Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e Isten szemében ha egy...

Bűn-e Isten szemében ha egy férfi borotválkozik?

Figyelt kérdés

Olvastam egy teológiai írást, hogy a hívő férfiaknak szakállt kéne viselniük,mert az a természetes. Az Ószövetségben meg le van írva, hogy arcotokat ne borotváljátok kerekre.

És mi a helyzet ha valaki szörteleníti magát máshol is (pl.: a hónalj leborotválása társadalmi norma, és én is így érzem jól magam, mert nem kell ártalamas deókat használnom)

Vélemények?


2011. dec. 28. 00:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
hát én meg vagyok keresztelve, hiszek Istenben és a vallásomban, de akkora nagy hívő nem vagyok, hogy ne borotválkozzak olyan helyeken, ahol muszáj... egy nagy hívő lehet hogy betartja ezeket... nem tudom...
2011. dec. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit javítanálak, mert a vonatkozó ószövetségi igevers így szól:


"A ti hajatokat kerekdedre ne nyírjátok, a szakállad végét se csúfítsd el." (3. Mózes 19:27)


Ezt az előírást igazából nem tudom, miért adta Isten; de az biztos, hogy nem bűn, ha valaki borotválkozik. Legalábbis nem tudok olyan ószövetségi igeverset, amely szankcionálná ezeket; újszövetségit meg pláne nem.

Nekem személy szerint jobban bejön egy simára borotvált férfiarc, vagy ha már van bajusz és / vagy szakáll, az mindenképp gondozott legyen.


Nők esetében az egyéb testrészeken való szőrtelenítés szerintem egyéni ízlés kérdése; én nem mondanám ezt társadalmi normának, inkább higiénikusabbnak és esztétikusabbnak. A sima bőrfelületen kevésbé szaporodnak a bacik, ezért a szaghatás is kevésbé kellemetlen, ill. könnyebben tisztán tarthatóak így a kényes helyek. Esztétikailag pedig mindenképp kellemesebb látvány a sima láb, mint amelyiken több milliméteres szőr lobog...


Üdv. :)

2011. dec. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves Berta!


Azt írod, nem tudod pontosan, miért adta Isten azt a rendelést, hogy ne formázzák se a hajukat, se a szakállukat az Isten népének férfijai. Nos, valószínűleg a környező népek babonás és bálványimádáshoz kapcsolódó szokásaitól óvta Isten a népét. Egyiptomban, az arabok között, Líbiában, a görögöknél stb. több olyan szokás is volt, hogy egy-egy istenség (Bacchus, Orotal) tiszteletére, vagy az ő példájukat követve, továbbá a halottak miatt formára nyírták a hajukat és a szakállukat a férfiak (Erről pl. Hérodotosz, Maimonides, Plinius és Aben Ezra is beszámol).

2011. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Kedves munyamunya!


Köszönöm a tájékoztatást, nagyon kedves tőled.


Magam is a környező pogány népek szokásaitól való elkülönítésre gondoltam a hajformával kapcsolatban, mivel ez derengett valahonnan; csak nem volt már kedvem éjszaka pontosan utánanézni. De most a válaszod elolvasása után egyből beugrott, hol keressem a részleteket: egy régi jegyzetemben, aminek egy-egy részletét már többször idéztem itt.


Nos, R. E. Woodrow könyve alapján ezt írtam anno a témával kapcsolatban:


"Tonzúra: a 6. sz.-ra vált általánossá a katolikusoknál. Előtte tonzúrát viseltek Ozirisz papjai Egyiptomban, Buddha, ill. Bacchus papjai is. Több változat létezett, pl. keleten az egész fejet leborotválták, Nagy- Britanniában a kelta tonzúra volt szokás, Rómában a kerek formájú ún. Szent Péter-tonzúra, melynek valószínű eredete a Mitrász-papok tonzúrája, ami napkorong-imitáció volt. ↔ A 3. Mózes 21:5 tiltja a papok lekopaszítását, a 19:27 pedig a haj kerek formára nyírását."


Kerestem egy képet is:


[link]



Köszönöm még egyszer, Isten áldjon! :)

2011. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem nem bűn, ha egy férfi borotválkozik.

Női szemmel a borotválatlan férfiarc nagyon ronda,legalábbis szerintemaz, de egy sima arcfelület gondozott szakállal/bajússzal nagyon vonzó lehet.

Üdv: 29/L

2011. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát én teológiát végeztem, de ezzel még nem találkoztam! :D

Sőt, nálunk a dogmatika prof azokat a fiúkat nem is engedte át a vizsgán, akiknek hosszú volt a hajuk...

Szerintem ez hülyeség. :) Borotválkozz csak nyugodtan. :)

2012. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem bűn.
2012. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mustafa33 ***** válasza:
100%
Bűn bizony, Allah növessze nagyra a szakáladat.
2012. jan. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

@ mustafa33:


:)))

2012. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha kíváncsiak vagytok a cikkre ide linkelem.


[link]

2012. jan. 3. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!