, próbálok venni valamit, a többieknek amit tudok, azt egész évben úgyis megcsinálom.

Bátyám vett egy dvd olvasót nekem, én neki semmit.

Ahogy érzi az ember. Szűkösebb is a keret, mint régebben.

Meg nem ez a lényeg. Persze jóérzés ajándékozni.

2011. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Szia, a tesómék hit gyülisek. Mindig van fa a gyerekek miatt meg pár ajándék is. De az ünnep első sorban a családról, a szeretetről szól. Közös sütés-főzés, zenélés stb.

Tisztelettel,

Freya

2011. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ja, bocs, ilyen négy gyertyás adventi koszorú , minigombákkal és mini tobozokkal van. Sajnálom kivágni a fát, meg a méterenkénti ötezret, de , ha van gyerek, annak miért is ne.
2011. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

"Az, hogy mi szimpatikus vagy mi nem, gyakran szívbőól jön."


Kedves kérdező! Eszem ágában sincs beléd kötni, ami talán az első válaszomból kitűnik, ezért bocsi. Úgy tudom, hogy a kérdésedre nincs egyértelmű válasz, bár lehet, hogy rosszul tudom. Van aki így, van aki úgy ünnepli náluk.


A válaszodra: ha valami a "szívből jön", akkor az már megbízható? Mert szerintem ebből van a legtöbb baj.

Azt mondja a Biblia, hogy "csalárdabb a szív mindennél, kicsoda ismerheti azt" - no vajon Kicsoda?! Ez nagyon eltér attól a ma oly népszerű véleménytől, hogy "hallgass a szívedre és akkor nem lesz semmi baj". Az érzelmeink nagyon be tudnak csapni minket, ha túlnyomórészt rá hagyatkozunk és az értelmünket elnyomjuk! Ki tagadná ezt?

És ki tagadná, hogy hasznos (pl. főleg egy párválasztás elején), ha nem csak a szívedre hallgatsz, vagyis kiegyensúlyozottan állsz az érzelmi világod irányításához. Ehhez pedig jól kiiskolázott Bibliai lelkiismeretre van szükség.


Sok kudarc elkerülésében segítene.


Ez az elv igaz az Istennek tetsző imádat kérdésében is. Mert ugyan mire alapoznánk azt a véleményt, hogy mindenféle "imádat" tetszik neki?


Tehát nem azt állítom, hogy teljesen zárjuk ki a szívet, az érzéseket a döntésekből, hanem azt, hogy túlnyomórészt a szívedre hallgatni a legtöbbször balgaság, és egyébként is veszélyes, ha nincs nincs jól kiiskolázva a Biblia igaz szava által!

És a legtöbb embernek nincs sajnos.

2011. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Tudomásom szerint a hitesek és az általam ismert hasonló (karizmatikus keresztény) gyülekezet tagjainak körében szabadon lehet dönteni arról, hogy állítanak-e fát otthon, ill. ajándékoznak-e. Nincs előírva kötelező jelleggel, de tiltva sincs.


Én személy szerint nem szeretem ezt a felhajtást, amivé a karácsony vált, így évek óta nem is veszek részt benne, de ez az én egyéni döntésem. Szerintem nincs azzal semmi probléma, ha valaki normálisan ünnepli a karácsonyt, azaz megemlékezik a gyülekezet vagy a család Jézus megszületéséről. Az istentiszteleteken ilyenkor többnyire a vonatkozó bibliai részt szokták felolvasni, de ez sem kötelező előírás; a prédikáció, a tanítás szólhat bármiről.


Üdv. :)

2011. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Mi a gyerekek miatt állítunk karácsonyfát. Én úgy hiszem, ha majd felnőnek majd eldöntik, hogy a saját családjukban hogyan töltik az ünnepet. Mivel már hozzászoktak, addig míg másképpen nem döntenek megtartjuk ezt a szokást. Kapnak ajándékot is, de másoknak nem veszünk és a férjemmel egymásnak sem adunk.
2011. dec. 27. 19:13
 9/14 anonim ***** válasza:
2011. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint mások. legalábbis mi úgy. Annyi hogy több keresztényt is felhívunk és isten gazdag áldását kérjük az életükre, emellett kellemes Ünnepeket kívánunk! :)
2012. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!